Reklama

Jak si hrát a učit s osmiměsíčním?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 20:41
jak si hrát a učit s osmiměsíčním

Ahoj, jak si hrajete a učíte se s osmiměsíčními a podobně starými miminky?

Reklama

Reakce:

Alkata
Zasloužilá kecalka 524 příspěvků 29.08.18 20:49

Paneboze to je dotaz :roll: A proc anonym? :roll: Mluv na nej. Jako co bys chtěla delat s takovým menetem, hrát pexeso? :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 20:50

všude čtu že děti v tomto věku už třeba umí paci pacicky a tak

AnastazieB
Echt Kelišová 8299 příspěvků 29.08.18 20:54

Nijak, prostě jsem se o něj starala, mluvila na něj. Ale nic cíleného jsem s ním nedělala.

Svetluska.Lulu
Kecalka 240 příspěvků 29.08.18 20:57

Jako možná tě tady někdo seřve, ale asi chápu, na co se ptáš.

Cca od 4-5 měsíců hrajeme schovku s plínkou, dekou, ručníkem. Docela rychle se začala aktivně schovávat :lol:

Plácáme po stole, v rodinném domku vede radiátor. Učíme ji tleskat, to je docela čerstvé. :potlesk:

Já stavím věže z pěnových kostek, ona je boří.

Většinu času ale stejně tráví tím, že se postaví o gauč a chytá balans, takže o zábavu postaráno :nevim:

LindaPraha
Extra třída :D 12698 příspěvků 29.08.18 20:57

Muj 8 mesicni paci paci neumi. Jen do nej hucim ´jak je velikej´ a uz ukazuje. Jinak zabava - zabavi se dost sam, pripadne uz trochu s brachou. Stastny dite je to venku, dnes byl i na pisku a dobry. Najedl se :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 21:00

@LindaPraha a jak jste ho to učila aby ukázal jak je veliký?

LindaPraha
Extra třída :D 12698 příspěvků 29.08.18 21:14

Poradm rikam: „Jak jsi velikej?“ Zvednu mu ruce a rikam:„Taaak je velikej“. Tomu se tlemi a uz ukazuje.
Jinak mam v kuchyni suplik, kde mam silikonove formicky, vykrajovatka, plastove blbosti do kuchyne a tam uz taky rad kramari, takze kdyz varim, uraduje tam. Mel to tak i starsi. Je tam toho na hrani spousta, suplik pekne hlubokej, to ho uz taky zabavi.
Minule stal u pracky a cucel asi 15 m na prani. Pak si prelezl na druhou stranu k susicce a taky. Ted uz je to pohodicka

Daja254
Kecalka 170 příspěvků 29.08.18 21:23

Ahoj
Malá má 8 měsíců, umí paci paci, jak si veliká,máma táta ham
Cura na nočníku, jinak vařila myšička kašičku, indiana a další :) nemusíme se ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 21:41

Dcera si od půl roka sama prohlíží knížky, v osmi měsících uměla asi tři zvířata (jak dělají), normálně jsem na ni jen mluvila, s nohama nebo rukama dělala paci paci za ní, za chvíli to uměla sama. Nijak jsem ji neučila, jen se jí hodně věnuju. Teď jí je rok, umí ukázat jak dělá 10 zvířat, pojmenuje asi 30 věcí (i když nevyslovuje správně, třeba krtek je tetek), sama si řekne že chce pít, jíst, že dělá bobek (ee), že chce jet ven s kočárkem (brm brm), vyndavá a na dává prádlo z pračky a sušičky, plně ovládá robotický vysavač (i dálkovým ovládáním), umí si pustit různé hračky, všemu, či říkám, rozumí. Umí slézt z postele, po břebalení vezme plínku a jde jí hodit do koše (se mnou), atd. Jo a od 7 měsíců používá slovo NE, které už v té době velmi dobře chápala.

To prosím vás neberte jako chlubení, jsem anonym, protože sem chodí rodina a tak mi je takové chlubení na nic. Jen chci podotknout, že dítě opravdu může umět už od osmi měsíců hodně, stačí s ním trávit čas, ne učit cíleně, ale popisovat, co děláte, chválit, když se mu něco povede. Já jsem učila znakovat, že jsem u některých opakujících se činností dělala mnou vymyšlený znak, to je také dobrá volba, ale u nás se to ukázalo jako zbytečné, protože dcera to raději řekne a já jí dobře rozumím. Naučila se dva znaky, ale hned jak se naučila mluvit, tak je přestala používat. Proto se vám nedivím, že se na to ptáte, když se dítě naučí komunikovat, ušetří to hodně práce. Zejména třeba u toho slova NE mi stačí se jí na cokoliv zeptat - ty máš něco v pusince? Udělala jsi ee? Chceš bumbu (pít)?
A spousty dalších věcí a to fakt ušetří moře práce. Takže jen na něj hodně mluvte u všech činností. Ještě dodám, že dceři je teď rok, rozmluvila se hodně před měsícem.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1070 příspěvků 30.08.18 08:45

Nic, sotva jsem tehdy dodělala státnice a byla jsem ráda, že dejchám :mrgreen: normálka jsem se o ni starala, krmila, přebalovala, povídala si s ní, vozila ji v kočárku, prostě jsem byla s ní.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama