Nevím, kam na střední školu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.18 15:24
Nevím kam na střední školu

Ahoj, právě jsem v devátém ročníku a zanedlouho mě čeká podání přihlášky na střední školu. Problém je v tom, že jsem jedna z posledních co opravdu netuší kam, když už jsem věděla tak jsem to zase zavrhla, protože by to prostě nebylo pro mě. A tak píšu teda sem a prosím aby mi někdo poradil. O gymplu rozhodně neuvažuji, moje známky zatím jsou 1-2,z češtiny mám 1,ale z matematiky 2. Jediná špatná známka je 3 z fyziky..jazyky mám průměr 1.8 a ani mě tolik nebaví, takže o nějaké jazykové škole taky neuvazuju.. Když bych ve zkratce napsala co mě zajímá, tak je zdravý životní styl a cvičení, ale mám moc ráda děti, ale vzhledem k tomu, že jsem naprostý hudební antitalent tak o nějaké pedagogické škole taky nemůžu přemýšlet, také mě baví psychologie, psaní slohů, miluju lázeňství, moc se mi líbí ta klidná atmosféra tam..nebo mít nějaký svůj vlastní salón, ale nechci být kadeřnice.. Prostě by mě bavila nějaká čistá a klidná práce jako mají například kosmeticky(vim, že dělají náročnou práci, ale je to prostě čistá práce z povídání známých kosmeticek)ale mám strach, že bych se nikde neuchytila.. Přemýšlela jsem o zdravotnické škole, obor masér sportovní a rekondiční, ale představa sahat na nějaké spocene lidi se mi opravdu nelíbí, vím, že to tak nemusí být, ale teď z mého pohledu pubertaka to tak vidím. Takže jak jste mohli poznat, opravdu nevím a potřebovala bych, aby mě někdo nasměroval. Předem moc děkuji za rady.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
cocomoon
Kecalka 212 příspěvků 06.12.18 15:27

A hledej :)
Třeba ti tam padne do oka něco co se ti bude líbit a ani by tě to nenapadlo.
S tvejma známkama určitě něco s maturitou.

https://www.stredniskoly.cz/…e-nazvu.html

Lalelale
Závislačka 2707 příspěvků 06.12.18 15:28

Kosmeticku můžeš dělat i s rychlolurzem. Stačí mít talent. Být tebou, jdu na školu typu obchodka: můžeš se s ní v pohodě uživit, nebudeš limitovaná oborem (hledej práci s oborem knihovnictví) a vždy můžeš změnit obor a nebude to divné. Ale když ze zdravky budeš chtít dělat v kanceláři, můžeš mít problém

Nelly21
Nováček 2 příspěvky 06.12.18 15:29

@cocomoon Kouknu se na to, moc děkuji:) A z vašeho pohledu podle toho co jsem psala nenapadlo by vás kam mě dat?

cocomoon
Kecalka 212 příspěvků 06.12.18 15:34

Proboha, hlavně né obchodku. Všechny moje kamarádky s obchodkou prodávaj na benzínkách. Jen málokteré se povedlo sehnat něco smysluplnějšího.

A proč né peďák? Podle mě na to hudební sluch není potřeba. Akorát učitelé moc snadnou práci v dnešní době nemaj.

Zkus si v tom seznamu něco najít a pak se zeptej na názor. Třeba se tu najdou holky co v tom oboru dělaj a něco ti k tomu napíšou.

malákráličice
Ukecaná baba ;) 1350 příspěvků 06.12.18 15:38

@Nelly21 Napada me fyzioterapeut. Ten je hodne zadany, ale je tam to sahani na lidi. Pak treba nutricni terapeut, uplatni se i v laznich. Zamerila bych se, jake SŠ mas v okoli, pokud nechces dojizdet nebo bydlet na intru.

flicek18
Kecalka 289 příspěvků 06.12.18 15:39

@Nelly21 já jsem před 7 lety uvažovala o pajďáku, taky nemám vůbec žádný hudební sluch, když bych zazpívala děti by zdrhly. A vím že jsem to řešila na dní otevřených dveří a nebyl to žádný problém, je to škola od školy ale někde je místo hudebních nástrojů možnost vytvarky nebo si člověk vybere nějaký nástroj jako je flétna, kde se naučíš základy a často jim to stačí. Takže jestli jsi pajďák zavřela jen kvůli hudebnímu sluchu, ještě bych se poohledla a klidně na pajďák napsala jak to mají tam a jestli není i jiná varianta ;)
Jinak hampl pokud nehodlá pokračovat na VŠ tak nedoporučuji, mám hampl sice s zaměřením na matiku a techniku ale je mi to k prdu ( jsem bez VŠ).
Z toho co píšeš mě napadá koametička a dodelat si maturitu (mas super znamky a matura je matura…) nebo neco jako hotelnictvi ale nejake kvalitní ideálně s maturitou ne na učňáku.
Držím palce na dobrý výběr ;)

Šmoulice
Kelišová 6817 příspěvků 06.12.18 16:01
@Lalelale píše:
Kosmeticku můžeš dělat i s rychlolurzem. Stačí mít talent. Být tebou, jdu na školu typu obchodka: můžeš se s ní v pohodě uživit, nebudeš limitovaná oborem (hledej práci s oborem knihovnictví) a vždy můžeš změnit obor a nebude to divné. Ale když ze zdravky budeš chtít dělat v kanceláři, můžeš mít problém

Horší školu než obchodku neznám. Absolutně zbytečná škola a 4 roky zabitého času ;)

Elath
Kecalka 150 příspěvků 06.12.18 16:02

Hotelovka (Poděbrady) stravování, psychologie (základy), lázeňství a sport tam jsou, další obory jako ekonomie, management a podobně. Jazyky tam jsou protože k cestovnímu ruchu se to hodí. a práce? no od recepční v hotelu až po manažerku, od průvodkyně až po animátorku v zahraničních resortech. Mám ji, nelituji, během studií dostatečné množství brigád a i když jsem u toho nakonec nezůstala, je to dobrá zkušenost.

Lalelale
Závislačka 2707 příspěvků 06.12.18 16:04

@Šmoulice to je jako říct ze není horší škola jak gympl, protože někdo zrovna zažil špatný…

Lollitka
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 06.12.18 16:08

A co třeba nutriční asistent? Ten se dá studovat na SŠ a dá se pak jít na VŠ, nebo VOŠ nutriční terapeut. A pokud ráda sportuješ, tak si třeba dodělat kurz na fitness instruktora (ale nevím, jestli to nejde až od 18ti let, ale tak třeba výhledově). Jinak mě ještě napadá něco jako sociální práce a sociální pedagogika, ale to jsou obory VŠ a VOŠ, ale nějaké SŠ mají podobné zaměření. Držím palce.

Šmoulice
Kelišová 6817 příspěvků 06.12.18 16:12
@Anonymní píše:
Ahoj, právě jsem v devátém ročníku a zanedlouho mě čeká podání přihlášky na střední školu. Problém je v tom, že jsem jedna z posledních co opravdu netuší kam, když už jsem věděla tak jsem to zase zavrhla, protože by to prostě nebylo pro mě. A tak píšu teda sem a prosím aby mi někdo poradil. O gymplu rozhodně neuvažuji, moje známky zatím jsou 1-2,z češtiny mám 1,ale z matematiky 2. Jediná špatná známka je 3 z fyziky..jazyky mám průměr 1.8 a ani mě tolik nebaví, takže o nějaké jazykové škole taky neuvazuju.. Když bych ve zkratce napsala co mě zajímá, tak je zdravý životní styl a cvičení, ale mám moc ráda děti, ale vzhledem k tomu, že jsem naprostý hudební antitalent tak o nějaké pedagogické škole taky nemůžu přemýšlet, také mě baví psychologie, psaní slohů, miluju lázeňství, moc se mi líbí ta klidná atmosféra tam..nebo mít nějaký svůj vlastní salón, ale nechci být kadeřnice.. Prostě by mě bavila nějaká čistá a klidná práce jako mají například kosmeticky(vim, že dělají náročnou práci, ale je to prostě čistá práce z povídání známých kosmeticek)ale mám strach, že bych se nikde neuchytila.. Přemýšlela jsem o zdravotnické škole, obor masér sportovní a rekondiční, ale představa sahat na nějaké spocene lidi se mi opravdu nelíbí, vím, že to tak nemusí být, ale teď z mého pohledu pubertaka to tak vidím. Takže jak jste mohli poznat, opravdu nevím a potřebovala bych, aby mě někdo nasměroval. Předem moc děkuji za rady.

Třeba tou zdravkou nic nezkazíš ;) Ze zdravky budeš mít práci vždy jistou.
Můžeš pracovat na oddělení šestinedělí, na novorozenecké jip ( nevím zda tam není podmínka Bc) , sestřička na dětských odděleních …
Nebo si pak dál doplnit vzdělání a pracovat třeba jako porodní asistentka atd atd …
Zdravotní škola poskytuje mnoho možností ;)

Ananaska5
Stálice 55 příspěvků 06.12.18 16:12
Obchodka a laboratorní asistent

Ahoj, trochu do toho vstoupím, protože jsem tady nová a nemůžu si založit diskuzi. Uvažuji o obchodce a laboratorním asistentovi, ale často a i tady čtu, že je bez uplatnění :nevim:. Tak bych měla pár otázek: Jaké je uplatnění z těchto oborů? Jaký plat má člověk, který tento obor vystudoval? U obchodky mě zajímá i pracovní pozice.

Šmoulice
Kelišová 6817 příspěvků 06.12.18 16:13
@Lalelale píše:
@Šmoulice to je jako říct ze není horší škola jak gympl, protože někdo zrovna zažil špatný…

Pokud se nechystáš na VŠ, tak je gympl na úplně stejné úrovni, jako obchodka.
K ničemu ;)

Lollitka
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 06.12.18 16:16

@Ananaska5 Já sice ani jednu z těchto škol nestudovala, ale přijdou mi úplně odlišné, tak to tě obdivuji, pokud jsi založená humanitněji na obchodku a přírodovědně na laboranta. Kdybych ti měla říct svůj názor, tak jdu určitě na laboranta, pak můžeš jít na VŠ, či VOŠ zdravotnický laborant a ty shánějí do laborek pořád, pořád mi někde naskakují inzeráty. Já sama trochu přemýšlím o téhle VOŠ (mám přírodovědnou SŠ) a strašně mě bavila biochemie a genetika. Držím palce, ať se správně rozhodneš.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >