Jak vyprat chemickou kotvu z oblečení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

11223344
Ukecaná baba ;) 2135 příspěvků 15.01.17 15:42
Jak vyprat chemickou kotvu z oblečení

Ahoj,

manžel přišel domů s chemickou kotvou na rukávu na zimní softshellové bundě. Podařilo se vám to nějak vyprat? máte nějaký tip? Myslím, že to tam asi bude vyžrané… ale za zkoušku nic nedám..

Díky za radu :)

Reakce:

Dominika2016
Kecalka 120 příspěvků 15.01.17 15:48

Ahoj tak můj rikal, že vyprat nee. Prý zkusit nahrát, schladit a vyškrábat jako žvýkačku.

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1176 příspěvků 15.01.17 16:38

Chemická kotva je epoxid nebo vinylester, obávám se, že to z té bundy nedostaneš. Existují sice rozpouštědla na epoxid, ale to napřed sežere tu bundu a pak až epoxid. Jestli je to nevytvrzené tak určitá šance je, ale moc tomu nedám. Aspoň manžela donuť, ať si přes bundu příště přetáhne montérky :-)

Fofrník
Závislačka 3487 příspěvků 15.01.17 16:41

Nůžky a záplata. 8)

weyky
Neúnavná pisatelka 19191 příspěvků 68 inzerátů 15.01.17 16:41

To nejspíš vyprat nepůjde..můj to posledně dotáhl na montérkách a nešlo to, ale nic speciálního jsem s nimi teda nedělala.

11223344
Ukecaná baba ;) 2135 příspěvků 15.01.17 17:20

@Jar Jar delal venku, na tu bundu už by nic nenatahl. Je to dost kvalitní pracovní značka, tak je mi líto to něčím ne zkusit, i když je mi asi jasné vzhledem ke složení, ze asi nic nepomůže…ke všemu mu to tam jeden aktivní kolega trochu rozettel takže malý flicek je cca teď 7 cm

Elenloth
Závislačka 3837 příspěvků 7 inzerátů 15.01.17 18:21

@11223344 No jestli to rozetřel, tak to je nahouby. To už nedostane. Kdyby to byla kapka, tak by to šlo snad seškrábnout, ale jak je to už ve vláknech, tak to asi dolů jen tak nedostaneš. :(

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >