Jakou vodu pro mimi v Praze?

18.1.19 11:14

Jakou vodu pro mimi v Praze?

Jdu si pro radu ohledně vody v Praze, máme 5ti měsíční mimi a zatim jsem dávala výhradně kojeneckou - na dokrmy UM a na vaření příkrmů kohoutkovou. Přemýšlim že začnu dávat už jen převařenou, jakou máte zkušenost? Za postřehy předem děkuju :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

8591
18.1.19 11:16

V Praze máme skvělou vodu. Dávala jsem a dávala bych zase kohoutkovou, do roka převařenou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70721
18.1.19 11:19

V tomhle věku kohoutkovou a neřešila bych nějaké převařování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12868
18.1.19 11:36

Ptala jsem se našeho doktora. Do půl roku kojeneckou, nejlépe převařenou. Od půl roku kohoutkovou převařenou, pokud je to z klasického řádu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8005
18.1.19 11:39

No, prvnimu diteti jsem davala do roka kojeneckou, druhemu do roka kohoutkovou prevarenou a tretimu od 6m kohoutkovou neprevarenou. :mrgreen: Tak si vyber.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Twixinka
18.1.19 11:41

Do pul roku se ma davaz kojenecka a prevarena,od pul roku do roku kojenecka a nemusi byt prevarovana a od roka muzes kohoutkovou :kytka: u nas je kohoutkovs strasne tvrda,takze ja davam stale kojeneckou a budu davat az do jara,kdy mame v planu udelat upravnu vody :)

• Nahlásit
  • Citovat
58895
18.1.19 11:43

Kohoutkovou. Tak do 3 měsíců bych to asi vařila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2608
18.1.19 11:46

A jste připojení na pražský městský vodovod nebo nějaký lokální zdroj? My máme místní vodu a to pro dítě není ani omylem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.19 11:56

@bertoldina
Jsme pripojeny klasicky na rad.
Jinak ja teda kojeneckou neprevaruju, davam rovnou z lahve jen prihrat :lol:
Tak ja jeste tri tydny vydrzim a pak se vrhnu na kohoutkovou asi :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2608
18.1.19 12:02

@Bosorka0 Tak to je dobrý, pražská voda s výjimkou těch lokálních zdrojů je velmi kvalitní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13904
18.1.19 12:07
@Hobitka píše:
No, prvnimu diteti jsem davala do roka kojeneckou, druhemu do roka kohoutkovou prevarenou a tretimu od 6m kohoutkovou neprevarenou. :mrgreen: Tak si vyber.

Přesně! :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11646
18.1.19 12:09
@P4ja píše:
Ptala jsem se našeho doktora. Do půl roku kojeneckou, nejlépe převařenou. Od půl roku kohoutkovou převařenou, pokud je to z klasického řádu.

Převařenou kojeneckou? :think: vždyt kojenecká je studanková, má velmi přísné normy, ta se práve kupuje, protože se už nemusí převařovat :think:
Ale jasný, tím se nic nepokazí… :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12868
18.1.19 12:10
@chs.jasmin píše:
Převařenou kojeneckou? :think: vždyt kojenecká je studanková, má velmi přísné normy, ta se práve kupuje, protože se už nemusí převařovat :think:
Ale jasný, tím se nic nepokazí… :palec:

No hele i na lahvích je napsáno, že se má převařit. Jinak nvm, dělám vývary a čaje, tak se to stejně převaří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11646
18.1.19 12:13

Já jsem tedy první dceři kupovala do půl roku kojeneckou a pak jsem převařovala kohoutkovou a to jsem se dozvěděla pak od mudry, že do roka kojeneckou.
Takže u druhé jsem dávala rok kojeneckou a pak jsem začala převařovat, ALE dcera měla reakci AE právě na kohoutkovou vodu, nicméně koupila jsem filtrační konvici, přefiltrovala a pak ji převařila a pak už byla bez reakce.

Já sváděla vnitřní boj zda kojeneckou, která je studánková a má přísné normy ALE prodává se v plastu, nebo budu převařovat kohoutkovou. :nevim: Zlatý střed, taková ta střední cesta pro mě byla filtrační konvice a pro jistotu převařit.
Za sebe musím říct, že nám tak zachutnala filtrovaná voda, že už konvice máme dvě :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.19 12:26

mam z lekarny a na ni je napsano ze se prevaovat nemusi ale stoji litr 15 kc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama