Jak začít běhat s nadváhou?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
37715
10.4.24 14:18

Záložka

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
wo2
2133
10.4.24 14:28

Velkou motivací by ti mohlo být taky pořízení např. Garmin hodinek a od začátku můžeš sledovat svůj progress ;) Hlavně nepřepálit začátek a hlavně jakmile přijde kýžený úbytek váhy, NEPŘESTAT sportovat. S uvedenou nadváhou začít chůzí a až si tělo zvykne, přidat indiánský běh a pak běh. Důležitou součástí hubnutí je taky strava a ideálně přidat ke cvičení třeba i plavání, kolo, apod. dle chuti a zájmu… prostě tuk pomalu měnit na svaly :palec: Good luck

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
43037
10.4.24 17:16
@marcellia píše: Více

presne tak hledim na „velryby“ v bazenu. Super, ze plavou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
43037
10.4.24 17:16
@Anonymní píše: Více

jsi dobry, vydrz!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
278
11.4.24 12:28

Já osobně bych chodila plavat. Nesnáším běhání 😃 🙆

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.4.24 13:23

@carsa494 (zakladatelka) Ty kráso, to jsou objemy, na něco podobného bych se jednou chtěla dostat :-O

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
11.4.24 13:32

@Tamtama (Zakladatelka) Taky ti fandím, každý nějak začíná, podle mě je důležité vytrvat. Tento týden jsem byla zatím 2×, včera mi málem odpadly nohy, pak jsem přišla domů, protáhla se, a je to znát, je to fakt lepší, používám i takový ten roler, rolovala jsem si na tom celé nohy, nejdéle asi holeně a jak po běhu bolely, tak je to o dost lepší, budu to praktikovat denně, nebo 2× denně podle času a uvidíme, jestli to bude fakt výrazně pomáhat, protože zatím to vypadá, že jo :-)

  • Citovat
  • Upravit
17472
11.4.24 20:31

Dneska poprvé od ledna ze tří kilometrů ten poslední celý! :dance: Tempo sice 9:13, ale na jeden zátah. :dance: :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9833
11.4.24 20:38

Fandím ti! Já sice nemám nadváhu, ale očividně běhám jak d*bil, protože mě při běhu a po něm bolí záda v kříži :roll: Vždycky na jaře si řeknu, že to zase zkusím, vyběhnu 2× a vzdám to. Tak aspoň chodím, ale zabere to spoustu času a ne vždycky je ta hodinka, hodinka a půl denně k mání.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.4.24 09:02

@Tamtama To je krásný!! Gratuluju, jen tak dál! :potlesk:

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
12.4.24 09:03

@Jahru Myslím, že každý pohyb se počítá :andel:

  • Citovat
  • Upravit
wo2
2133
12.4.24 09:32
@Jahru píše: Více

To by ani nemusel byt problem ve stylu behu jako spis slaby core. Cvicis? Je potreba mit vybudovany pevny (nejen) stred tela. Jenom behat nebo delat jednu jedinou aktivitu u ktere hubnes neni ten spravny postup…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3551
12.4.24 10:59

Pridavam sa k @unuděná, NEBEHAT.

V pripade nadvahy sa je toto najhorsi mozny zaciatok aky si mozes vymysliet.

Ak mas nadvahu tak by som zacinal sportami ktore zatazuju podla moznosti telo rovnomerne. Pretazovanie niektorych skupin ked niesi trenovana je blby napad a casto s trvalymi nasledkami.

Doporucoval by som zacat tym ze si nastudujes nieco o rozcvicke:

  • postupne sa prejde kazdy klb, tak aby sa rozpohyboval
  • zahreju svaly, lahkou aktivitou, v pripade nadvahy kludne staci rychlejsia chodza, orbitrac a podobne srandy
  • rozpohybuje sa krv a dychanie (trvanie rozcvicky cca 5-10min)

Nasledne sport samotny
- Volil by som nieco ako plavanie, fitko (kruhovy trening - kludne mozes ist aj doma nic okrem vlastnej vahy a podlozky nepotrebujes - aspon na zaciatok), jogu, pilates, ergometer, orbitrac, veslovanie

  • dolezite je spravne technicke prevedenie (pri kazdom sporte!)

Strecing

  • Ulohou strecingu je zabranit trvalym poskodeniam svalov (pretoze treningom umyselne poskodzujes svaly aby rastli a boli silnejsie, ale potrebujes aby nedochadzalo k neziaducim zrastom a tuhnutiu)
  • Ked ti je roler prijemny preco nie, ale nejedna sa o strecing!
  • Strecing samotny by mal byt na kazdu svalovu skupinu ktora sa ucastnila treningu aspon 2× 20-30s
  • Funguje to tak ze dany sval strecingovym pohybom postupne natahujes az k medzi kedy to zacina boliet, takto vydrzis zostavajuci cas a potom znovu, mne vyhovuje ich striedat, takze urobim napriklad pravu nohu lytko, stehno, pritahovace/napinace, potom lavu, potom znovu pravu a znovu lavu.

Dolezite je vediet dychat, nedycha sa ako kapor na suchu, ale dycha sa tzv do brucha, to sa neda popisat, popros niekoho aby ti to ukazal a overil ci to robis dobre, je to citit v pase z boku ked zabodnes prsty (ale zalezi ako si obezna a samozrejme ten co zabodol prsty musi vediet co hlada).

Mimo treningovu aktivitu este mas posilovanie core (to sa nepocita ako trening), vacsinou su to vydrzove cvicenia kde synchronizujes dychanie a vydrz v nejakej pozicii (cca ako pilates).

Ak sa chces venovat nejakej jednostrannej aktivite ako behu tak je dobre zaradit cvicenia na posilnenie danej skupiny, to znamena napriklad na kolena, aby si si ich behanim neodrovnala…

Pri treningu by si mala mat vsetky klby ktore sa ucastna cvicenia zakryte. Ja som mal vzdy zakrte vsetky okrem kolena, je otazne ci to nejako suvisi s tym ako som skoncil…

Ja mam poskodene koleno a ked som ho kazdy den trenoval tak som dokazal odbehnut cca 10-12km denne temer bez bolesti. Bez treningu kolena dokazem odbehnut tak max 1km za tyzden a nasledne 3 dni si koleno musim zohybat rukou aby som sa vobec postavil z postele, takze nepodcenovat aby si neskoncila ako ja :-)

Edit: A to som nikdy nemal nadvahu

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9833
12.4.24 11:13
@wo2 píše: Více

Cvičím jen, když mě pekelně bolí záda :oops:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
wo2
2133
12.4.24 12:46
@Jahru píše: Více

Takze sama tusis/vis kde je problem… ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna na téma jóga pro zdravé tělo

Ikona - Karolína Racková

Karolína Racková