Reklama

Jak zvládnonut pohovor

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pampelii
Nováček 7 příspěvků 13.10.18 21:33
Jak zvládnonut pohovor

Dobrý večer všem, abych vše uvedla na pravou míru, jsem strašný introvert a potřebuji zvládnout jeden pro mě hodně důležitý pohovor. Problém je, že se mi vždycky strašně klepe hlas a nezvládám se chovat uvolněně a přirozeně. Nemáte někdo nějakou radu, jak to změnit a zanechat dobrý dojem? :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Julipek
Kecalka 121 příspěvků 13.10.18 21:46

Nejlepší způsob jak nebýt nervózní je jít připravená.. Na internetu je X stránek od personalistů..
Rozhodně jdi ve vhodném oblečení, ve kterém se budeš cítit dobře.
Zjistí si informace o firmě.
Nacvič si odpovědi na základní otázky (řekněte nám něco o sobě, proč bychom měli vybrat právě vás, jaké jsou vaše platové požadavky, silne a slabé stránky apod.)
Nepodceňuj sílu ticha, nemusíš za každou cenu mluvit.

Každopádně přeji hodně štěstí. Nakráčej tam a ukaž jim proč by měli přijmout tebe. Jsou to taky jen lidi. :) :mavam:

Jar Jar
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 13.10.18 22:37

Hlavně si připrav jaký budeš chtít plat a koukni se co dělá ta firma ať jsi v obraze. Že budeš mít trochu trému nevadí, oni to většinou berou rozumně, pokud se zrovna nehlásíš na místo konferenciéra :-)

sediza
Ukecaná baba ;) 1514 příspěvků 13.10.18 23:21

Kdyz nabírám lidi, nevadí mi to, že se jim klepe hlas nebo ruce. Co mi vadí je, když je člověk afektovaný, neumí odpovědět na otázky a přihlouple se směje. Zkuste vnímat, na co se Vás ptají a odpovědět. Vetšinou to nejsou záludnosti, ale otázky typu co o nás víte, proč u nás chcete pracovat, jaké jsou vaše silné a slabé stranky…atd.Otázky k pohovoru najdete na netu. Personalisté se ptají pořád na to samé. Oblečte se slušně, ne do křiklavě fialové, nepřežeňte to s parfémem a líčením. Pokuste se o úsměv a dáte to!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.18 19:06

a nemáte nějakou radu, jak odpovídat na otázky na který neznám sama odpověď ? Takový to kde chcete být za 5 let nebo proč u nás chcete pracovat ? Co když to prostě NEVÍM. Prostě nevím, kde chci být za 5 let, ani proč chci v nějaký firmě pracovat. Prostě jen potřebuju peníze na nájem. Nebo co říct, když se zeptají na koníčky, ale já žádný nemám? Jsem už z toho na prášky, všude se ptají na takový blbosti, že si někdy připadám jak u psychologa než na pohovoru :( Prosím anonym osobní info.

Jar Jar
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 14.10.18 19:14

Ono je to tak, že je nejlepší odpovídat podle pravdy. Když si budeš moc vymýšlet a do něčeho se stylizovat, tak si toho všimnou a bude to horší než lepší. Klidně řekni, že tam chceš pracovat, protože potřebuješ peníze :-) Snad jedině na otázku proč zrovna u nich by ses měla nějak připravit, aspoň trošku, ve firmách nemají rádi, když se k nim někdo hlásí a ani netuší o co vlastně jde. Musíš říct, že zrovna tohle nabízené místo tě oslovilo, protože dobře víš o co jde a umíš to a už jsi to dělala a bla bla bla.

sediza
Ukecaná baba ;) 1514 příspěvků 14.10.18 20:43
@Anonymní píše:
a nemáte nějakou radu, jak odpovídat na otázky na který neznám sama odpověď ? Takový to kde chcete být za 5 let nebo proč u nás chcete pracovat ? Co když to prostě NEVÍM. Prostě nevím, kde chci být za 5 let, ani proč chci v nějaký firmě pracovat. Prostě jen potřebuju peníze na nájem. Nebo co říct, když se zeptají na koníčky, ale já žádný nemám? Jsem už z toho na prášky, všude se ptají na takový blbosti, že si někdy připadám jak u psychologa než na pohovoru :( Prosím anonym osobní info.

Ano, je to jako u psychologa. Pokud nevíte, proč někde chcete pracovat a chcete jen zaplatit nájem, říkáte tím: neudělám v práci nic navíc, chci si odmakat jen to svoje - nejnutnější a víc nic. Navic z toho plyne pro zaměstnavatele riziko, že když Vám jde jen o prachy, klidně půjdete za půl roku jinam. Motivace k práci vaseho typu zaměstnanců bude dost náročná. Co se týče koníčků, to opravdu zavání depresivní osobností. Pokud Vás vůbec nic nebaví, pravděpodobně Vas nebude bavit ani práce. Co se týče toho, kde chcete být za pět let, pokud nemáte vůbec ponětí, buď jste naprosto neambiciozní a necílevědomá, nebo jen líná přemýšlet. Zkuste se nad sebou zamyslet, jestli jate v životě šťastná. Z člověka to vyzařuje a vseobecně se lidi raději obklopují lidmi, od kterých mohou něco získat…například dobrá nálada a pozitivní přistup k životu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.18 21:04

@sediza ano máte pravdu, jsem v depresi. Jsem totiž v depresi z práci, nesnáším práci, proto jsem v depresi. Nejsem šťastná, jelikož musím chodit do práce. Je to začarovaný kolotoče. Nebudu v práci dělat nic navíc, jak říkáte, jen to svoje a honem domů, nemám důvod dělat něco navíc někde, kde nejsem štastná. Začarovaný kruh. Žádný výhlídky nemám, opravdu nevím, kde chci být za 5 let. Jsem neambiciozní a necílevědomá to máte pravda :/. Klidně budu střídat po půl roce práci, v podstatě se to stejně děje. Velice rychle se začnu v práci nudit a omrzí mě, tak jdu jinam. Jsou to podřadný práce za pár korun, jen sedím v kanceláří. Je mi jedno, že práce pořád střídám, stejně je to všude stejné. No takže asi tak. Vlastně toho psychologa ani nepotřebuju, stačí si zajít na pár pohovorů a je to. Koníčky nemám, jelikož na ně nemám kvůli práci čas. A když mám čas, nemám energii. :roll:

sediza
Ukecaná baba ;) 1514 příspěvků 14.10.18 21:12
@Anonymní píše:
@sediza ano máte pravdu, jsem v depresi. Jsem totiž v depresi z práci, nesnáším práci, proto jsem v depresi. Nejsem šťastná, jelikož musím chodit do práce. Je to začarovaný kolotoče. Nebudu v práci dělat nic navíc, jak říkáte, jen to svoje a honem domů, nemám důvod dělat něco navíc někde, kde nejsem štastná. Začarovaný kruh. Žádný výhlídky nemám, opravdu nevím, kde chci být za 5 let. Jsem neambiciozní a necílevědomá to máte pravda :/. Klidně budu střídat po půl roce práci, v podstatě se to stejně děje. Velice rychle se začnu v práci nudit a omrzí mě, tak jdu jinam. Jsou to podřadný práce za pár korun, jen sedím v kanceláří. Je mi jedno, že práce pořád střídám, stejně je to všude stejné. No takže asi tak. Vlastně toho psychologa ani nepotřebuju, stačí si zajít na pár pohovorů a je to. Koníčky nemám, jelikož na ně nemám kvůli práci čas. A když mám čas, nemám energii. :roll:

Možná je načase převzít odpovědnost za svůj život - za to, abyste žila šťastně a říct si, co by Vás v životě bavilo a jít tím směrem. Zkuste taky cvičit, endorfiny a ta fyzická změna by Vas mohly nakopnout. Moje mama začala studovat ve 40ti a ted je konecně v praci spokojená. Potřebujete změnu..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.18 21:26
@sediza píše:
Možná je načase převzít odpovědnost za svůj život - za to, abyste žila šťastně a říct si, co by Vás v životě bavilo a jít tím směrem. Zkuste taky cvičit, endorfiny a ta fyzická změna by Vas mohly nakopnout. Moje mama začala studovat ve 40ti a ted je konecně v praci spokojená. Potřebujete změnu..

jo změnu,ale jakou ?jasně že bych třeba chtěla mít cukrárnu nebo dělat ošetřovatele v ZOO, ale to jsou jen nereálný představy. Navíc je na ně potřeba spousta penez, ktery nikdy mit nebudu. Cvičení nesnáším, to asi nevyjde.

sediza
Ukecaná baba ;) 1514 příspěvků 14.10.18 21:36
@Anonymní píše:
jo změnu,ale jakou ?jasně že bych třeba chtěla mít cukrárnu nebo dělat ošetřovatele v ZOO, ale to jsou jen nereálný představy. Navíc je na ně potřeba spousta penez, ktery nikdy mit nebudu. Cvičení nesnáším, to asi nevyjde.

Možná bych ze začátku zkusila péct dorty na zakázku ve volném čase, pokud jste zručná. V případě, že ne, hledala bych práci asi v cukrárně/kavárně, abyste získala nějaké know/how. A nejlépe v nějaké skvělé cukrárně, kam lidé chodí opravdu rádi, abyste převzala jen to dobré :) Jako ošetřovatelka v ZOO moc peněz mít nebudete. Nicméně třeba dobročinná práce v nějakém útulku by Vás také mohla naplňovat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.18 21:58
@sediza píše:
Možná bych ze začátku zkusila péct dorty na zakázku ve volném čase, pokud jste zručná. V případě, že ne, hledala bych práci asi v cukrárně/kavárně, abyste získala nějaké know/how. A nejlépe v nějaké skvělé cukrárně, kam lidé chodí opravdu rádi, abyste převzala jen to dobré :) Jako ošetřovatelka v ZOO moc peněz mít nebudete. Nicméně třeba dobročinná práce v nějakém útulku by Vás také mohla naplňovat.

volný čas nemám :D :( Do cukrárny mě nevezmou když nemám žádnou zkušenosti ani školu. Mám ekonomku, a to mě nevezmou, spíš by si tukali na čelo, proč lezu do cukrárny s ekonomkou. I přesto, že mě ekonomie nezajímá. Práce v útulku by mě možná naplńovala, ale jelikož chodím ještě na brigádu, tak na dobrovolnictví už fakt nezbývá vůbec čas.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.18 22:03

@Jar Jar Ono je to kolikrát těžké vědět, o co jde, kdyz o pracovním místu nic moc nenapisou. :D No a pak je problém, pokud jsi to nikdy nedělala, takže to neumíš. Pak je těžké zapusobit. Pokud mají více zajemcu, tak je šance, že se objeví někdo, kdo má s tou pozici zkušenosti. Já byla na pár pohovorech nedávno. Dost se stresuju. Přestože jsme byli na jednom pohovoru jen tři, tak jsem nevyhrala. To není moc pozitivni. Paní, co ji místo nabidli, byla hodně připravena, sympatická a vlastně by radši šla pracovat jinam, ale tam neměla jistotu, že ji vezmou. Po pár pohovorech jsem měla chuť se na to vykaslat. Spatne to zvladam. Pripadam si jak u maturity (tam mi to dali sezrat a mam hodně špatné vzpomínky) a nejak mi to prijde v mem veku … A to jsem byla ještě docela v pohodě. I kdyz jeden pohovor jsem obrecela a řekla, že jsem skončila a už nikam nepůjdu. No, nakonec jsem šla jeste na jeden (připadalo mi, ze tam nemam vůbec sanci) a pracuju tam. Přišlo mi, že bez zkušeností nemam sanci. Celkově mi to přišlo, že tam mam nejmensi sanci. A nakonec je to dle mě nejjednodušší práce. Našla jsem práci dost rychle. Teď jsem dostala nabídku. 8o Na to, že nic moc neumím (spíš nic než moc), mě to překvapuje. Netuším, jestli bych to zvládla. Vzdělání mám dostačující, zkušenosti a touto prací zadne. Musela bych se všechno naučit a zaučovat se dost dlouho. Tak aspoň vidíš, zakladatelko, že i takový tydyt jako já může najít práci. O jednu práci jsem fakt stala a totálně jsem to pokazila - myslím, ze nejvíc svou nepřipravenosti (omluva mi je to, že jsem částečně měla malo casu a učit se něco úplně zbytečně se mi taky moc nechtelo :oops: ). Asi nejsem vhodny příklad. Já nerada střídám práci a chci, aby me prace bavila. To se mi naštěstí daří. No a ještě mít víc peněz. :lol:

sediza
Ukecaná baba ;) 1514 příspěvků 14.10.18 22:03
@Anonymní píše:
volný čas nemám :D :( Do cukrárny mě nevezmou když nemám žádnou zkušenosti ani školu. Mám ekonomku, a to mě nevezmou, spíš by si tukali na čelo, proč lezu do cukrárny s ekonomkou. I přesto, že mě ekonomie nezajímá. Práce v útulku by mě možná naplńovala, ale jelikož chodím ještě na brigádu, tak na dobrovolnictví už fakt nezbývá vůbec čas.

A vy jste se už v nějaké cukrarně už ptala? Já to vidím tak, že si vytipuji cukrárnu, kde chci pracovat a kde hledaji noveho zaměstnance. Upecu jim svůj nejlepší dort/koláč a s úsměvem na tváři jim řeknu, že je můj životní sen pracovat v cukrárně že ta jejich je naprosti úžasná v tom a v tom…a v případě, že mě vezmou, nebudou litovat. NEHLEDEJTE PROČ NECO NEJDE. HLEDEJTE, MOZNOSTI, JAK TO PŮJDE.

Sára 1
Echt Kelišová 8725 příspěvků 14.10.18 22:05
@Anonymní píše:
volný čas nemám :D :( Do cukrárny mě nevezmou když nemám žádnou zkušenosti ani školu. Mám ekonomku, a to mě nevezmou, spíš by si tukali na čelo, proč lezu do cukrárny s ekonomkou. I přesto, že mě ekonomie nezajímá. Práce v útulku by mě možná naplńovala, ale jelikož chodím ještě na brigádu, tak na dobrovolnictví už fakt nezbývá vůbec čas.

Na tvém místě bych šla kamkoliv, kde tě to láká. Rozhodně bych se neomezovala vzděláním. Řídila bych se hlavně tím, co mě baví. Takže klidně bez do té cukrárny.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Nedvěd o Ronaldově Me Too: V Juventusu za ním stojíme, ale pereme se s tím

Cristiano Ronaldo se zabydluje v Itálii a zvyká si na dres Juventusu Turín.... číst dále >

Jílková je jak domina z 90. let, Máte slovo by mělo zmizet, míní kritik

Verbální „údernice“ Michaela Jílková (50) prý nemá se svým pořadem Máte slovo... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >