Jak se žije v Litvě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

peťka3
Nováček 4 příspěvky 18.01.17 11:39
Jak se žije v Litvě?

Zdravím, chtěla bych se co nejvíce dozvědět, jak se žije v Litvě. Jací jsou tam lidé, ceny potravin, bydlení, energií, jak je to tam se školou… Děkuji za jakoukoliv informaci. :kytka:

Reakce:

Fassatka
Zasloužilá kecalka 635 příspěvků 18.01.17 12:07

Ahoj, Litva je krásná země s překrásnou přírodou a historii. Litevka je má nevlastní matka - otcova druhá žena. Do Litvi jezdíme celá rodina každý rok.
Ceny v Litvě jsou malinko vyšší než v Čechách. Co je dost na štíru je zdravotnictví. Ceny jsou v eurách. Litevci jsou velmi přátelští lidé. Je tam velmi málo cizinců. Turisté skoro žádní…

Fassatka
Zasloužilá kecalka 635 příspěvků 18.01.17 12:08

Ceny potravin zhruba jako tady, benzín je stejně jako tady.

Ba412
Kecalka 363 příspěvků 18.01.17 12:13

Dobry den, v Litve jsem sice nebyla od roku 1998, ale tenkrat jsem tam jezdila hrozne rada. Fajn lidi, slusne hotely, ceny potravin levnejsi nez u nas. Ale hlavne mela jsem tam obchodni partnery, kteri byli hrozne fajn, mili, pratelsti.
Mam jednu historku: byla jsem ve Vilniusu pres vikend a sla si koupit neco k jidlu do bezneho obchodu (mimochodem maji dobre syry). S prodavackou jsem mluvila rusky a ona se na mne podivala a zeptala se „odkud jste?“ Kdyz jsem rekla ze z Ceske republiky, tak ona na to " tak to jste byli stejna kolonie jako my"…byla moc mila, ochotna. Kdo nezazil totalitu, asi nepochopi.

Fassatka
Zasloužilá kecalka 635 příspěvků 18.01.17 12:15

No v Litvě rozhodně není levněji než dnes tady…

Ba412
Kecalka 363 příspěvků 18.01.17 12:18
@Fassatka píše:
No v Litvě rozhodně není levněji než dnes tady…

no taky jsem tam nebyla skoro 20 let. Ale chci se tam vydat, na stara znama mista, jestli je jeste poznam.

Fassatka
Zasloužilá kecalka 635 příspěvků 18.01.17 12:18

Třeba značkové oblečení, příklad: Dámská zimní bunda adidas: u nás 4500,.Kč.
V Litvě: 220,–EUR.

KalamityJohn
Kelišová 6290 příspěvků 18.01.17 12:24

Zimy jsou tam dost depresivni, vim od kamaradky.

Fassatka
Zasloužilá kecalka 635 příspěvků 18.01.17 16:17

Jak depresivní??? Zima jako zima…

KalamityJohn
Kelišová 6290 příspěvků 18.01.17 17:33

Nejde o teplotu ale o delku dne. Diky tomu je - podle jedne teorie - take Litva prvni v tomhle seznamu:

Litva

Kristyna_ww
Kecalka 285 příspěvků 30.01.17 09:52

Do Litvy jezdím pracovně každý půlrok. Úroveň života je určitě horší než u nás, ceny zhruba stejné. Nátura typicky ruská i když se od Ruska snaží distancovat co to jde. A občas tam řádí mafie (četné historky spolupracovníků).

Fassatka
Zasloužilá kecalka 635 příspěvků 30.01.17 16:33

No to teda není pravda. Litevci Rusy nenávidí a naprosto se od nich distancují!!!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >