Poradna na téma jóga pro zdravé tělo
Karolína Racková
Velkou motivací by ti mohlo být taky pořízení např. Garmin hodinek a od začátku můžeš sledovat svůj progress
Hlavně nepřepálit začátek a hlavně jakmile přijde kýžený úbytek váhy, NEPŘESTAT sportovat. S uvedenou nadváhou začít chůzí a až si tělo zvykne, přidat indiánský běh a pak běh. Důležitou součástí hubnutí je taky strava a ideálně přidat ke cvičení třeba i plavání, kolo, apod. dle chuti a zájmu… prostě tuk pomalu měnit na svaly
Good luck
@marcellia píše: Více
presne tak hledim na „velryby“ v bazenu. Super, ze plavou.
@carsa494 (zakladatelka) Ty kráso, to jsou objemy, na něco podobného bych se jednou chtěla dostat ![]()
@Tamtama (Zakladatelka) Taky ti fandím, každý nějak začíná, podle mě je důležité vytrvat. Tento týden jsem byla zatím 2×, včera mi málem odpadly nohy, pak jsem přišla domů, protáhla se, a je to znát, je to fakt lepší, používám i takový ten roler, rolovala jsem si na tom celé nohy, nejdéle asi holeně a jak po běhu bolely, tak je to o dost lepší, budu to praktikovat denně, nebo 2× denně podle času a uvidíme, jestli to bude fakt výrazně pomáhat, protože zatím to vypadá, že jo ![]()
Dneska poprvé od ledna ze tří kilometrů ten poslední celý!
Tempo sice 9:13, ale na jeden zátah.
![]()
Fandím ti! Já sice nemám nadváhu, ale očividně běhám jak d*bil, protože mě při běhu a po něm bolí záda v kříži
Vždycky na jaře si řeknu, že to zase zkusím, vyběhnu 2× a vzdám to. Tak aspoň chodím, ale zabere to spoustu času a ne vždycky je ta hodinka, hodinka a půl denně k mání.
@Jahru píše: Více
To by ani nemusel byt problem ve stylu behu jako spis slaby core. Cvicis? Je potreba mit vybudovany pevny (nejen) stred tela. Jenom behat nebo delat jednu jedinou aktivitu u ktere hubnes neni ten spravny postup…
Pridavam sa k @unuděná, NEBEHAT.
V pripade nadvahy sa je toto najhorsi mozny zaciatok aky si mozes vymysliet.
Ak mas nadvahu tak by som zacinal sportami ktore zatazuju podla moznosti telo rovnomerne. Pretazovanie niektorych skupin ked niesi trenovana je blby napad a casto s trvalymi nasledkami.
Doporucoval by som zacat tym ze si nastudujes nieco o rozcvicke:
Nasledne sport samotny
- Volil by som nieco ako plavanie, fitko (kruhovy trening - kludne mozes ist aj doma nic okrem vlastnej vahy a podlozky nepotrebujes - aspon na zaciatok), jogu, pilates, ergometer, orbitrac, veslovanie
Strecing
Dolezite je vediet dychat, nedycha sa ako kapor na suchu, ale dycha sa tzv do brucha, to sa neda popisat, popros niekoho aby ti to ukazal a overil ci to robis dobre, je to citit v pase z boku ked zabodnes prsty (ale zalezi ako si obezna a samozrejme ten co zabodol prsty musi vediet co hlada).
Mimo treningovu aktivitu este mas posilovanie core (to sa nepocita ako trening), vacsinou su to vydrzove cvicenia kde synchronizujes dychanie a vydrz v nejakej pozicii (cca ako pilates).
Ak sa chces venovat nejakej jednostrannej aktivite ako behu tak je dobre zaradit cvicenia na posilnenie danej skupiny, to znamena napriklad na kolena, aby si si ich behanim neodrovnala…
Pri treningu by si mala mat vsetky klby ktore sa ucastna cvicenia zakryte. Ja som mal vzdy zakrte vsetky okrem kolena, je otazne ci to nejako suvisi s tym ako som skoncil…
Ja mam poskodene koleno a ked som ho kazdy den trenoval tak som dokazal odbehnut cca 10-12km denne temer bez bolesti. Bez treningu kolena dokazem odbehnut tak max 1km za tyzden a nasledne 3 dni si koleno musim zohybat rukou aby som sa vobec postavil z postele, takze nepodcenovat aby si neskoncila ako ja ![]()
Edit: A to som nikdy nemal nadvahu