Jaký tablet pro předškoláka?

17499
26.10.20 21:20

Jaký tablet pro předškoláka?

Potřebuju radu,
budeme kupovat tablet pro předškolačku a protože jsem touhle problematikou nepolíbená, uvítám každou radu a zkušenost. Osvědčený typ, ovládání apod, čemu se vyhnout a co naopak požadovat.
Díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14012
26.10.20 21:24

A na co ten tablet bude mít?
Já dětem vybírám dle ceny, nejlevnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4304
26.10.20 21:26

Předškolák a tablet?
Jsem jiná ale naco potřebuje předškolák tablet?
Bude se na něm učit jak zavazovat tkaničky? Bude se učit číst a psát?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
26.10.20 21:29

@Janli Moje šestiletá ségra dostala v létě k narozeninám tablet eSTAR Beauty HD 7 mají to bud s Minnie v růžovém nebo Ledový království v světle modrém pro holky a spokojenost fakt je docela dobrý s poměrem k ceně.

Příspěvek upraven 26.10.20 v 21:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
6902
26.10.20 21:30
@Janli píše:
Potřebuju radu,
budeme kupovat tablet pro předškolačku a protože jsem touhle problematikou nepolíbená, uvítám každou radu a zkušenost. Osvědčený typ, ovládání apod, čemu se vyhnout a co naopak požadovat.
Díky :kytka:

Tablet žádný, ve třetí nebo čtvrté třídě koupit čtečku. ;) Proč jí ho vlastně chcete kupovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17499
26.10.20 21:31

@Netopirek @Anix nic ve zlým holky, ale proč tohle řešíte? I kdyby to bylo na pohádky do auta… Mám dítě, který je tupozraký a vyžaduje denní rehabilitaci. Protože se krátí doba, kdy se dá s okem něco dělat, potřebujeme rehabilitaci zintenzivnit. Jenže mi u běžných činností, které děláme nevydrží déle než hodinu a speciální hry na tabletu by mohly pomoci a prodloužily by dobu, kdy je dítě schopno trávit aktivně s okluzorem a pracovat tak, jak potřebujeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17499
26.10.20 21:35
@SAJ píše:
Tablet žádný, ve třetí nebo čtvrté třídě koupit čtečku. ;) Proč jí ho vlastně chcete kupovat?
Čtečku kupovat nebudu, od čtení jsou knihy… ;)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
26.10.20 21:39

Co si pamatuju, tak moje děti ve školce tablety ještě neměly, tak ti s tímhle konkrétně neporadím, ale ne o tolik později jsme jim kupovali ipady a pořád drží, teď na nich mají i online výuku. Ale musím vyzdvihnout tuhle věcičky, na tu nedám dopustit a rozhodně doporučuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50934
26.10.20 21:39

Ted je blbe, ze jsou specializovane prodejny zavrene. Snad nejaky ajtak poradi.
Dcera chodila na ocni terapii, kdyz nosila okluzory. I tam se pouzival tablet. Vzhledem k tomu, ze stavajici sitace ma byt mnohem dyl, nez doufame (bohuzel). Tablet se treba vyuzije i pozdeji, az nastoupi do skoly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1026
26.10.20 21:40
@Anix píše:
Předškolák a tablet?
Jsem jiná ale naco potřebuje předškolák tablet?
Bude se na něm učit jak zavazovat tkaničky? Bude se učit číst a psát?

Přesně tak. Děti by si měly rozvíjet jemnou a hrubou motoriku, koordinaci, podpořit všechny smysly, naučit se správně držet pastelku, mít spravnou výslovnost a slovní zasobu atd a místo toho bude ztrácet čas na tabletu?! :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
6902
26.10.20 21:43
@Janli píše: Čtečku kupovat nebudu, od čtení jsou knihy… ;)
Čichač? :mrgreen: My doma čtečkujeme všichni, je to super. Ale jo, je fakt, že jsme začínali na papíru - my s mužem pochopitelně, nic jiného nebylo, děti volitelně. Ale na ty čtečky u nás fakt někdy v tomhle věku došlo… Teď už papír nevezmeme do ruky.

Tablet neporadím, ale kdybys potřebovala v budoucnu, čteček máme v nejbližší rodině šest, v širší rodině ještě víc.

Pokud potřebujete tablet na rehabilitaci oka, asi bych se vyhnula dětským, ať to není verk jen na pár měsíců. Z práce mám iPad, ale to je drahá sranda (za mě teda mimo práci zbytečný verk, ale přiznávám, pro práci ho používám pořád).

Spíš nadhodím jiný dotaz, co apka na mobil, nestačila by? Asi moc malé, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17499
26.10.20 21:49

@SAJ jo, jsem čichač a osahávač papíru :oops:. Já mám sice iphona 6+, používám ho místo tabletu, protože jsem se do teď nedokázala vzdát své nokie3310, ale na to, co potřebujeme, je to pořád malý. Dítě se kouká do jednoho bodu a to není dobrý, potřebuju, aby oko po obrazovce cestovalo a aby byl prostor na kreslení prstem…kdybych si to s čtečkou rozmyslela, tak se ozvu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17499
26.10.20 21:54
@milwinka píše:
Přesně tak. Děti by si měly rozvíjet jemnou a hrubou motoriku, koordinaci, podpořit všechny smysly, naučit se správně držet pastelku, mít spravnou výslovnost a slovní zasobu atd a místo toho bude ztrácet čas na tabletu?! :zed:

Děkuji ti za kázání, není na místě. Příště si laskavě přečti celou diskuzi než se začneš pohoršovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
6902
26.10.20 21:58
@Janli píše:
@SAJ jo, jsem čichač a osahávač papíru :oops:. Já mám sice iphona 6+, používám ho místo tabletu, protože jsem se do teď nedokázala vzdát své nokie3310, ale na to, co potřebujeme, je to pořád malý. Dítě se kouká do jednoho bodu a to není dobrý, potřebuju, aby oko po obrazovce cestovalo a aby byl prostor na kreslení prstem…kdybych si to s čtečkou rozmyslela, tak se ozvu ;)

Hmmm… Pokud finance dovolí, co ten iPad? Teda když máte doma něco jiného od Apple. Vyzkoušené nemám, ale podle všeho se dá propojit s mobilem a ty bys mohla malé povolovat a zakazovat věci na tabletu i na dálku (ale konkrétní technické řešení nemám osobně ošmatlané, tak to je možná teorie).

Navíc, kdybyste k tomu pořídili i iPencil, dá se využít i na nácvik jemné motoriky. I když tady souhlas s čichači a osahávači, papír je papír. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50934
26.10.20 21:59

Tak mi napada, ze zkusit kontaktovat ambulanci, kde se rehabilitace oci provadi? Treba poradi, jakou techniku maji oni :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama