Jakým způsobem si nejrychleji zapamatujete co nejvíc textu

Anonymní
9.12.18 16:08

Jakým způsobem si nejrychleji zapamatujete co nejvíc textu

Ahoj, jsem na mateřské s ročním mimískem a dodělávám si vysokou školu (studuji vychovatelství). Teď se blíží zkouškové a já začínám být lehce nervózní. Moje milovaná ratolest přes den nechce skoro vůbec spát a vždycky když si rozložím učení vždycky se mi v tom začne hrabat a rozhazovat, neustále se dožaduje pozornosti a když ji šoupnu do postýlky tak je řev. Přítel má vlastní firmu a v práci je od nevidím do nevidím a rodiče bydlí daleko takže mi mrňouska nikdo pohlídat nemůže. Proto se chci zeptat maminek byly v podobné situaci jak jste se učily, jak často kolik hodin přes den a jakou technikou jste si toho co nejvíce zapamatovaly. Podotýkám, že vždycky jsem byla takový průměrný student, ale tu školu chci dodělat.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
24138
9.12.18 16:25

Tím že si to namluvím jako audio a pak to poslouchám. Pokud jde něco zrýmova, udělat k tomu absurdní ilustrace a nebo to dát nějak do nějaké souvislosti, co vyvolává emoce, tak si to člověk zapamatuje snáze.

Pokud jde o porozumění a ne memorování, tak tím, že to vysvětluju někomu jinému - ideální je učit se s nějakou spolužačkou - přes skype a vzájeměn si témata vysvětlovat a zkoušet se z ních.

jinak tady je k tou docela praktický text

https://fpe.zcu.cz/…_Svoboda.pdf

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
26583
9.12.18 16:28

Kazdy to ma jinak, jsme jiny typ. Ja potrebuju pohyb, bud si veci pisu (to pomuze nejvic) anebo muzu chodit, coz bych resila s miminem. Dala bych ho do kocaru doma do nositka a chodila a chodila (a cetla u toho, i nahlas)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1436
9.12.18 16:29

Proboha, která vysoká škola ještě u zkoušek požaduje zapamatování textu? To i za dob mých studií dávali přednost porozumění a pamatovat se muselo jen na marxismus-leninismus, což jsem řešila tahákem, protože takovou hovadinu se nikdo doopravdy učit nechtěl :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
26583
9.12.18 16:36
@Jar Jar píše:
Proboha, která vysoká škola ještě u zkoušek požaduje zapamatování textu? To i za dob mých studií dávali přednost porozumění a pamatovat se muselo jen na marxismus-leninismus, což jsem řešila tahákem, protože takovou hovadinu se nikdo doopravdy učit nechtěl :-)

Nejake to memorovani je soucasti kazde prirodni vedy, bohuzel.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1127
9.12.18 16:50

Nevim, jestli neni otazka jen blbe polozena. Biflovat slovo od slova jsem nikdy neumela. Ale latku se ucim tak, ze si text pomalu ctu a premyslim nad textem, abych mu rozumnela. No a kdyz ctu neco, co pochopim, tak mi to staci jednou precist. Pokud bych to cetla jako clanek v novinach, tak se nenaucim nikdy nic.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2013
9.12.18 17:47
@Jar Jar píše:
Proboha, která vysoká škola ještě u zkoušek požaduje zapamatování textu? To i za dob mých studií dávali přednost porozumění a pamatovat se muselo jen na marxismus-leninismus, což jsem řešila tahákem, protože takovou hovadinu se nikdo doopravdy učit nechtěl :-)

Taková lékařská fakulta, nebo právnická by asi měla jiný názor na memorovani.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
44208
9.12.18 18:01
@Jar Jar píše:
Proboha, která vysoká škola ještě u zkoušek požaduje zapamatování textu? To i za dob mých studií dávali přednost porozumění a pamatovat se muselo jen na marxismus-leninismus, což jsem řešila tahákem, protože takovou hovadinu se nikdo doopravdy učit nechtěl :-)

Zkousky jsou bud formou testů s uzavrenymi otázkami,otevrene otazky nebo kombinace obojiho. Memorovani slovo od slova nikdo nechce,ale vyjádření musí být kultivovane a v odbornych názvech. Pri ústních zkouskach se hodnotí i mluvní projev.

Já se učím tak,ze to predcitam malé,sama sobě a jí nahlas vysvetluju :mrgreen:
Ale ja s tím problém nemám,jsem slovně logicky typ a stačí mi to párkrát.
Někdy může pomoct udelat si vytah clanku nebo vypsat důležité pojmy,pokud je to obsáhlé.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9100
9.12.18 19:04

Tak třeba názvy smluv nebo různá data se člověk nazpaměť naučit musí :nevim: Já si to píšu … prostě si to párkrát přečtu a třeba za půl hodiny si napíšu vše co si pamatuju a pak zkontroluju kolik jsem si toho zapamatovala.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9.12.18 19:23

Delala jsem si vzdycky vypisky, pekne nadepsane, podtrhane (mam grafickou pamet) a pak se ucila z nich.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12661
9.12.18 22:25
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem na mateřské s ročním mimískem a dodělávám si vysokou školu (studuji vychovatelství). Teď se blíží zkouškové a já začínám být lehce nervózní. Moje milovaná ratolest přes den nechce skoro vůbec spát a vždycky když si rozložím učení vždycky se mi v tom začne hrabat a rozhazovat, neustále se dožaduje pozornosti a když ji šoupnu do postýlky tak je řev. Přítel má vlastní firmu a v práci je od nevidím do nevidím a rodiče bydlí daleko takže mi mrňouska nikdo pohlídat nemůže. Proto se chci zeptat maminek byly v podobné situaci jak jste se učily, jak často kolik hodin přes den a jakou technikou jste si toho co nejvíce zapamatovaly. Podotýkám, že vždycky jsem byla takový průměrný student, ale tu školu chci dodělat.

Znam…me se nejefektivneji uci intenzivn.par dnu pred, jedu na adrenalin do umreni v jednom kuse..jak mam vice casu tak me to mozek nebere.. :roll: :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Ahoj, tati

  • (5) + 5 recenzí

Petr, Ida a miminko

  • (3.7) + 3 recenze