Jaká autosedačka pro 18 měsíční dítě?

9
1.6.17 06:26

Jaká autosedacka pro 18 mesicni dite

Dobrý den, moc by mě zajímal názor ostatních maminek a hlavně zkušenosti. v létě pojedeme a nasi 18 mesicni dcerou k moři do Chorvatska a bojím se cesty.jak jste zabavila vaše děti a do jaké sedačky jste je daly? my máme dvě. vajicko ještě váhové splňuje ale nozicky uz ji trčí ven.pak mame uz velkou sedačku na klasické sezení. do které byste daly dite spat???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3259
1.6.17 06:53

Ahoj, v roce a půl byl kluk už dávno v klasické sedačce po směru jízdy. Váhové vajíčko splňuje ještě teď ve 2,5 letech. Z vajíčka nohy čouhat můžou, hlava ne, jak začne vyčuhovat nad horní okraj, je čas na větší sedačku. Pokud ji nečouhá ani hlava, tak pak je asi jedno, v čem pojede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
1.6.17 07:30

@biolet dala bych ji do kategorie 9-18 s pěti bodovým pasem nebo pultikem a aby se dala napolohovat do pololeze kvůli spaní. Na klasicky tri bodový pas zralá ještě není.

• Citovat
  • Upravit
22580
1.6.17 08:22

Naše děcka jsou děsně necestující a nejvíc se vztekaly v sedačce 9-18 kg. Máme Römer King plus a ani jedna tam nebyla spokojená. Asi jim byla jaksi nepohodlná.
V čem jezdí teď? V čem je spokojený na kratší cesty?
Já s našima dětma, bych je dala do vajíčka, kdyby váhově a výškově splňovaly. Ale to musíš vycítit ty. Je blbost ho vozit ve vajíčku a šup do Chorvatska do větší nebo obráceně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
1.6.17 08:43

V tomto věku mi děti už dávno jezdily v 9-18 kg, protože se do vajíčka jednoduše nevešly. A popravdě by tam ani nebyly. Čučet do sedačky pro ně bylo za trest, v roce takhle absolvoval mladší synátor jen 5h. cestu do Krkonoš a bylo to jak za trest. Hned po příjezdu šupajdil do větší. Ve větších sedačkách byly děcka spokojenější, protože seděly po směru a měly výhled. Rozhodnutí je na tobě. Vajíčko je nejbezpečnější a pokud jí to tam nevadí, tak asi není důvod to měnit. Větší sedačka mi zase přijde pohodlnější a komfortnější (dítě může koukat ven).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53781
1.6.17 08:44

@biolet pokud se stále vejde do vajíčka a nečouhá hlava, tak bych ji nechala v tom. Na spaní mi přijde vajíčko pohodlnější a hlavně sedačka v protisměru je mnohem bezpečnější. Syn jezdil až do téměř 3 let v protisměru v sedačce 0-18kg.
Ohledně zábavy moc neporadím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2616
1.6.17 09:20

U takhle malýho dítěte (taky se chystáme v létě) je to se zábavou těžší (starší už byl v tomhle věku docela mobilo-tv maniak, takže se dal zabavit krtečkem na telefonu a tak). Mám v plánu spoustu různého jídla, sedět vedle prcka, knížky, různé nové hračky, doufám, že si ještě zdřímne, chystáme se vyrážet okolo 3-4 ráno, aby jsme co nejvíc ujeli ještě za spaní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
2.6.17 14:29

Moc děkuji všem za zkušenosti a rady. Vezmeme sebou obě sedačky. vyjedeme večer a dame ji spinkat do vajíčka a pak jak se vzbudí tak ji dáme do větší a bude koukat z okna :).snad jo nějak zabavim. pritel uz se hrozí…ze bude porad plakat :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama