Jaké máte běžecké časy?

682
4.3.21 14:28

Jaké máte běžecké časy?

Ahoj všem sportovním nadšencům,

dlouhá chvilka - koukám do své aplikace a porovnávám si běžecké časy.
Pojďme si předat nějaké informace, rady a třeba se vzájemně namotivovat.
Já začala na 6:35 na 1km a teď mám okolo 4:50 na 1km. Převýšení cca 50m, klasika, trochu kopce, polní cesta i asfaltka. :-) Díky běhu jsem se dala i na triatlon (sprint). Mám svou trasu, na které pozoruji zlepšení. Nejprve jsem začala s indiánským během a teď už to uběhnu v kuse - střídám velmi rychlé tempo s pomalejším a jindy se snažím držet konstantní.
Co vy? :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
322
4.3.21 15:48

Tak ono asi hlavně záleží na jak dlouhé trase mas to tempo. Já beham poradně tak 2 roky a mám tempo kolem 6:30, ale s délkou většinou nejdu pod 10 km, beham spis po lesních cestách a na pohodu, jdu si odpočinout, ne se ustvat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1764
4.3.21 16:28

Podle počasí a vybavení. S kocarem se málokdy dostanu nad 6:00, bez kočáru 5:30 bývá bez problemu. Ale běh nenávidím a nebavi mě :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2798
4.3.21 16:53

Hele ja treba beham jen tak „for fun“, ted co se oteplilo uz zase beham vic nez 10km, ale vetsinou to mam s nejakym cilem (vyhlidka, rozhledna, zricenina atd.), dost casto lesem a v narocnejsin terenu. Beham s kamaradkou a kecame si u toho, cas mivame vetsinou pres 6'/km, ale sama to umim stahnout i na 5. Kazdopadne mame beh spis jako relax misto kafe, takze si bezime tak na pohodicku a u toho drbeme, nejsme na zavodech, abychom trhaly casy. Samozrejme kdyz uz na ten zavod jdeme, tak umime i zabrat 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17754
4.3.21 17:45

Tak donedavna jsem cas neresila vubec, ono behat po dlouhych kopcich a skrz les neni nic rychleho. Taky jsem se nikdy za rychleho bezce nepovazovala, spis ubehnu jakoukoliv vzdalenost, nez jakkoliv rychle.
Ted uz beham po asfaltu a hezky udrzovanych stezkach. KOukla jsem na posledni beh, bylo to 17.6km v tempu 5:45. Ale to nebyl zadny zavod, proste jsem si sla zabehat. :nevim:
Co si pamatuju, tech 5km jsem merila jen jednou, bylo to myslim v tempu 4:4, na konci jsem vyplivla plice a pokracovala dal ve svem pomalejsim tempu dalsich 10km. :mrgreen: Budu si to muset znovu zkusit. :think: Ale zazraky necekam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
924
4.3.21 17:50

Já si běhám na pohodu většinou 6:30 (což kamarádka považuje za rychlou chůzi…), někdy i kolem 7, měřím jen někdy. Umím min, ale já mám ráda takové vytrvalostní tempo a běhám stejně 5 i 15km. No a taky už nejsem nejmladší a kdysi jsem se sportovně rasila víc než bylo zdravo a to už se mi nechce 😄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
4.3.21 22:09

Ahojky, já běhám asi 8 měsíců…Kolem 12-13 km a km mám většinou kolem 5:26,5:30…Převýšení 55m, takže v podstatě rovinka. Běhám stále stejnou trasu, vyhovuje mi to tak:-)Běhám si jen tak, pro sebe, protože jsem strašně soutěživá a jakýkoliv závod by mě zabil:-)))Už teď soutěžím se všemi na cestě-i s lidmi na kolech:-)))A když nikdo není na cestě, soutěžím sama se sebou a chci mít lepší čas než minule, předminule atd:-)))Jsem v tomhle děsná:-)))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
4.3.21 22:58

Jedna se spíše o indiánský běh, zhruba 3,4 cesty běh,1,4 rychlá chůze.. :) :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
5.3.21 09:57

@Stargust super, nějak se začít musí 🙂 ono se ani nenadejes a uběhnes to celé 🙂 ty pokroky na začátku jsou strašně rychlé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2114
5.3.21 10:36

Já mám velmi omezené možnosti (město, les i park daleko). Takže po sídlišti mám čtyři trasy (5,6,7 a 10km). Těch pět už víceméně neběhám, nejčastěji si dávám těch 7 a to mám v tempu 5:40/km. Ten desetikilometrový okruh pak mám v tempu 5:50/km. Běhám asi pět let s přestávkami. Intenzivně poslední dva měsíce :mrgreen: (aspoň 3× týdně).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat