Jak vychovávat kromě plácání po zadku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Taby22
Povídálka 26 příspěvků 14.04.18 17:41
Jak vychovávat kromě plácání po zadku

Ahoj, máme 20 měsíců staré batole začínám stále častěji přemýšlet jak toho našeho divoch a ukočírovat. Začíná to být dost náročné a bojím se aby nám to nepřerostlo přes hlavu. Nikdy jsem nebyla moc zastáncem nějakého velkého plácání po zadku, malý je dost přecitlivělý a často kvůli všemu pláče, tak nevím jestli by tohle bylo to pravé. Ale zároveň nevím jakou výchovnou metodu použít a jak stanovit hranice. Tytyty ani zákaz na něj neplatí, vysvětlování také ne. Jak by jste reagovali když vám batole třeba záměrně vyhazuje opakovaně plíny za skříně. Já většinou jdu a prostě to uklidím, no ale nevím jestli to není cesta do pekel. Manžel mě tvrdí, že by potřeboval pořádně na zadek a byl by klid, no já nevím nějak se mi to nezdá ho za vše plácat, nemluvě o tom, že když ho plácnu přes ruce, tak mě to vrátí. Jak na něj? Uvítám jakékoliv rady.

Reklama

Reakce:

Helileli
Ukecaná baba ;) 2497 příspěvků 14.04.18 17:58

No hlavně jsem měla oči i na zadku a jakmile někde začal škodit, tak jsem ho odnesla, hodně naštvaně řekla, že to nesmí a že se zlobím. Ale ono to neneslo nějaké okamžité výsledky, dítě většinou chytlo hysterak, řvalo, pak to zkusilo zase, zase řev, pak vykázání do pokojíčku… Když byl starší, tak jsem ho nutila po sobě nějakou zkázu uklidit.
Ale na zadek taky dostal, třeba když přiběhl z kuchyně s nožem na maso, to dostal tak, že kolem kuchyňské linky chodil obloukem.
U mladšího stačilo říct ne, poslechl a už to neudelal :nevim:

Aduš8
Zasloužilá kecalka 825 příspěvků 14.04.18 17:58

@Taby22 Já myslím, že je hlavně důležité trestat adekvátně. Zrovna vyhazování věcí ze skříně je oblíbená činnost všech dětí a přehnaně je za to trestat asi taky není to pravé. Ale někdy cíleně plácnutí přes zadek pomůže možná víc, než dlouhé vysvětlování.

milwinka
Kecalka 476 příspěvků 32 inzerátů 14.04.18 18:27

A co si dát na dvířka skříně nějakou dětskou pojistku, aby tu skříň nemohl otvírat a nechat tam tu zábranu dokud nedozraje do období, kdy už ho to nebude zajímat. V tomhle věku to baví snad všechny děti vše vyhazovat ze skříněk, on to bere jako hraní né jako zlobení.

Agneth
Ukecaná baba ;) 1237 příspěvků 14.04.18 18:30

Tak zrovna to vyhazování věci je pro batole hra. Není to věc, za kterou by melo byt jakkoliv potrestane.

pikola
Neúnavná pisatelka 18538 příspěvků 14.04.18 19:03

Lepší je konfliktu předejít, než za to trestat, zrovna tohle není něco, za co by dítě mělo dostat na zadek. Takže dát jinam, nebo zabezpečit aby se už do skřínky nedostal. Bordel budou dělat ještě dlouho a nedělají to schválně.

Xsenova
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 14.04.18 19:09

@Taby22 20 mesiacov je málo na nejaké striktné pravidlá. A vyhadzovanie plen z skrine je somarina aby si mu dala na zadok. Čo budeš robiť keď sa bude hádzať o zem, že niečo chce, keď bude nepríčetne vrieskať keď niečo nedostane, keď ťa cielene kopne alebo udrie, keď ti zdrhne v parku po 120×, keď ti spraví 50 scénu kôli hračke, keď sa bude válať ako krokodíl po koberci lebo pred spaním vypneš telku. Na zadok by som mu nedávala pre jeho nízky vek a pre takú blbosť ako vyhadzovanie plienok. Čakajú ťa oveľa veselšie scénare :lol:

overlord
Kecalka 151 příspěvků 14.04.18 19:18

Pro děti je hra jejich práce a během ní mají silné nutkání udělat určitou věc - házení vyhazování, rovnání, přenášení, vysypávání atd…, a splnit to je pro něj strašně důležité. když ho budeš trestat za to, že si hraje, tak jednak nebude chápat proč a bude mu to strašně líto a hlavně se k té svojí práci bude pořád vracet a tyho budeš trestat a je to nekonečný kolotoč pro oba neskutečně frustrující. odstraň všechny nebezpečné věci (za ně ručíš TY, že tam nebudou, žádné dítě nedokáže racionálně rozlišit hračku od nebezpečné věci a jenom blbec dítě seřeže za svoji chybu, viz uživatelka @Helileli ), dej pojistky na skřínky s důležitými věcmi a ostatní mu nech ke krámování, jednou/dvakrát denně mu to srovnej ať má „práci“ nachystanou - tak budete spokojeni oba a ty budeš mít najednou víc času i klidu a neskutečně spokojené dítě. Já mám 14 měsíční holčičku, obývák s kuchyní máme 60 m2 a kolikrát není kam šlápnout :)..ale velká spokojenost na obou stranách

Lenka_Hal
Závislačka 3989 příspěvků 14.04.18 19:39

Trestat za to, ze batole kramuje???Vzdyt to k tomu veku patri…ja to ted mam doma, no nedelam nic jineho, nez to zase uklizim, ale trestat za to me teda ani nenapadlo, naopak, jeste ji reknu, jak je sikovna :mrgreen: navic ted zacala ty veci premistovat. Manzel kolikrat prijde do prace a ma jeji „mobil“ v tasce, presklada cajove pytliky do krabice od neceho jineho, atd..hlavne, ze ji to bavi…zamcene mam jen skrinky s nebezpecnyma vecma, jinak at si kramuje!

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 921 příspěvků 14.04.18 19:59

Ja male dala na zadek asi dvakrat, kdyz se opakovane porad vracela k odpadkovemu kosi a vytahovala z neho binec :? Stejne to nepomohlo, jako na podruhe rvala, ale stejne tam sla znovu. Jinak driv me treba strasne tahala za vlasy a delala to schvalne, smala se mi do ksichtu, kdyz jsem ji to zakazovala. Pomohlo nic nerikat a proste ji zatahnout taky. Parkrat to zkusila a najednou s tim prestala. Vyhazovani skrinek u nas probiha taky, uklizim to a nektere skrinky uz jsem zablokovala, aby je neotevrela. :nevim: Ja momentalne silim z toho, ze mi vsude utika - venku, v obchode, v bytovce. Vubec ji nezajima jestli jsem pobliz, klidne se otoci jinym smerem a rozbehne se pryc. A pak je neskutecnej hysterak kdyz ji chytim a prenesu zpet. Dnes mi nekolikrat utekla v Bauhausu, odchazeli jsme s revem a stejne me neposlechne :nevim: Musime vydrzet, az ty telatka dostanou rozum :oops:

Loudy
Kecalka 310 příspěvků 14.04.18 22:34

Můžeš zkusit kouknout na knihu Aha rodičovství. ;)

axelina
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 14.04.18 22:40

@Taby22 mě prijde tohle jako blbost za kterou bych netrestala- přešla bych to. já začla dvat na zadek až ve 3 letech kdy už jsem si myslela že syn ma jakože rozum a muže si z toho neco vzit..ale bohužel nic si z toho stejne nedela :-D

ospalámyš
Závislačka 4766 příspěvků 14.04.18 23:41

Dej si na skříně pojistky a je po problému. Z většiny takových aktivit děti vyrostou a slušný člověk z něj pravděpodobně vyroste, i když mu za takovou blbost na zadek nedáš.
Krámování je normální aktivita batolat.

Děti jsem nikdy neuhodila a jsou vychovanější a hodnější, než značná část místních bitých děti. Já jsem u batolat neřešila dost věcí, nemají rozum a větší nároky mám na starší děti. Přes hlavu mi nepřerostly, hranice jsou potřeba, ale připadá mi, že dost rodičů řeší krávoviny a dávají za to dětem přes zadek :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Idioti, vydělávám více než vy a chlastám za vaše peníze! Bosák se opřel do kritiků

Jaromír Bosák je hvězda České televize a pravděpodobně nejoblíbenější... číst dále >

Je fotbal otázkou života a smrti? Je důležitější. A další NEJ hlášky ze světa i Česka

Trenér Liverpoolu Bill Shankly byl svéráz, a tak není divu, že pronesl jeden... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství krásy herečky Halle Berry: cvičení a silný vývar z kostí

V jednapadesáti letech vypadá Halle Berry stále skvěle, může za to cvičení a... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama