Jaká je výška bočnice u vložné tašky?

6614
7.1.21 19:46

Jaká je výška bočnice u vložné tašky?

Prosím, kdo z vás používal vložnou tašku v kočárku. Jak byla velká, stačila vám, nebo by byla lepší větší? A hlavně jak je vysoká bočnice?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2711
7.1.21 20:44

@jakanas mela jsem vice vloznych tasek (vice kocaru) a kazda byla trochu jina. Jedna byla hodne kratka, jina dlouha, ale uzka… ale na vysku byly asi tak stejne. Odhaduji 15-20cm :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52039
7.1.21 21:57

Měla jsem Gesslein, prostorná byla ohromně (obě děti z ní šly dřív, protože začaly vylejzat, sedět, stát). Ale vysoká nijak extra nebyla, rozhodně mělčí než hluboká korba od jinýho kočárku. Ale nikdy mi to v ničem nevadilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6614
8.1.21 07:39

Já právě řeším to, že dle normy musí být hluboká korba minimálně 20cm vysoká, počítáno od matrace nahoru. Jenže tašky co jsem kdy viděla mají max 15cm na výšku. Přesto je výrobce prodává s kočárkem který je označený jako vhodný od 0měs. :think:
Budu se na to muset optat u výrobce. V obchodech sice o nějaké normě slyšeli, ale většina ji nikdy nečetla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52039
8.1.21 08:03

Tak jsou tašky vložné do korby, u těch je výška jedno. A pak ty použitelné místo korby, jako třeba ten Gesslein. Na tašky se asi budou vztahovat jiné normy než na korby, ale zrovna kočárky (pokud nekupuju něco nonme na tržnici) jsou jedním z nejkontrolovanějšího zboží hlavně v rámci bezpečnosti, takže u solidní značky ze solidního obchodu bych tohle neřešila. Jinak naopak, u 0 měsíců asi nemusíš výšku řešit, dítko se skoro nehe a je tam schované někde pod boudou. To takové zdrhající devítiměsíčně… ale to mi bez problémů zkoušelo vyskočit i z té fest hluboké korby. To vyřeší kšíry nebo sporťák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52039
8.1.21 08:09

Ale jinak zkusím zaít do sklepa a změřit toho Gessleina, protože pokud už by ani Němci nedělali něco v souladu se všema normama, bude v kočárkovým světě něco fakt blbě :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
8.1.21 08:18

Máme taky Gesslein (naprostou spokojenost, nejlepší kočár, co jsem měla v ruce) a vložná taška má cca 16cm

Každopádně bych tak úplně neřešila normy, ale spíš, aby byl kočár jako celek vyhovující tobě. Ne tabulkám. Stejně až bude prcek pohyblivější, budeš mít kočár předělaný na sporťák a bude připásaný.

My hlubokou korbu využili tak 3 měsíce. Máme zvědavce, který přes den skoro nespí a dokud jsme kočárek nepředělali na polosporťák (nejmírnější zvednutí zadiček a vyndání vložné tašky, aby viděl, otočený je ale pořád na mě), nemohli jsme cca 2 týdny jezdit. Prostě ho to nebavilo a vřeštěl. Teď už z kočáru trochu vidí (má 4 měsíce), tak si vždy +-půl hodiny pokouká, pak usne a já ho položím.

Takže počítej s tím, že tu hlubokou korbu stejně tak dlouho neužiješ. My jsme extrém :D, ale i tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52039
8.1.21 08:20

Tak Gesslein 19 cm. no, možná bych to dokázala hodně natáhnout i na 20 :lol: V reálu to ale hodně natažené není. A to je teda taška samostatně použitelná od narození do sporťáku. Po dvou dětech, takže možná, že dneska už je dělají o fous vyšší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52039
8.1.21 08:22

@e Marry v téhle fázi jezdilo naše dítě na břiše, vzadu jsme odepli boudu a koukalo přes tu síť dopředu, spokojenost :mrgreen: Ale tak samozřejmě každé dítě je jiné, některé třeba nesenesou kočár nikdy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
8.1.21 08:23

@ugluk
Já mám taky Gesslein z r. 2020 a má 16 cm. Když bych to vytáhla, tak možná o fous víc.

Ale tak, jak píšeš. Nepohyblivé mimčo se z něj nevykulí a větší sportovec už bude připásaný.

EDIT: Ještě že ten kočárek má tolik možností. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6614
8.1.21 11:26
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6614
8.1.21 11:33
@ugluk píše:
ale zrovna kočárky (pokud nekupuju něco nonme na tržnici) jsou jedním z nejkontrolovanějšího zboží hlavně v rámci bezpečnosti, takže u solidní značky ze solidního obchodu bych tohle neřešila.

Tak zde se velmi pletete. Podle evropské normy NEMUSÍ JÍT KOČÁREK DO ZKUŠEBNY. Pouze výrobce napíše papír že se výrobek shoduje s normou a podle které ji vyrobil. Setkal jsem se s několika kočárky (polskými) které normě vůbec neodpovídaly ( dítě ve sporťáku dosáhlo na odepínací mechanizmus sedačky. Normy samozřejmě nejsou veřejné a zájemce si je musí za několik stokorun koupit.

Jinak moc děkuji za změření, moc jste mi pomohla :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52039
8.1.21 16:00

@jakanas tak to je drsný… já budu furt věřit, že to Němci ošéfovaný mají. Pamatuju, když to před lety testovali, tak Gesslein neprolezl, protože měl moc ftqlátů v pláštěnce, jinak snad OK.

A ano, je to tahle taška, byť ta moje je fakt dost let stará, takže nemusí těm novým odpovídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat