Jak zastavit vypadávání vlasů

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
841
23.10.21 23:02

Jak zastavit vypadávání vlasů

Zdravím,
mám problém s padáním vlasů. Během cca roku jsem přišla o více, než polovinu vlasů. Příčinu neznám. Testy ohledně štítné žlázy a hladiny hormonů mám v pořádku, užívám vitamíny na vlasy, kolagen, šampóny na podporu růstu vlasů, ale nic nepomáhá? Byl někdo ve stejné situaci? Jde s tím vůbec něco dělat nebo se mám smířit s tím, že budu mít brzy pár plchů? 😞

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6490
23.10.21 23:12

@impossible Hele,ja resim padani vlasů roky, ale posledni rok- půlrok sileny, jak píšes, mam snad o tretinu vlasu min.Jsem z toho uz nestastna, jeste se z nich stava jemny chmyri :?.Stitna zlaza je roky stovnana. Jedine snad stres muze mit vliv.
Aminexil od Vichy, Biosil, Methionin, vitaminy, sampon z lekarny…vsechno jim, leju na hlavu a je to marny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
841
23.10.21 23:17

@Konnny A co s tím? Uvažuju o vyšetření na trichologii. Zajímalo by mne, proč se to děje a jestli s tím jde vůbec něco dělat. Byla jsi na kožním? Já ještě ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6490
23.10.21 23:27
@impossible píše:
@Konnny A co s tím? Uvažuju o vyšetření na trichologii. Zajímalo by mne, proč se to děje a jestli s tím jde vůbec něco dělat. Byla jsi na kožním? Já ještě ne.

Kdysi davno, napsal mi Alpicort tusim, na predpis - naprd.Mela jsem ho opakovane a bez vysledku.
Jestli ti na trichologii pomůžou, dej vedet.Ale co jsrm cetla zkušenosti lidi- nic moc se neudalo.
Ja nevim proc se to deje, stress, genetika..taky se mi vlasy zlepsi, zpevni, kdyz jsem trochu dele na chate. V Praze je to tragedie. Takze mozna i trochu ovzdusi?
Ale je to narocny na psychiku. Teď me na vlasy upozornovala i moje vzdycky optimisticka kadernice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2136
23.10.21 23:36

Neměla jsi covid? Ten to občas dělá, případne zdravotní (třeba zažívací obtíže? Klasika jsou hormonální výkyvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
841
23.10.21 23:40

@Konnny Mě optimismus přešel dávno. Co se týče genetiky, všichni v rodině mají husté vlasy. Také jsem mívala. Pokud mi budou řídnout dál, přestanu chodit mezi lidi. Mám už z toho depky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
841
23.10.21 23:41

@Sexynohy Covid jsem neměla. Zažívací problémy nemám a hormony taky ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1306
24.10.21 00:03

Jestli jsi z Prahy a okolí, ve Vinohradské nemocnici je specializované centrum Zdravé vlasy, kam se můžeš objednat bez doporučení. Já jsem tam byla snad před patnácti lety a tehdy mi nepomohli vůbec, ale doba pokročila a snad už mají lepší metody.

Z mojí zkušenosti kožní většinou předepíšou Alpicort (který je na dvě věci) a dál to neřeší, max odešlou na endokrinologii.

Celkově to může být nějaký výkyv organismu, na jehož příčinu se častokrát ani nepřijde. V takovém případě nezbývá než brát vitamíny, zkoušet vodičky a čekat, až to přejde. Z těch zjistitelných příčin mě napadá užívání nějakých léků (podle mojí praktické doktorky to rády způsobují třeba déle užívané léky na alergii) nebo skrytý neléčený zubní kaz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
841
24.10.21 00:29

@annali Z Prahy a okolí nejsem. Do Prahy to mám po D1 cca 4 hodiny cesty. Takže…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
24.10.21 05:33

Ahoj, tak já ted řeším uplně stejný a pro mě naprosto šíííleny problém. Z megahustych vlasů jsem po dětech měla normální vlasy.Ale to, co se deje ted je katastrofa. Nemužu ani spat. Vlasy padají ve velkym, trhají se v pulce, jsou z nich tenke chomáče a řekla bych že do týdne jdu pro paruku.Jsem naprosto zoufalá. Mažu minoxidilem, užívám vitaminy a Methionin, všechno na nic. Volala jsem akutně na Vinohrady, neobjednávají až v listopadu, ale co tak čtu, do kortikoidu se mi nechce.Mam pocit, že nemužu už vyjit ven. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.21 09:34

Tak já se přidám a bohužel tě nepotěším. :roll: Byla jsem na kožní, v Praze na klinice, která řeší jen vlasy a NIC. Vlastně ano, jsem o tisíce korun lehčí. :nevim: :mrgreen: V té klinice mi prodali nějaké šampony, kondicionér, vodicky a vitamíny. Po prostudování vitamínů jsem zjistila, že to jsou obyčejné vitamíny, které si mohu nakoupit levněji. Další věc je, že ty kouzelné šampony atd. Pomáhali tak 2 měsíce a potom se to vrátilo do stejných koleji. :nevim:
Kožní mi napsala jen to co tu psaly holky. Při kortikoidech se padání nezlepšilo ani náhodou. :nevim:
Krev v pořádku. Stres někdy víc a někdy mín. I když nebyl žádný, tak vlasy stále padaly. :nevim:
Takže za mě bohužel neporadím. Vyzkoušela jsem snad pomalu vše. Jo a v té klinice mi řekli, že se mi masti pokožka a proto mi vypadávají vlasy. No jenže jaksi ty jejich kouzelné preparáty nezabirali.
Už to holt neřeším. Jen si cesu vlasy na Trumpa, jelikož už mám dost proridle vlasy a místama hola místa. :nevim:
Když to překročí nějakou hranici, jdu do paruky. Už nevím jak dál to řešit. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
283
24.10.21 09:41

Hormonální antikoncepce? Užíváte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
841
24.10.21 12:19
@Anonymní píše:
Tak já se přidám a bohužel tě nepotěším. :roll: Byla jsem na kožní, v Praze na klinice, která řeší jen vlasy a NIC. Vlastně ano, jsem o tisíce korun lehčí. :nevim: :mrgreen: V té klinice mi prodali nějaké šampony, kondicionér, vodicky a vitamíny. Po prostudování vitamínů jsem zjistila, že to jsou obyčejné vitamíny, které si mohu nakoupit levněji. Další věc je, že ty kouzelné šampony atd. Pomáhali tak 2 měsíce a potom se to vrátilo do stejných koleji. :nevim:Ale čím to může být? To přece není normální! Mě už i začala svědit hlava, ale teprve tak 14 dnů. Vlasy mi padají už rok. Paruku nosit odmítám. To by každý poznal. Prostě nebudu chodit mezi lidi nebo si to půjdu rovnou hodit.
Kožní mi napsala jen to co tu psaly holky. Při kortikoidech se padání nezlepšilo ani náhodou. :nevim:
Krev v pořádku. Stres někdy víc a někdy mín. I když nebyl žádný, tak vlasy stále padaly. :nevim:
Takže za mě bohužel neporadím. Vyzkoušela jsem snad pomalu vše. Jo a v té klinice mi řekli, že se mi masti pokožka a proto mi vypadávají vlasy. No jenže jaksi ty jejich kouzelné preparáty nezabirali.
Už to holt neřeším. Jen si cesu vlasy na Trumpa, jelikož už mám dost proridle vlasy a místama hola místa. :nevim:
Když to překročí nějakou hranici, jdu do paruky. Už nevím jak dál to řešit. :nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
841
24.10.21 12:20

@jejjej Neužívám. Mám trombofilii, takže nesmím. A když mi brali krev ohledně štítné žlázy a hladiny hormonů, vše mám ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
841
24.10.21 12:26

@FEJE A kam bys šla pro paruku? Vždyť v tom člověk vypadá nepřirozeně a na první pohled to jde poznat. To raději nebudu vůbec vycházet z domu. Pracuju v kolektivu lidí. Už se začínám stydět. Jestli budou padat dál, tak nebudu chodit ani do práce. Raději si to hodím. Už to nedávám. Když se dívám na fotky z loňského léta, kde jsem měla vlasy do půl zad a husté, a teď ostříhané po ramena a pár chlupů. Brečím a je mi na nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat