Jakou půjčku - koupě chaty

Anonymní
24.7.13 12:27

Jakou půjčku na koupi chaty

Zdravím, rozhodli jsme se, koupit si chatu za 420tis. Předpokládám, že ze stavebního spoření si ji nelze pořídit (stavebka máme dvě a platíme je již cca 3 roky). Jaká půjčka je nejvhodnější? Když si vezmeme půjčku od České spořitelny na 7 let, dělá to měsíčně cca 7500,– Kč. To se mi zdá hodně. Jsem na mateřské. Neznáte někdo nějaký „fígl“, jak by to přes to stavebko šlo? Ale asi nic takového na trhnu není. Vyhovovala by nám i půjčka na delší dobu splatnosti. Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
24.7.13 12:34

Asi se zeptam blbe - ale proc to ze stavebka nejde? to jde jen na primarni bydleni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39405
24.7.13 12:39
@Anonymní píše:
Zdravím, rozhodli jsme se, koupit si chatu za 420tis. Předpokládám, že ze stavebního spoření si ji nelze pořídit (stavebka máme dvě a platíme je již cca 3 roky). Jaká půjčka je nejvhodnější? Když si vezmeme půjčku od České spořitelny na 7 let, dělá to měsíčně cca 7500,– Kč. To se mi zdá hodně. Jsem na mateřské. Neznáte někdo nějaký „fígl“, jak by to přes to stavebko šlo? Ale asi nic takového na trhnu není. Vyhovovala by nám i půjčka na delší dobu splatnosti. Děkuji za odpovědi.

Pokud máte stavební spoření 3 roky, neměl by být problém vzít si úvěr/meziúvěr. U Lišky jsem řešili s rekreační chalupou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1165
24.7.13 12:41

Jj ze stavebka to půjde, tzv. meziúvěr, ale otázka, zda se to vyplatí skrze úroky atd. Pokud to jde raději bych volila více možností se poptat a kontaktovala bych fin. poradce!! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
24.7.13 12:45

Ze stavebka to jde, hypo na chatu ale nedostaneš.. takže asi tak :think: úvěr ze stavebka se totiž dá vzít na jakoukoliv nemovitost, tzn i chatu. Klasická hypo je pouze na bydlení, a chata na to není určena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.7.13 12:48

Ahoj, tak to jsem netušila. Jsem ráda, že by to ze stavebka mělo jít. Moc děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.7.13 13:53

Na stránkách různých bank jsem se právě dozvěděla, že nelze koupit rekreační objekt - chatu z úvěru ze stavebního spoření. Pokud chci úvěr, tak tím se mohou financovat pouze nemovitosti určené k trvalému bydlení. Takže asi takto… škoda. Nicméně, ještě se stejně zeptám u více bank. Například KB nabízí na koupi chaty i hypotéku za podobných podmínek, jako na koupi domu. Asi to má každá spořitelna jinak. PS: Stavbka máme u českomoravské..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama