Jak zakázat v tabletu připojení k wifi

Uju
6718
28.4.17 13:28

Jak zakázat v tabletu připojení k wifi

Ahoj holky mám prosbičku.
Doma máme wifi(no asi jako každý) A jelikož se dcera hrozně zhoršila ve škole a prostě celkově je její chování hrozné, tak jsem se rozhodla ji odpojit od internetu. telefon dostala starý-tlačítkový(ten její stejně funguje jen na heslo, protože se k němu chovala jak se chovala) a vzala jsem ji i tablet. A v tom je ten problém. Knihy v knihovně má přečtený, do veřejné knihovny chodit nechce(asi ji v tomto chápu) a kupovat neustále knihy leze dost do peněz proto jsem si sehnala Ebook, Ale opět mám problém, vrátila jsem ji tablet s tím, že bude číst, no čte, ale víc je na facebooku, youtubku atd..takže žádnej trest.
Proto se chci zeptat jestli je v tom tabletu(Android) možno připojení k wifi nějak zakázat a zaheslovat aby člověk mohl normálně tablet používat ale nemusel předělávat domácí síť???
Manžel mi řekl, že jak na tabl, s androidem neví a že by musel tu domácí sít předělat-což se mu nechce. Já si říkám, že by to snad nějak mělo jít, nebo se pletu??? :think:

Předem děkuji za každou radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28.4.17 13:34

Applock - zamknes vybrané aplikace heslem. Bez nej se nedostane nikam. Ani na Wi-Fi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1896
28.4.17 13:35

Pokud bych ji nacapala na fb, tablet bych prostě zabavila dokud si nezlepší známky :nevim: jestli chce tolik číst, do té knihovny si dojde. Nevidím v tom problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
457
28.4.17 13:36

Zabavit tablet nebo vypnout/přeheslovat wifi, jiná cesta není…

Příspěvek upraven 28.04.17 v 13:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14728
28.4.17 13:36

Tak v androidu je v nastaveních ikonka Wifi, WLan, nebo podobně, Značka kruhová výseč směrem nahoru (dole je střed) se soustřednými kruhy. Tam se tio dá vypout/zapnout. Ale průměrně inteligentní školák to umí taky, takže když jí to vypneš, tak to zase zapne.

Takže jedině zaheslovat. Přes počítač, ale teš se mi to nechce hledat, jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.17 13:42

Buď stáhni aplikaci Applock jak píše @Tichošlápek, přes to by měl jít zakázat celkově internetový prohlížeč a wifi, popř opravdu jedině změnit na WiFi heslo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
28.4.17 13:59
@Uju píše:
Ahoj holky mám prosbičku.
Doma máme wifi(no asi jako každý) A jelikož se dcera hrozně zhoršila ve škole a prostě celkově je její chování hrozné, tak jsem se rozhodla ji odpojit od internetu. telefon dostala starý-tlačítkový(ten její stejně funguje jen na heslo, protože se k němu chovala jak se chovala) a vzala jsem ji i tablet. A v tom je ten problém. Knihy v knihovně má přečtený, do veřejné knihovny chodit nechce(asi ji v tomto chápu) a kupovat neustále knihy leze dost do peněz proto jsem si sehnala Ebook, Ale opět mám problém, vrátila jsem ji tablet s tím, že bude číst, no čte, ale víc je na facebooku, youtubku atd..takže žádnej trest.
Proto se chci zeptat jestli je v tom tabletu(Android) možno připojení k wifi nějak zakázat a zaheslovat aby člověk mohl normálně tablet používat ale nemusel předělávat domácí síť???
Manžel mi řekl, že jak na tabl, s androidem neví a že by musel tu domácí sít předělat-což se mu nechce. Já si říkám, že by to snad nějak mělo jít, nebo se pletu??? :think:Předem děkuji za každou radu.

Tak tohle teda nechápu ja. Do městské knihovny jsem chodila od zakládky, s kamarádkami, sama, chodím tam doteď, půjčuju knížky pro děti, pro sebe. Pokud je tak vášnivý čtenář, tak ji tam zřídit průkazku a tablet až za zásluhy. Proč si komplikovat život aplikacemi, hesly…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3257
28.4.17 14:16

Nejjdenodušší je změnit heslo k wifině. A pořídila bych ji tu průkazku do knihovny. Už se tam někdy byla kouknout? Co má s knihovnou za problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Uju
6718
28.4.17 14:20

@Tichošlápek @Kattynka000 Děkuji, pokusím se stáhnout a pohrabu se v tom.

Pro ostatní. Byslíme na malé vesnici, kde tedy knihovna je, ale výběr není nic moc(dcera čte knihy o upírech atd-takový fantazmagorie),navíc má strach, že knihu třeba poleje, nebo jinak poškodí(to chápu),sama si nerada půjčuji věci a vlastně radějii nepůjčuji. Jinak vášnivej čtenář není, je donucena číst, protože za každých 100 stran přečtené knihy dostane ve škole menší jedničku z čj. Kdyby nebyla motivována známkou a já neprudila at kouká číst sama od sebe by přečetla možná jízdní řád. Tablet za zásluhy dávat nemohu- tak nějak není úplně standartní dítko a k tomu ještě puberta, takže těch zásluh mnoho není (poslední dobou se spíš musím držet abych ji nepřetrhla jak hada).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5937
28.4.17 14:39

Nestačilo by dítěti sdělit, že na web nesmí? Nebo- nemáš prospěch, nemáš tablet a půjčuj si knížky. A jestli nemají knihy o upírech? Možná lépe. Asi nestačí jen číst, trochu by mělo záležet na tom, co čte. To ji můžete kupovat Blesk (jestli ještě je), taky bude číst. Stále si nemyslím, že na tablet má současná generace PRÁVO.
Appka na povolení aplikací, změnit heslo k wifi, nebo zakázat tabletu přístup na web v routeru.
Změna hesla wifi se dotkne všech přístrojů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Uju
6718
28.4.17 17:37

@Ivan PPZ Bohužel nestačí u naši Adiny říct nesmíš je jako říct, teď nesmíš jen co se otočím, dělej si co chceš :? Je to smutný, ale je to tak. Je pravda, že čtivo typu twilight saga není zrovna nejideálnější, ale jak říká učitelka čj-alespoň něco, má číst cokoliv hlavně číst. Dívčí románky ji nebaví od 13ti a téma o jejich milovaných koních už je taky pase. No, že mi bude číst knihy od Jules Verne a další z předepsané literatury za mých let v 15ti to fakt nehrozí(to bylo peklo i pro mne).
No, ještě jsem se ke ziňované aplikaci nedostala, ale určitě ji večer prubnu, zatím se mi zdá, že je to nejsnažší způsob jak dosáhnout svého záměru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
457
28.4.17 17:41

Zakázat ji můžeš cokoliv, ale nepocitej s dodržováním. Surfovat na FB bude mobilně, u kamaradky, ve škole, u mcdonalda kdekoliv…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama