Jak se vyvíjí samovolný potrat?

Anonymní
2.10.20 12:19

Jak se vyvíjí samovolný potrat?

Ahoj, podle menstruace jsem cca ve 4. tt, před čtyřmi dny jsem začala špinit, postupně špinění přešlo ve slabé krvácení a bolí mě břicho, Obyčejně mám velmi silnou menstruaci a silné bolesti, Nyní je krvácení slabší než při menstruaci a bolesti jsou také menší. Ale předpokládám, že se může jednat o počínající potrat. Test jsem si dělala dnes (jsem cca 18 dní po ovulaci), je pozitivní, čárka je výraznější než před dvěma dny, ale stále v porovnání s kontrolní poměrně slabá. Chtěla bych se prosím zeptat, kdo si tím prošel, jak dlouho jste krvácely než přišel potrat? Pokud má přijít, ráda bych to měla už za sebou… Gynekolog mi řekl, že prozatím počkáme.

Díky!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
2.10.20 12:42

U mě to začalo jednorázovým zakrvácením, pak jsem asi týden špinila a pak se to rozjelo na plno.. Krvácela jsem fakt hodně, ale bolesti tak strašné nebyly.. Byla jsem v 6tt.

• Citovat
  • Nahlásit
16972
2.10.20 12:42

Předně, ve 4tt se nejedná o potrat, ale pouze o opožděnou menzes. Pravděpodobně se jedná o biochemické těhotenství, které se do statistik těhotenství ani nevede. Prostě musíš počkat co a jak bude. Většinou je menzes první dny slabší, protože ji brzdí zbytkové hcg, rozjede se později. Taky se může stát, že embryo vydrží a těhotenství bude pokračovat. Po odkrvácení si udělej test. K lékaři nemá smysl chodit, ten s tím stejně nemá co udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18894
2.10.20 12:47

Ve 4tt nejde o potrat, jen biochemicke a bude se to vyvijet tak, ze proste pride ms s malym zpozdenim no, kdyby ses netestovala, ani nebudes vedet, ze jsi byla tehotna. Ja potratila v 7tt a krom silnejsi bolesti bricha, nez sem byla zvykla a silnejsimu krvácení nez pri bezne ms, se nedelo nic extra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
423
2.10.20 13:00

A víte jistě, že potrácíte? U prvního těhotenství jsem na začátku taky lehce krvacela a všechno bylo v pohodě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.10.20 13:04

Děkuji za vysvětlení. Ještě bych se chtěla zeptat- mám po případném odkrvácení jít na kontrolu na gynekologii nebo je to zbytečné? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
1
2.10.20 13:06
@LaEllaX píše:
A víte jistě, že potrácíte? U prvního těhotenství jsem na začátku taky lehce krvacela a všechno bylo v pohodě…

To právě nevím. Jen to beru jako možnost vzhledem k bolestem obdobným těm menstruačním a stupňujícímu se krvácení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16972
2.10.20 13:07
@Anonymní píše:
Děkuji za vysvětlení. Ještě bych se chtěla zeptat- mám po případném odkrvácení jít na kontrolu na gynekologii nebo je to zbytečné? Děkuji.

Je to zbytečný, v děloze teď není nic víc než sliznice jako před menzes. Zažila jsem to šestkrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18894
2.10.20 13:13
@Anonymní píše:

Zbytečné nekam chodit, pokud nebudes mit nejak moc velke bolesti nebo dlouho silne krvaceni. Az bude po vsem, udelej si test a mel by byt negativni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.10.20 13:55

Super, díky moc.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.10.20 13:58
@Janli píše:
Je to zbytečný, v děloze teď není nic víc než sliznice jako před menzes. Zažila jsem to šestkrát.

To mě mrzí, že sis tím tolikrát musela projít. Přeji jen to nejlepší.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.10.20 14:41
@Anonymní píše:

Já bych na kontrolu šla. Potratila jsem třikrát, bez revize, vždy jsem pak šla na utz, jestli v deloze něco nezůstalo a kontrolní odběr hcg, aby bylo na nule

• Citovat
  • Nahlásit
736
2.10.20 18:07

Já vás uklidním, že je možná i verze, při které nebudete nijak bolestivě trpět. O těhotenství jsem nevěděla a pokud bych necítila plod odcházet a neviděla ho v záchodové míse, byla bych o pár týdnů nebo měsíců později asi hodně nemile překvapená. Každopádně jedna menstruace byla velmi slabá a krátká, což jsem přičítala nemoci, kterou jsem právě procházela a antibiotikům. Ta druhá přišla s týdenním zpožděním a velmi silná. Bolesti silné už normálně, jako obvykle. A cca dva, tři dny po menstruaci plod odešel. Bez krve, bez bolesti.

Je možné, že na to celé měly vliv dvojí antibiotika, která jsem během 6 týdnů do sebe ládovala kvůli streptokokovi a za normálních okolností by ten průběh potratu byl mnohem horší. Takhle mám do teď pocit (jsou to už 2 roky) že se vlastně nic nestalo. Jen to byl divný zážitek 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16972
2.10.20 18:12
@Anonymní píše:
Já bych na kontrolu šla. Potratila jsem třikrát, bez revize, vždy jsem pak šla na utz, jestli v deloze něco nezůstalo a kontrolní odběr hcg, aby bylo na nule

Jenže u zakladatelky se nejedná o potrat. Není zatím vyvinuté embryo ani plodové obaly, jedná se jen o menzes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.10.20 13:31

Zdravím holky, ráda bych se poradila, můj dr. má dnes volno.Ve středu jsem zjistila, že mi HCG kleslo na 9.Byla jsem 5+2.Ten den jsem vysadila utrogestan a jak řekl doktor, vyčkala jsem krvácení. To přišlo včera s velkýma bolestma na MS. Ráno špinění, odpoledne křeče a už krev a vypadly ze mě světlé kousky asi plodový obal a potom bolesti ustaly a už moc nekrvácím, jen špiním a takové nahnědlé malé kousky.
Chtěla jsem se zeptat jestli to není nějak málo, myslela jsem že budu krvácet třeba týden a fest.Na kontrolu jdu až v úterý, tak bych chtěla aby to odešlo samo, aby mě nemusel posílat na čištění, sice když jsem byla jen v 5tt tak snad to nutné nebude.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama