Reklama

Vztekající 20 měsíční dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.18 09:27
Vztekající 20-ti měsíční dítě.

Jdu si sem hned pro několik rad od maminek, které to měly podobně a věděly, jak to vyřešit. Mám syna 20 měsíců a oproti dceři ho úplně nezvládám. Za prvé je to šílený vztekloun, klasický „flák na zem“ a neudělám s ním nic a nic. Doma to jsem schopna nějak vyřešit, ale mezi lidmi to kolikrát nejde. Např. chodíme do cvičení, tedy byli jsme 2× a už teď se mi tam nechce. Ty děti spolupracují, poslouchají, syn tam jen lítá, ječí a když se ho snažím zklidnit, tak hysterická scéna. Moje nervy. Když jsme v obchodě, tak ani nemluvím. Jsem už totálně unavená z toho věčného vysvětlování… Mám kolikrát chuť ho seřezat nebo jít pryč a nechat ho tam, jasně, že jsou to jen momentální pocity. Už jsem v takovém stavu, že se mi s ním nikam chodit nechce. Začíná teplo, všichni jezdí na výlety, ale já nějak nemám chuť. Doma je nejlíp.
Za druhé - nechce chodit na nočník ani na záchod. Já ho nenutím, jen posadím, když chce, tak jde pryč, ale moje mamka si vzala do hlavy, že ho to naučí a mám pocit, že mu k tomu akorát vypěstovala odpor, totálně to bojkotuje. Včera jsem si to „schytala“ od doktorky, byla jsem tam s ním kvůli něčemu a ona takovým šokovacím tónem „on má ještě plíny???“ Já že ano, že se mu na nočník a záchod nechce, ona, že už by ale plíny mít neměl, že už na to má věk. Docela mě tím položila. Jak ho mám asi donutit, zkouším vše možné, nechávám doma bez plíny, ale to se jen počůrá a já mu ukážu, že se čůrá do nočníku, trochu „pokárám“, že se na sedačku/postel/ko­berec/podlahu nečůrá, ale zatím bez efektu.
A za třetí - nemluví. Řekne pár slov, pokroky dělá, ale jestli řekne nedokonale 20 slov tak moc. Zase bych to tak neřešila, kdybych to neslyšela ze všech stran. Hlavně od rodiny z partnerové strany. Vždy, když přijedeme, tak „ty máš ještě plíny? " a "kdy už se naučíš mluvit“. Partner mi zase řekl, že ho to prostě musím naučit, vždyť já se mu už více věnovat nemůžu. Jak ho mám naučit mluvit? On se to po mě snaží opakovat, ale to není mluvení, to jsou jen takové neurčité slova… Partner má ještě starší dceru, která byla ve všem dost pozadu, plíny měla ještě ve 3 letech, strašně dlouho nemluvila, doteď (10 let) má problémy s vyjadřováním, velké problémy ve škole - všichni to svádí na to, že se jí její maminka nevěnuje, ale ono je jednoduché někoho soudit. Tak si tak kolikrát říkám, že partner má prostě obě děti takové „pozadu“ a můžu se třeba na hlavu stavět. Jak jsem psala, když to srovnám s mojí dcerou, to šlo všechno tak nějak „jak po másle“, plíny neměla v roce a půl už vůbec, mluvila krásně už ve dvou letech a to jsem se jí tak nevěnovala, jako teď synovi… anonym - nic k chlubení:-)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 12.04.18 09:33

Prvně bych se vykašlala na každého, kdo si myslí, že dítě ve 20 měsících musí být bez plen.. a velmi důrazně bych řekla, že si nepřeju nějaké nucení..
Věc druhá vztekání - pokud sebou řízne, odcházím - malý to zkusil 2× a když zjistil, že tam nejsem, bylo hned po vzteku.. když to zkouší teď, hodim si ho na rameno a odnesu ho jak pytel :D - teď má skoro 4 roky, zatím 16 kg, ještě se to dá :mrgreen:
co se týče mluvení, opět bych lidi poslala do tmy.. je mu 20 měsíců, pokud rozumí, má ještě čas..

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 12.04.18 09:34

Syn 20 mesicu, pliny mame porad. S tim vztekanim to to znam, nechce se mi s nim taky nikam chodit, jakmile se mu neco nelibi tak spusti hystericky rev a začne se po me sapat… :zed:

pikola
Neúnavná pisatelka 19073 příspěvků 12.04.18 09:35

Myslím, že máš uplně normální dítě, jen na tebe nesmyslně tlačí okolí. Většina dětí začne na nočník ve dvou letech. Máte teda ještě čas, Zkoušej, nenuť.
Prostě musíš tohle období nějak přežít, ať se všichni třeba staví na hlavu, pokud ty děláš co můžeš, tak prostě na to dojde čas.

Mišička63
Závislačka 2901 příspěvků 12.04.18 09:36

Schovej nočník a dej mu s ním pokoj. :P Vyndej ho třeba za 14 dnů.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.18 09:56

Děkuji holky, ano, je pravda, že řeči okolí mě dost štvou. Prostě už jsem taková, že si je beru. Víc než ty plíny mě teda vadí to vztekání.
@martina.se doma, když se vzteká, tak odcházím do jiné místnosti. Kolikrát tam řve a kope ještě půl hodiny. Někdy na něj začnu mluvit, jakoby se nevztekal, dělám že to nevidím a tím i odvedu pozornost na něco jiného. Jenže to je doma. Konkrétně v tom cvičení nevím, jak na něj. Jen ho pořád beru stranou a domlouvám, má mě úplně na háku. Venku sebou flákne na zem, já jdu pryč, ujdu 10 m, on stále leží na zemi (třeba doufám, že se zvedne a půjde za mnou), vrátím se, čapnu ho jak pytel brambor a jdeme. Včera u té doktorky jsme byli 2 hodiny v čekárně. Přijela jsem domů tak vyřízená, že jsem se úplně třepala a nebyla schopná ničeho. Partner se pak strašně diví, z čeho jsem unavená, když jsem doma. To mě taky štve, že mi dává najevo, jak nic doma nedělám. Ale uvařeno a uklizeno jakž takž má, jenže on je strašný detailista :zed:
@Oliverka28 ne že bych Ti to přála, ale jsem ráda, že v tom nejsem sama. A zkoušíš ho plíny odnaučit nebo to zatím necháváš být? Ten nátlak okolí mě zabíjí, kór ta doktorka. Zakladatelka

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.18 10:03

@Mišička63 Tak to už jsem taky zkoušela několikrát, asi si prostě budu muset dát klapky na uši…zakladatelka

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 12.04.18 10:10

Zkousime to, ale netlacim na nej, je to typicky chlap jak na nej zatlacim tak se sekne a nehne s nim.ani par volu. Chvilku na nocniku posedi, snazim se ho u toho zabavit, nekdy udela tri kapky, jindy se hned vzteka. Tajy jsem rada, ze v tom nejsem sama, okolo vidim jak maji kamaradky hodne deti co si hraji, chodi za ruku…tak mi prijde ze si na to svoje dite jen stezuju a je mi to pak strašně lito :zed:

Tamtama
Extra třída :D 11717 příspěvků 12.04.18 10:13

Vyprdni se na nočník i na cvičení, ale především na lidi, jinak ti z toho hrábne. Kluka nech vyvztekat, případně hoď přes rameno a běž.

sakota
Kelišová 5483 příspěvků 12.04.18 10:16

Vývjová psychologie - dítě si dokáže uvědomovat potřebu na záchod/nočník až ve dvou až dvou a půl letech, do té doby lze nočníkem vydrilovat max podmíněný reflex (nočník - vyčůrám se, ale ne chce se mi čůrat - jdu hledat nočník). No stress a doktorku tímhle klidně odpálkuj. ;) Jinak soucítím, mám doma totéž v holčičím, v obchodě funguje mít ji v košíku, vlastně jsem s ní nikdy nebyla v obchodě „na volno“, to bych nedala. Do toho máme teď dvoutýdenní prtě, takže dohromady je to labůžo. ;) Vzteky a fláky venku řeším tak, že prostě čapnu podpaží a odnesu domů, nazdar bazar, tam v předsíni odhodním a nechám se dovztekat, pokud má potřebu. Pevné nervy a hodně čokolády. ;)

stinga
Závislačka 3805 příspěvků 7 inzerátů 12.04.18 10:17

Úplně normální dítě s normálním vývojem, fakt ti řekla doktorka, že už nemá mít plíny? divná doktorka :nevim:

Tamtama
Extra třída :D 11717 příspěvků 12.04.18 10:20

Jo a bývala jsem přesně ta matka, co má v nákupním vozíku dvě děti, mladší na sedátku, větší v prostoru pro nákup. Mladší dlouho nechodil, starší se vztekal, jinak nakoupit nešlo. Taky se mi nejednou stalo, že jsem domů táhla v jedné ruce kočár s nákupem, ve druhé vzpouzejícího se a uječeného tříleťáka a ve třetí ruce koloodrážedlo. :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.18 10:24

@Oliverka28 To chápu, taky nechci být máma, co si stěžuje na své dítě. Ale já ho miluju, děláme kraviny, mazlíme se… to všechno už nepíšu, protože píšu jen ten problém a pak to tak vypadá, že si na něj jen stěžuju. Já ho taky nenutím, posadím, on řekne NE, tak já řeknu tak dobře, to nevadí, třeba se ti bude chtít čurat za chvíli. Ale mamka když přijde(dost často), tak mu to prostě nutí, sice já jsem máma, ale… to netřeba rozebírat asi, to by bylo nadlouho. On už se teď právě ze zásady nevyčůrá. Odejde ze záchodu a vzápětí někde udělá louži. No já si teď dost naběhla tím, že jsem s ním začala chodit do toho cvičení, takto jsem si žila relativně v klidu, když jsem neviděla, co jiný stejně starý děti :mrgreen: A mluví ten tvůj klouček? Zakladatelka

Káťa19
Kelišová 7114 příspěvků 36 inzerátů 12.04.18 10:30
@martina.se píše:
Prvně bych se vykašlala na každého, kdo si myslí, že dítě ve 20 měsících musí být bez plen.. a velmi důrazně bych řekla, že si nepřeju nějaké nucení..
Věc druhá vztekání - pokud sebou řízne, odcházím - malý to zkusil 2× a když zjistil, že tam nejsem, bylo hned po vzteku.. když to zkouší teď, hodim si ho na rameno a odnesu ho jak pytel :D - teď má skoro 4 roky, zatím 16 kg, ještě se to dá :mrgreen:
co se týče mluvení, opět bych lidi poslala do tmy.. je mu 20 měsíců, pokud rozumí, má ještě čas..

Naprosto souhlasim, chtela jsem to napsat stejne. Vybodni se na vsechny a rid se svym pocitem, syn na to neni vubec zraly. Kazdemu diteti musi v mozecku sepnout, do te doby nezmuzes vubec nic. Doporucuji nocnik uklidit alespon na dva mesice, vubec mu o nem nemuvit, neukazovat. Muze si k tomu vypestovat vazne odpor. Tyhle veci se nesmi lamat pres koleno.
Ja uplne rostu z toho, jak v Cr se na to neuveritelne tlaci, jakmile ditebzacne sedet musi chidit na nocnik a beda, ze neni do dvou let bez plen :roll: :cert:
Neskutecna blbost. Ziju v Nemecku a tady se k tomu stavi naprosto jinak, nikdo nikomu nic nevycita, jdyz ma dite plenu ve trech letech. No a co, znas snad pubertaka co nosi pleny? :zed:
Doporucuji zkusit v lete indianskou metodu. Sundat plenu na den a uz ji proste nedat, az bude mit ty dva roky. Jen na spani. Pokud to pujde, tak to pujde, pokud ne, nechala bych to nekolik mesicu zas byt.
Tohle je super, u nas to po cca 10ti dnech pochopil. Sice furt peres trenky a teplaky a vysledek se dostavil
 https://www.vanickovani.cz/…avit-plenek/

Káťa19
Kelišová 7114 příspěvků 36 inzerátů 12.04.18 10:33

Add vztekani…na tema obdobi vzdoru je tu asi bambilion temat :mrgreen: a bohuzel je to normalni, musis vydrzet, nejlepsi je opravdu ignorace. :hug: nektere dite ma prubeh horsi, ale je pry dulezite si tim projit, dite si buduje svou osobnost. Dulezite jsou take hranice. Pevne nervy :hug:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >