Reklama

Jak se žije v Litvě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

peťka3
Nováček 4 příspěvky 18.01.17 11:39
Jak se žije v Litvě?

Zdravím, chtěla bych se co nejvíce dozvědět, jak se žije v Litvě. Jací jsou tam lidé, ceny potravin, bydlení, energií, jak je to tam se školou… Děkuji za jakoukoliv informaci. :kytka:

Reklama

Reakce:

Fassatka
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 18.01.17 12:07

Ahoj, Litva je krásná země s překrásnou přírodou a historii. Litevka je má nevlastní matka - otcova druhá žena. Do Litvi jezdíme celá rodina každý rok.
Ceny v Litvě jsou malinko vyšší než v Čechách. Co je dost na štíru je zdravotnictví. Ceny jsou v eurách. Litevci jsou velmi přátelští lidé. Je tam velmi málo cizinců. Turisté skoro žádní…

Fassatka
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 18.01.17 12:08

Ceny potravin zhruba jako tady, benzín je stejně jako tady.

Ba412
Kecalka 230 příspěvků 18.01.17 12:13

Dobry den, v Litve jsem sice nebyla od roku 1998, ale tenkrat jsem tam jezdila hrozne rada. Fajn lidi, slusne hotely, ceny potravin levnejsi nez u nas. Ale hlavne mela jsem tam obchodni partnery, kteri byli hrozne fajn, mili, pratelsti.
Mam jednu historku: byla jsem ve Vilniusu pres vikend a sla si koupit neco k jidlu do bezneho obchodu (mimochodem maji dobre syry). S prodavackou jsem mluvila rusky a ona se na mne podivala a zeptala se „odkud jste?“ Kdyz jsem rekla ze z Ceske republiky, tak ona na to " tak to jste byli stejna kolonie jako my"…byla moc mila, ochotna. Kdo nezazil totalitu, asi nepochopi.

Fassatka
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 18.01.17 12:15

No v Litvě rozhodně není levněji než dnes tady…

Ba412
Kecalka 230 příspěvků 18.01.17 12:18
@Fassatka píše:
No v Litvě rozhodně není levněji než dnes tady…

no taky jsem tam nebyla skoro 20 let. Ale chci se tam vydat, na stara znama mista, jestli je jeste poznam.

Fassatka
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 18.01.17 12:18

Třeba značkové oblečení, příklad: Dámská zimní bunda adidas: u nás 4500,.Kč.
V Litvě: 220,–EUR.

KalamityJohn
Kelišová 6072 příspěvků 18.01.17 12:24

Zimy jsou tam dost depresivni, vim od kamaradky.

Fassatka
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 18.01.17 16:17

Jak depresivní??? Zima jako zima…

KalamityJohn
Kelišová 6072 příspěvků 18.01.17 17:33

Nejde o teplotu ale o delku dne. Diky tomu je - podle jedne teorie - take Litva prvni v tomhle seznamu:

Litva

Kristyna_ww
Kecalka 275 příspěvků 30.01.17 09:52

Do Litvy jezdím pracovně každý půlrok. Úroveň života je určitě horší než u nás, ceny zhruba stejné. Nátura typicky ruská i když se od Ruska snaží distancovat co to jde. A občas tam řádí mafie (četné historky spolupracovníků).

Fassatka
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 30.01.17 16:33

No to teda není pravda. Litevci Rusy nenávidí a naprosto se od nich distancují!!!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama