Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
@Anonymní píše:
Ahoj,založila jsem jinou diskuzi, ale z nadpisu jsem byla špatně pochopena. Takže zakládám ještě jednu. Jaké vás napadne jméno, když vidíte holčičku v růžovém a tylové sukýnce? Prostě takovou typickou malou princeznu? A líbí se vám taková jména? Mně třeba Diana, Isabela, Sofie, Liliana…zajímal by mě váš názor. Díky
mně se taková jména líbí, některé z nich jsem též měla v užším výběru
a kromě různých princeznovských, co už tu byly, mě napadla Malvína
@luccifera píše:
Těžko říct, já se koukám po malých kopačkách a dceři budu doma říkát Ronaldiňa a většinu věcí si představuju spíše v hnědé a zelené… k tomu se mi evokují jména max. tak z Tolkiena… s princeznama moc nepomůžu
To me pobavilo. Dceru jsem do 3 let oblikala spis jako kluka. A nebo alespon neutralne. Nelibi se mi takove to infantilne sladce ruzove obleceni pro holcicky. Navic je dcera desny cune a nejlepe se zabavi s bahynkem, piskem nebo aspon vodou. Takze je porad spinava. Nicmene nastup do skolky mi totalne prevratil satnik na ruby
dcera zacala vyzadovat vse ruzove, tylove a suknovitosatove
nenadelam nic. Ten vliv deti ve skolce je obrovsky. Takze chodi podle mne obcas jako strasidlo, ale hlavne, ze je spokojena ![]()
@nico2 jo, taky si myslím, že pak to bude ovlivněné dalšími dětmi. To že jí budu před spaním číst Robina Hooda a Pána prstenů asi nezmění fakt, že v kolektivu bude chtít mít všude nějaké Šmoulinky. Ale jsem na to psychicky připravená a budu kopačky shánět předběžně růžové se třpytkama. Ovšem, člověk by měl vždycky začínat s gumotextilama, aby bylo na co vzpomínat a tam ty barvy asi neobchč…ju ![]()
Izabela, Anabela i Sofie je hodně princeznovské, zrovna Izi a Sofie teď opravdu HODNĚ frčí, znám jich mezi miminky spoustu, ještě i Klaudie, Leontýna nebo Jozefína (které ale pak budou děcka říkat Pepina
). Lilianu máme my a popravdě, většinou sklouzáváme k tomu, že jí říkáme Lílo (tak jí začal říkat přítel, podle Leely z Futuramy a chytli se toho postupně všichni
), nebo Lilouši. Vznešeně Lilien, jí říká jen můj táta
A princezna to moc není, spíš pěkné šídlo.
@Gituš píše:…Napadla mě třeba Anastázie, Berenika, Adriana, Daniela - z těch tvrdších. Z měkčích mě napadla Eliana, Mia, Zoe, Melánie, Jůlie, Jasmína,
Mam doma Anastazii i Bereniku. A princezny to rozhodne nejsou
Spis loupeznice…
Ale znam holcicku, ktera se „princezna“ jmenuje primo. Princesse Madeleine… a neni to Romka, ma tatinka cizince.
Odeta, Hvězdoslava, Věnceslava, Zdenka, Živa, Milena, Božidara, Bohdanka