Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Kriss Tina ja mela nehty vzdy hodne tvrdy, po gelovkach trepivy, slaby s cernyma ryhama. Hnus. Jako na jednu stranu jsou gelovky fajn. Je to s nimi pohodlnejsi. Nemusis se o nehty vubec starat, vypadaji porad perfekne i kdyz mas za nehtama tunu hliny
.Ale jak to sundas, tak hruza.
@Anonymní píše:
jako pořád takle nějak? neodroste?
No helet, ja si pred peti lety zavrela prst do dveri od auta, nehet jsem mela odshora rozstipnuty, hodne poskozeny luzko. No a doted ten nehet je s hrbolkama.. Sice to lehce odrusta, ale jak pisu, uz je to pet let a porad ten nehet neni uplne ok.
@eviku-miluna tak to sem asi kapla na spatnou nehtarku, me se gelovky zacli pri hrubsi praci lamat a ve finale mi jeden upad v praci (nedelala sem nikde v kanclu, ale obsluhovala lidi a ruce byli dost sledovana cast)
Kdyz nekdo ma na to, chodit co 2 tydny na doplneni a upravu prosim, ale neni nic odpornejsiho nez odrostlej gelovej nehet, kdyz pulka nehtu uz je vase, jak to dela ty boule je to hrozny a nektere expertky tu svoji cast nehtu este zalakuji aby to nebylo tak napadne, tem bych ty prsty vzdycky nejraci ustrihla cely ![]()
Mam gelovky teda gel na svych nehtech nepotrebuji nalepovat spicky a mam pod tim pekne nehty. Kam chodis k Cinanum?
Tohle se ti udelalo, kdy uz pred gel. nehtama nebo az pri noseni?
Ve tvem pripade napred prelecit a pak teprve upravovat.
@tessa2323 píše:
No helet, ja si pred peti lety zavrela prst do dveri od auta, nehet jsem mela odshora rozstipnuty, hodne poskozeny luzko. No a doted ten nehet je s hrbolkama.. Sice to lehce odrusta, ale jak pisu, uz je to pet let a porad ten nehet neni uplne ok.
ano to přesně se stalo i mě ale jen to lužko nehet ne, pod netem mi to zmodtralo a nehet upadl no po nějaké době ted tam mám tohle
@Kelsey píše:
Mam gelovky teda gel na svych nehtech nepotrebuji nalepovat spicky a mam pod tim pekne nehty. Kam chodis k Cinanum?
Tohle se ti udelalo, kdy uz pred gel. nehtama nebo az pri noseni?
Ve tvem pripade napred prelecit a pak teprve upravovat.
i já mám gel na svých nehtech, moje nehty jsou krásný, opravdu zdravý, jj chodim k vietnamcum ale ne k dejakým, jsem s nimi naprosto spokojená, tohle nemám od gelovek, ale měla jsem skříplý prst ve dveřích, ne přímo nehet, ale to lužko z druhé strany nehtu, to hmatové, pak mi nehet zmodral a upadl, gelovky mám pořád a miluju je takže bych chtěla aby to tam nějak sesmolil zda to pujde
V životě bych do gelovek nešla. Teď mi brzy sleze nehet na ukazováčku, bude vpadat děsně, ale raději počkám, než doroste. Gel neee. Je to hnus nepřirozený. Když jsem slyšela kamarády, jak se baví o holkách s gelovými nehty, tak tuplem. ![]()
Mela jsem gelovky asi pet let, milovala jsem je
ruce porad vypadaly krasne a upravene. chodila jsem ke svym vyzkousenym vietnamcum, nikdy zadny problem. postupne jsem byla doma se dvema detmi, na nejake nehty nebyl cas a ani chut, sundala jsem to. nehty priserne, tenke jak papir, znicene. trvalo dost dlouho nez to odrostlo. v tvem pripade bych na gelovky chodila dal, ale ten nemocny prst bych nechala bez. at se muze uzdravit a odrust, jinak se ti to nespravi. v praci bych si ho mozna zalepovala naplasti, aby to nebylo tolik videt ![]()
@eviku-miluna Ne-li hůř. Já dávala nehty po gelových do kupy asi měsíc. Bylo to na svatbu. Ale asi nic moc kvalitní práce. Všechny mi do dvou týdnů odpadly ![]()
Počkala bych, až se nehet uzdraví.
Ono i přes papírovou vrstvou nehtu ten gel pekelně pálí, natož takhle na lůžko…
@kdochcekam
Ja je mam, priznavam protoze se mi nechce s.rat si delat sama nehty, tak si na ne zajdu, chodim do prace, nekourim, nepiju, neutracim za kokotiny, takze nehty jsou moje nerest, teda relax na ktery bych si sahnout nenechala. Kdyz je sundam, jsou v pohode. Mela jsem je 2r.po svatbe, pak jsem je chvilku sundala behem rodicaku mela svoje si sudlala lakem, problem nebyl. Akorat bylo treba casteji upravovat a pak se to odlupovalo a drolilo. Mam svoji lapmu a laky na nehty na nohy ty si delam sama, ale ruky si necham udelat. Se tam vylozene tesim, jak si je tentokrat necham upravit. Ale to je i genetika 16r. zehlim vlasy a nemam je znicene, ted zas 2r. chodim na nehty, kdybych to sundala budou v pohode, ale ja si sama s tim hrat nechci, nebudu, neupravene nechci, takze chodim. A kratke nehty nesnesu, bych spis nekoho zranila nez kdyz mam drapy.
@kdochcekam
Tvorim dceram nekdy, ktere samo mamko ty mas nehty, my chceme taky hezke. plus ty moje nohy a to mi staci bohate. Sama sobe asi i tim, ze jsem levak, takze na tohle trosku mrvic, nemela bych obe ruce stejne a to ne. Kdysi jeste pri rodicaku jeden den jsem se piplala s tim a druhy den se kus laku odloupnulo a to mam mycku rucne myju nadobi minimalne, nastvana no to urcite budu si s tim hrat a druhy den muzu opravovat. Takze jednou za 3-4 tydny chodim predelat. Leto travime v bazenu to by nedrzel lak a zachvilku by to bylo okousane.
Moje nehty jsou hrozný, měkké, vrství se a žádný lak a dokonce ani gelové nehty mi na nehtech nedrží. K tomu dělám práci rukama a ještě trpím na ekzémy. Nejvíc se mi osvědčily gel laky. Hrozně ráda si jednou za dva týdny udělám relaxační den, kdy si udělám nejenom manikúru, ale i pedikůru, předtím si třeba umeju vlasy, oholím se, takovej zkrášlovací den. No a právě při manikúře si dávám gellak. Používám od Semilac. Nejradši nosím červenou. Jsem červený úchyl.
Ráda bych nosila dlouhé, ale mám teď období, kdy se mi strašně vrstvěj a tak je nejlepší řešení udržovat co nejkratší. Naštěstí mám dobrý tvar lůžka, kdy i krátké nehty vypadají jako nehty a ne jako špalíčky, ale delší vypadají líp no. Ale furt lepší upravené krátké nehty neý oprýskané dlouhé vrstvené nehty.
asi jak píšeš, ale vidím to hodně často na ženských všech věkových kategorii takže to asi docela jede