Jaké léky do začátku pro mimi?

44
29.10.20 08:57

Jaké léky do začátku pro mimi??

Zdravím maminky, termín mám v prosinci a tak chci mít vše připravené. Zajímá mě co jste pořizovali domů za léky pro miminko?? Moc děkuji za rady :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5513
29.10.20 09:00

Leky žádný. Jen líh na pupik a morskou vodu do nosu. Léky pro novorozence vždycky konzultuj s pediatrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
29.10.20 09:02

@JancaS84
Dobře moc děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3211
29.10.20 09:03

Nic. V dnešní době lékáren otevřených i o víkendu jsem žádné zásoby neměla. Buď vydrží do rána nebo bych volala sanitku. Nejlepší lék pro miminko je kojení. Mléko se kape i do nosanku při rýmě nebo třeba do oka při nějaké infekci. Maximálně můžeš pořídit nějaký čípek na horečku, ale podle mě to není nezbytné.. Jo a zinkovou mast na prdelku jsem měla. Později jsem porizovala olejicek na bolavé bříško, ale u nás to nemělo žádný efekt a něco na prdiky. Ale to prostě nemusíš mít doma nutně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1783
29.10.20 09:05

Líh na ošetřování pupíku, gázu, rybilku a sudocreme na zadeček, espumisan jako prevenci prdíků + na předpis pediatra vigantol. Vše ostatní jsme dokupovali dle situace. Zvážila bych typ kosmetiky na mytí, zda nevzít z lékárny, a pokud nechceš používat klasické vlhčené ubrousky, koupila bych netkanou textilii perlan :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7172
29.10.20 09:08

Není to lék, ale určitě odsávačku hlenů, tu zmíněnou mořskou vodu a líh a určitě teploměr, ideálně digitální rychloběžku na měření v konečníku. Kdybys moc chtěla, tak se můžeš vybavit čípky na teplotu - Paralen nebo Nurofen. Ale stejně je asi nebudeš hned podávat, možná až po prvním očkování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23682
29.10.20 09:08

Já měla líh na pupík, slané kapky do nosu (Vincentku nebo Sterimar, teď nevím) a doktorka mi doporučila koupit Paralen v čípkách, kdyby jooo průšvih.
Jinak nic, i s kosmetikou sem byla opatrná, myslím, že sem měla jen mazání na opruzeniny a jemný dětský mýdlo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14341
29.10.20 09:24

Ještě bych si preventivně koupila kapky do očí Ocuflash. Co mám zkušenost, tak problém se objeví vždy večer nebo v noci. Je lepší být připraven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5175
29.10.20 09:25

Já neměla kouoeneho nic… Líh mi nedoporučovali, že uz se nedává. Nicméně od 3 měsíců je nurofen, popřípadě paralen čípky od 7kg (dají se pulit na váhu). Jinak my doma využili imazol když už měla dcera rozjetou opruzeninu, jako prevenci třeba bepanthen, rybilka, sudocrem… Na zadní rýmu jsem využila libenar do nosu, a odsavacku na vysavač. Na zanet v oku měla dcera opthalmoseptomex. Ale měla všechno dohromady, opruzeninu, zadní rýmu, a zánět v oku, tudíž jsme v lékárně nechali dost peněz… Vše ale konzultuj s dětskou doktorkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2352
29.10.20 09:36

Ja doma nemela ani ten lih na pupik, koupili jsme cestou z porodnice :oops: Kdyz bude dite cislo 2, tak lih, probiotika a Espumisan. A kdyz jsem po sestinedeli sla do lekarny s kocarem, tak jsem si do lekarnicky chtela poridit Panadol a lekarnice mi ho odmitla vydat, ze diteti jeste nejsou cely 3 mesice, ze mam jit k pediatrovi. Diteti nic nebylo a chtela jsem byt pripravena na prvni ockovani. :nevim: Ale ja mam asi stesti na velmi opatrne lekarnice, jednou mi nechtela vydat Aspirin a Ibalgin naraz, ze to redi oboje krev. Jako me nebavi vysvetlovat, ze jsem treba i vdana a manzel ma radsi Aspirin a ja Ibalgin a chceme to mit pro jistotu v lekarnicce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
594
29.10.20 09:55

Myslim, ze obecne leky jsou az od tretiho mesice.. takze nic nekupuj a kdyby bylo treba zavolas dr a ta ti rekne, co smis dat. Jasne, ze pri horecce nakonec nejspis doporuci panadol/nurofen.. kup maximalne krem na opruzeniny a lih na pupik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
29.10.20 12:15

Ja mam nachystano: lih na pupik (k tomu bunicinu), slunecnicovy olej, mast pupik, espumisan, probiotika, panadol sirup, nurofen cipky, bepanthen, sudocrem, sterimar, ophtalmo septonex, tasectan sacky, odsavacku na vysavac, digitalni teplomer, 10 ks injekcnich strikacek a radsi male baleni nutrilonu 1…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama