Jak uspáváte malé miminko?

922
17.2.06 17:23

jak uspáváte malé miminko?

Ahoj,
chtěla bych se s vámi poradit, jak uspáváte vaše mimča. Našemu malému je teď necelých 7 týdnů a večer se nám ho vůbec nedaří uspat a to musím napsat, že přes den prospí max. 3 hodiny. Nejdříve ho koupeme, pak dostane napapat a třeba ho nosíme na rukou, v babyvaku, různě ho houpeme a natřásáme a většinou stejně neusne a pokvikuje a někdy to trvá třeba i 2 hodiny-např. včera jedl v 7 a usnul po půl 10 :( . Zkouším ho i dát k prsu, aby se uklidnil a usnul, ale ani to moc to nezabírá.
Když ho dáme neuspalého do postýlky, hned otevře oči a spustí :? .
Díky za odpovědi.
Berča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2733
17.2.06 17:37

Jéje Berčo, na téma uspávání tady bylo už napsáno spoustu, názory maminek i odborníků se velmi různí…Spánek patří mezi nej témata u miminek…
my jsme měli také problémy se spaním i usínáním…já jsem zastáncem nenásilných metod-nechání vykřičet je podle mě někdy nezbytné- i my jsme to tak někdy museli udělat, ale až u staršího mimča…Jiříček je ještě malinký, zkus ho pevně zavinout, aby se nebudil trhavými pohyby ručiček, mě Vítek usínal zá:,–(ně u prsu…pokud to u vás nefunguje, třeba zabere jemné houpání na baloně, ve vaku, třeba když mu budeš broukat - to třeba Vítek nesnášel-každé mimi je fakt jiné…těžko radit…někomu stačí držet za ruku. Ale takto malé mimčo potřebuje cítit mámu, třeba když si s ním půjdeš lehnout, dáš prsa pa přeneš, to nezabere? nevím, chtěla bych ti poradit, ale musíš zkoušet…zkus si pohledat straší diskuse…
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
17.2.06 17:38

Berco,

já se s Petrem nacvičila u televize ještě o půlnoci. Prostě nijak nedokázal usnout, měl obrácený denní režim. Už si přesně napamatuji do kdy, ale asi 2 měsíce jsem jej nepustila z rukou.
Všichni doma šli spát, jen já s Petrem na rukou jsem byla v obýváku, a musela jsem se pohupovat jako v aerobicku zleva doprava (ne natřásat).
Někdy usnul až ve 2 v noci, někdy ve 4 ráno, to jsme se už s mužem střídali. A třeba celou dobu řval. Tou dobou spával se mnou na posteli. Já ho stejně stále zkoušela pokládat do postýlky, jestli by tam náhodou neusl. A neusnul ani náhodou.

Asi po těch dvou měsících se trošku uklidnil a něco se zlomilo a Petr najednou usnul v postýlce, po kojení. Od té doby jsem jej uspávala při prsu.

Později se naučil usínat sám, jak ve dne, tak v noci … to byl větší a já jej zkoušela dávat do postýlky ve stejnou dobu, unaveného a nespícího.

O starším synovi se raději moc rozepisovat nebudu, řvával nám až do dvou let …

Souhlasím s Kristian, že takto malinké miminko určitě nenechávt „vyřvat“.

Tak papá a brzkou prospanou noc !
Lila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
17.2.06 17:43

sorry za překlepy, jednou rukou se píše těžko obzvlášť když mi prcek neustále sahá do klávesnice:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
196
17.2.06 18:08

Hezky vecer,

Berco, my jsme meli zkraje stejny problem. Nasi male je ted 10 tydnu a v podstate usina vecer porad spatne - kolem desate, ale my jsme zmenili pristup - proste ji nenutime. V sedm koupeme, pak kojime, pak chvili spinka (15 az 45 minut) a pak je s nama proste vzhuru. Lezime na posteli nebo je v kolibce a jen tak kouka. Usina az kdyz je uz opravdu unavena a to vetsinou u prsa. Neni to teda rada na tvoje trapeni, ale je to rada, jak si i vecer trochu oddychnout.
My jsme se s manzelem zkratka rozhodli, ze ji naucime usinat samotnou driv az bude malinko starsi.

pokud mozno prijemny vecer !

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
196
17.2.06 18:09

Hezky vecer,

Berco, my jsme meli zkraje stejny problem. Nasi male je ted 10 tydnu a v podstate usina vecer porad spatne - kolem desate, ale my jsme zmenili pristup - proste ji nenutime. V sedm koupeme, pak kojime, pak chvili spinka (15 az 45 minut) a pak je s nama proste vzhuru. Lezime na posteli nebo je v kolibce a jen tak kouka. Usina az kdyz je uz opravdu unavena a to vetsinou u prsa. Neni to teda rada na tvoje trapeni, ale je to rada, jak si i vecer trochu oddychnout.
My jsme se s manzelem zkratka rozhodli, ze ji naucime usinat samotnou driv az bude malinko starsi.

pokud mozno prijemny vecer !

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
17.2.06 18:46

ahoj Berco,
my meli stejny problem, kdyz byla Amalka mala, chodila spat kolem pulnoci, bylo to unavne (chovali jsme ji, kolibali, hladili, zpivali, povidali..), postupem casu se naucila usinat. Ted chodi v 7 hodin. To vis, miminka obcas nevedi, jak usnout :(, neboj bude to lepsi.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
111
17.2.06 18:46

ahoj Berco,

my mame cca stejne stare mimi, jako ty a zpocatku jsme meli podobny problem. Pak nam zabralo to, ze ho zabalujeme do rychlozavinovacky a usne nam, po koupani a papani(UM), i kdyz ho dame do postylky neuspaneho. Kouka, sem tam ho pohladim a odejdu na chvilku z mistnosti, za chvilku prijdu, pokud s sebou moc sije, tak mu zkusim dat rucicky k telicku pod zavinovacku a trosku pritahnout, pohladim ho a zase ho necham chvilku samotneho, az nakonec usne. Nekdy to trva 15min, nekdy hodku, ale plakani jsme u toho dlouho nemeli. To mame az pri uspavani nad ranem, protoze pokud vychazi papani kolem 4hod rano, tak pak uz se mu nechce spat a je pro nej uz rano…

Jinak pri uspavani se mi neosvedcilo (zatim) mluveni (i kdyz tiche, pomale a tlumene), protoze to nas Vojtik povazuje za zacatek konverzace a chce si „povidat“. Vetsinou mi zabira „ššššš“

Jo, a taky mi uz parkrat zabralo to, ze jsem ho jemne hladila po oboci nebo tesne nad ocickama. On pri tom priviral ocicka, az je nechal zavreny a pomalu usnul. Ale to samozrejme ne v pripade, kdyz by plakal.

Taky se ho snazime pred koupanim zabavit, furt na neho mluvime, hrkame s hrackama a pod., aby, pokud mozno neusnul a unavil se. Pak teda nasleduje koupani, ktere ho unavi jeste vic a pak mame vetsi pravdepodobnost, ze po papani usne.

Co se tyce spani pres den, tak nekdy naspi tak 2hodky a nekdy i 6.

Jinak bych se te jeste zeptala, jak to mate s pravidelnost denniho/nocniho rezimu? Nam se nedari papat a koupat kazdy den ve stejnou hodinu, nekdy vyjde koupani na 18hod, nekdy na 20hod - podle toho jak vychazi papani.

zatim ahoj
Inka + Vojtik 6tydnu a 5dni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
17.2.06 18:47

jeste jsem chtela napsat, ze se to zlepsilo kolem 3. mesice. Tak spinkani a usinani zdar !
R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
17.2.06 18:55

Jo, ještě musím souhlasit s Inkou, zabírá hlazení po čelíčku dolů směrem k očím, to Vítek dodnes mhouří oči, dále šššš a jemné poplácávání po zadečku, někdo přehazuje i plínku přes obličej…Berčo, skoro žádné malé miminka neumí usnout sama v postýlce, jen málokterá…takže vydrž, ono bude líp. U nás se to zlomilo taky po třetím měsíci…
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
17.2.06 20:05

Ahoj berco,

souhlasím s ostatníma, že ty naše drobečky jen tak snadno neuspíme.Já v půl sedmý koupu, pak papáme, a kolem osmé ho dávám do postýlky.Někdy usne během chvilky, někdy mu vypadne dudlík, tak se začne rozčilovat … někdy mu ho chodím pdávat i do půl desátý, jindy ho mám v sedačse a houpu a houpu …prostě je to pokaždé jinak.Ale když usne, krásně mispinká až do půl jedný, jak kdy.
Však mi je to časem naučíme.
Jo, a přes den mi toho taky moc nenaspí.Pokud tedy nejdu ven, to vydrží v kočáru spát i tři hodiny.
Andělka a Jaroušek 1měs.6 dní

• Nahlásit
  • Citovat
483
17.2.06 20:10

Ahojky,
take jsem mela uplakanka, ktery skoro vubec nespinkal a u nas v tuhle dobu docela zabiralo, kdyz sem malyho dala na brisko a lehce poplacavala po zadecku. I moje doktorka me uklidnila, ze ho tak muzu nechat spat…Nazory se ruzni, ja byla rada, ze spinkal a doktorce duverovala.
Taky sme zjistili, ze ma rad pomerne chladny vzduch na usinani, takze hodne vetrame.

Dnes take chodi spat v 19.00, usina sam, i po obede a doufam, ze to tak dlouho zustane.
Lepe zacal usinat take kolem 3 mesice.
Vydrz!!
Pa
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.2.06 20:11

Ahoj, neboj, to se určitě zlomí. Náš malej usíná u prsa :( . Je to ale jedno, protože s náma spí v posteli. To, že se budí v noci po dvou hodinách je ale už na jiné téma :D . Když mě někdy chytne výchovný záchvat, tak se ho snažím uspat na balóně, ale to musí být nakrmený. To se celkem daří, ale má lehký spaní (asi po mně :D ), takže když ho chci dát na postel, tak se probudí a je všechno v háji. Stejně si vedle něho musím lehnout a uspat zase u prsa. Dřív nám usínal nejpozději do půl desáté, ale poslední dobou se to zkracuje a teď je to na osmé večer. Tak, a teď bude zase usínat později, když jsme to napsala :D 8O . Jsem proti metodě vyplakávání, takže myslím, že si malej dá určitě časem říct a bude to lepší :D .
Přeji, aby se to povedlo, co nejřív.
i510

• Nahlásit
  • Citovat
305
17.2.06 20:29

Ahoj,

jak vidím, všude to je stejný. Naše malá taky hned neusla, museli jsme ji nosit a houpat tak dlouho, dokud neusla a pak teprve odnést do postýlky. Většinou do 23 hod spala. Po 2 měsících přišel zlom a teď stačí po nakojení 5 -10 min. v náručí a odnáším do postýlky. Vždycky se ještě na mě podívá, já ji pohladím po čele a odcházím. Bez breku hned usne. Možná je to i tím, že před koupáním cvičíme ( paseme koníky, přetáčíme na bříško a zpátky ) a blbneme. Zřejmě se tím dost unaví. Výsledek u nás je ale zaručený :D
Přeju ať se brzo naučí usínat sama.
Lukina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.2.06 20:29

nejde mi se přihlásit, ale jsem to já :D
i510

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek