Jaké máte pocity u porodu s epiduralem

26.11.15 18:48

Jaké máte pocity u porodu s epiduralem a ....

:oops: Ahoj… mohl by mi tu někdo velmi dopodrobna popsat normální porod s epiduralem a nebo porod s císařským řezem také s epiduralem? Půjdeme na umělé oplodnění a musím mít toto v hlavě srovnané. Bohužel, ale mám epilepsii. A při prudkém nadechnutí u mě dochází k úleku a bojím se abych tím při porodu neublížila dítěti. Tím úlekem by mohlo dojít k záchvatu a silnému ztuhnutí těla. Mockrát děkuju za odpovědi… jsou pro mě důležité. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Run
20682
26.11.15 18:56

A co tě zajímá? Porod bolí a prodýcháváš kontrakce, mě epidurál pomohl v tom, že přešly ty příšerné křeče do břicha, ale co se týče cesty skrz, tak tam to bolelo pořád šíleně. A hekala jsem a ano, prudce jsem se nadechovala. Pokud máš takovéto stavy, myslím, že normální porod pro tebe nebude. Ale to posoudí lékaři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
26.11.15 18:57

Porod s epiduralem císařským řezem - napíchnutí epidurálu nic nebylo (nejhorší na tom bylo vychytat dostatek času mezi kontrakcemi). Porod jako takový pohoda..vše mi říkali co a jak, i upozornili, že teď to trochu zatahá, že to může být nepříjemné (a ani nebylo). Anesteziolog se neustále ujišťoval, že mě nic nebolí. Vyděsil se, když se mi pak začaly koulet slzy štěstí, když mi malou ukázali a já si ji pohladila :lol: Kdybych to měla zhodnotit, bála jsem se toho, jsem posera, jaké to bude cítit (i když bez bolesti), jak do mě řežou a tahají mimčo, ale jsem ráda, že jsem neprošvihla ten moment a byla u toho, kdy se malá poprvé nadechla a zaplakala, i když s enepovedlo přirozeně.. I po porodu na JIPce nechávají těch 20-24 hodin epidurál zavedený a člověk nemusí dostávat driáky, co přecházejí do mléka.
Co s e té epilepsie, dobře to prober s lékařem a uvidíš. Hodně štěstí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2036
26.11.15 19:02

A nebylo by lepší toto řešit až později? Nechci strašit, ale čeká-li vás teprve umělé oplodnění, tak to je cesta k porodu ještě hodně daleko. Nebo to řešíš proto, jestli do toho vůbec jít? Každopádně držím palce, ať se dočkáte toho, co si přejete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33197
26.11.15 19:05
@Markéta.vl píše: :oops: Ahoj… mohl by mi tu někdo velmi dopodrobna popsat normální porod s epiduralem a nebo porod s císařským řezem také s epiduralem? Půjdeme na umělé oplodnění a musím mít toto v hlavě srovnané. Bohužel, ale mám epilepsii. A při prudkém nadechnutí u mě dochází k úleku a bojím se abych tím při porodu neublížila dítěti. Tím úlekem by mohlo dojít k záchvatu a silnému ztuhnutí těla. Mockrát děkuju za odpovědi… jsou pro mě důležité. :oops:

bud v klidu :hug: :hug:

toto vše pořeší lékaři.. ještě nejsi těhotná, nestesuj se :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3386
26.11.15 19:10

A nebude v tomto pripade indikovan CS s plnou narkozou hned? Ale jak pisou holky, ted bych se uvolnila a pripravovala na otehotneni, tohle se vyresi az pak ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
351
26.11.15 19:14

Ja rodila poprve s epiduralem, a moc mi nepomohl, mela jsem porad bolesti, porod nepostupoval, a pak mi udelali cisare v celkove narkoze. Po druhe jsem sla na planovaneho cisare a vybrala jsem si to s epiduralem a potreti taky cisar s epiduralem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.15 19:23

Mě šlo hlavně o to zjistit, zda při porodu může dojít k hodně silnému a nečekanému nadechnutí… aby nedošlo k mému ztuhnutí a záchvatu. Bohužel, ale patřím mezi lidi co musejí mít vše dopředu probrané a zajištěné tak aby vše dopadlo dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
476
26.11.15 19:25

A proč tak moc řešíš epidural? Zvlášť s tvým problémem bych se spíš zajímala o ostatní metody tišení bolesti. Epidural není přece jediné řešení. Já sama rodila bez něj a mám mnoho kamarádek, které to taky daly bez. Zkušená PA by ti určitě poradila nejlíp!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
476
26.11.15 19:27

Jo a ještě k dýchaní - to psí dýchání se prý už dnes vůbec nedoporučuje. Já dýchala hluboce a klidně. Nebyl tam jediný moment, kdy bych spontánně nadechla prudce. Hlavně si v hlavě zbytečně nevytvářej bloky, tělo tě poslechne a bude se těhotenství bránit. Snažila bych se teď nestresovat, myslet pozitivně, a až bude vysněné miminko na cestě, pak zajít za zkušenou PA a probrat vše s ní. Držím ti palečky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
26.11.15 19:29

@Markéta.vl normální porod s epiduralem? Co mi ho píchli, půl hodiny jsem spala jak dřevo - po 22 h stahů po 3 minutách jsem byla KO :lol: pak přišel tlak (ale bez bolesti), 3× jsem zatlačila, malý byl venku - no malý - 4,4 kg :mrgreen: mi pomohl hrozně moc - porod vůbec nepostupoval, v pondělí ve 14 mi začaly stahy co 3 minuty, ráno v 7 otevřená na 3 cm, to i po píchnutí vody ve 12:00. Nic se nedělo, 13:00 píchnut epidural, já vytuhla, 13:35 dítko na světě :mrgreen: u mě to pomohlo se uvolnit a díky tomu jsem se pak hodně rychle otevřela - zase ale moc rychle, byly následky.. ale nevim, jak by to bez toho epiduralu dopadlo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.15 19:31

Bohužel, ale nemám s tím žádné zkušenosti. Kamarádka tímto způsobem rodila…epidural… zná můj problém. Prý bych to tímto způsobem zvládla. Asi řeším blbosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KackaDoup
26.11.15 19:43

@martula78 to neni epidural ale spinal ;)

• Nahlásit
  • Citovat
KackaDoup
26.11.15 19:44
@Hanka253 píše:
Porod s epiduralem císařským řezem - napíchnutí epidurálu nic nebylo (nejhorší na tom bylo vychytat dostatek času mezi kontrakcemi). Porod jako takový pohoda..vše mi říkali co a jak, i upozornili, že teď to trochu zatahá, že to může být nepříjemné (a ani nebylo). Anesteziolog se neustále ujišťoval, že mě nic nebolí. Vyděsil se, když se mi pak začaly koulet slzy štěstí, když mi malou ukázali a já si ji pohladila :lol: Kdybych to měla zhodnotit, bála jsem se toho, jsem posera, jaké to bude cítit (i když bez bolesti), jak do mě řežou a tahají mimčo, ale jsem ráda, že jsem neprošvihla ten moment a byla u toho, kdy se malá poprvé nadechla a zaplakala, i když s enepovedlo přirozeně.. I po porodu na JIPce nechávají těch 20-24 hodin epidurál zavedený a člověk nemusí dostávat driáky, co přecházejí do mléka.
Co s e té epilepsie, dobře to prober s lékařem a uvidíš. Hodně štěstí!
:palec: ja to mela taky tak se vsim vsudy a bylo to uplne super!
  • Nahlásit
  • Citovat
6133
26.11.15 20:38

Ahoj, taky mam EPI, rodila jsem 2× s epidurálem a byla jsem spokojená. Mi se po něm udělalo fajn a pak to bylo rychlé.

Jen si pamatuju, že jsem musela mít od své neuroložky zprávu před porodem o tom, že můžu rodit přirozeně a že mi epidurál neublíží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama