Jaké otázky pro slečnu na hlídání

1844
7.12.10 10:17

jaké otázky pro slečnu na hlídání

ahoj holky, dneska se mi příjde ukázat slečna na hlídání dcery. našla jsem jí na inzerát. jedná se mi aby hlavně hlídala ráno od půl páté do půl osmé. nevím na co všechno se mám zepat. a jak to udělat a s klíčema. napadlo mě, že by jen zabouchla dveře, protože klíče jí dát nechci, bydlíme v paneláku. nikoho poblíž nemám na hlídání ani rodiče tak to musím řešit takhle. díky moc za radu renča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1814
7.12.10 10:26

Hlavně se jí vyptej na předchozí zkušenosti a pokud nějaké má, tak bych si klidně vyptala i kontakty, kde hlídala, a pídila se po referencích.
V každém případě vnímej „první dojem“, mně zatím hodně napověděl. Při setkání by mělo být s Vámi i hlídané dítko - abys viděla, jak na sebe vzájemně reagují. A pokud by to šlo, tak první hlídání bych strávila někde ve vedlejším pokoji, abys viděla, jak si vedou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ave
837
7.12.10 10:27

Řešila jsem nedávno. Vybrala jsem si teda paní starší - čerstvě v důchodu. Hlídat mi ovšem bude 8 hod. denně. Co mě zajímalo - sledovala jsem, zda na schůzku přijde včas, jak na mě působí, zda si hned snaží najít cestu k malému. Ptala jsem se, proč to dělá, jaké má zkušenosti s dětma, její zaměstnání před nástupem do důchodu. Vzhledem k věku i zdravotní stav. Ovšem paní vydadá čilejší, než já teď :-). Ono teda jsem se ani ptát moc nemusela, paní je děsně upovídaná, tak povídala sama. A hlavně bydlím na malém městě, takže jsem si ji ještě oťukla ze všech možných stran. A ještě před prvním hlídáním, jsem požádala o občanku a opsala jsem si údaje.
Klíče v mém případě mít bude, ale přece jen bude hlídat o dost déle než v tvém případě.
A jen zabouchnutí dvěří - no já nevím, za jak dlouho dobu by si se vracela do bytu, To bych asi spíš dala klíče té slečně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1814
7.12.10 10:29

A k těm klíčům - pokud se s ní ráno potkáš a bude to hlídání jen na takovou krátkou chvilku, pak ty klíče asi potřebné nejsou. (já teda hlídačkám klíče půjčuji, ale ony hlídají třeba půl dne, takže chodí na procházky apod., ale klíče si nenechávají - vždy zazvoní, já jim předám dítě i s klíčema, a když se vrátím, tak mi zase vrátí dítě i s klíčema :wink: )
A jak to bude po konci hlídání - slečna povede dítko do školky? Nebo ji někdo vystřídá? (zas blbé by bylo, kdyby vedla dítě do školky, něco zapomněla a nemohla se pro to vrátit…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ave
837
7.12.10 10:31

A taky jsem malého na ni postupně zvykala, respektive zvykám (nastupuji do práce v lednu). Takže dva, tři dny byla pár hodin s náma. Já postupně odcházela do jiného pokoje, další den jsem šla nakoupit a příští týden mám pobíhání po úřadech, takže bude s malým poprvé asi 5 hod. sama. Ale nezapírám, že stejně z toho mám trochu obavu. Ale malý na ni reaguje velmi dobře, tak to snad bude v pohodě. Hlavně mi nic jiného nezbývá, do práce nastoupit musím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1844
7.12.10 10:37

já sice do práce chodím už dlouho, ale jen odpoledne a to vždy někdo hlídal s rodiny, jenže teď od 1. prosince chodím na ráno 5 hodin a manžel dělá na směny tak potřebujeme někoho kdo by u dcery zůstal a odvedl do školky. je fakt že je na mě hodně fixována. dneska šel manžel do školky a ona prostě nešla, řvala, nechtěla se oblíkat a chtěla čekat na mě. ani po telefonu nepomohla domluva. nějak jí tam sice odvedl ale stres je to pro ní i pro mě. tak uvidíme jak to dneska dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7576
7.12.10 12:03

Na SŠ jsem pracovala jako chůva, ale přes agenturu. A majitelka mě přijímala tak, že sama měla 3 děti, pozvala si mě domu a nechala mě s nima chvíli samotnou. Pak mi řekla, ať to nejmladší nakrmím a přebalím a s dalším si chvíli maluju. Pak jsem vyplnila dotazník a byla jsem přijata.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7576
7.12.10 12:07

A k těm klíčům - dávali mi klíče při příchodu a vracela jsem při odchodu, chodila jsem s dětmi i ven. Krom asi jednoho hlídání, kdy jsem hlídala jen 2hod večer (manželé šli na večeři bez dětí).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1263
7.12.10 15:10

Holky, tohle je moc zajímavé téma :wink: Diggy, když napíšeš, jak slečna na hlídání obstála a jak na Tebe působila, tak si ráda počtu. Já jsem na střední taky hlídala děti, pak se to už tak nějak rozneslo (asi spokojenost nebo co), že volali i cizí lidé a hlídala jsem doma nebo třeba na svatbách. jedno dítko od matky „sociálky“ jsem hlídala téměř zadarmo. Bylo mi té malé líto, matka ji hodně bila a malá se jí počůrávala atd. - se mnou byla úplně v pohodě, byla vážně skvělá! Dneska mám dítě svoje a zjišťuju, že ačkoli jsem sama neměla problém práci v tomhle oboru sehnat, jako matka jsem strašně nedůvěřivá, podezřívavá a asi bych se hóóódně ptala po okolí, po známých, než bych někoho ke svému dítěti pustila. Nebo bych doma nainstalovala nějakou schovanou kameru - vím, že jsem v tomhle asi paranoidní, ale vážně by mě zajímalo, jak hlídačka s mým dítětem tráví čas, jestli visí celou dobu na telefonu, hraje na něm hry a děcku strčí nějakou hračku nebo pustí dývko, nebo jestli si s ním fakt hraje atd. Taky bych asi (vliv médií) měla obavy, jestli je zodpovědná, jestli mému dítěti neubližuje apod. Takže mě tahle diskuze fakt zaujala - jednou bude třeba nějaká hlídačka potřeba. Jo - a není u vás nějaké hlídací studio? Tady je - za pár kaček, paní je zkušená, spolehlivá, ale zase je pravda, že tahat v pět ráno dítě někam ven je pro prcka rozhodně nepříjemné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
7.12.10 15:54

Kromě toho co už tu bylo napsáno ještě zda umí dát první pomoc dítěti a podobně..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1844
7.12.10 17:36

ahoj holky, tak pohovor mám úspěšně za sebou. slečna na první pohled příjemná, takže první dojem dobrý. Natálce se taky líbila i když se s ní nebavila. hlídala na dětských táborech a hlídá jedné paní dítě. od té jsem si vyžádala reference. jelikož bude hlídat jenom ráno tak si s naty moc nevyhraje, ráno jí vzbudí a bude vodit do školky. uvidíme jak to holky zvládnou příští týden. jelikož je to nahonem ta uvidíme. no a pak jsou vánoce tak to slečna jede domů tak pak bude hlídat až po novém roce. jsem na to taky docela zvědavá. taky jsem hlídala ale měla jsem to přes agenturu a dítko bylo malé, rodina super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1263
8.12.10 06:55

Diggy, tak držím palce, ať si holky sednou :wink: Tak nějaké zkušenosti holčina mít bude a pravděpodobně i kladný vztah k dětem (taky jsem léta vedoucovala na táboře). Však uvidíš, jak na ni bude reagovat Natálka, jak se na ni bude těšit, nebo naopak a to je asi stěžejní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama