Jde přepsat dům se zástavou?

Anonymní
25.7.13 08:49

jde prepsat dum se zastavou?

Ahoj mam dotaz, mame rod.dum ale je na nem zastava. Muzem ho prepsat na matku!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

58808
25.7.13 08:55

Záleží jakou zástavu máš na mysli - věcné břemeno lze, klasická zástava, např ve prospěch banky, nelze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.7.13 09:00

My máme na dům hypotéku, která je na manžela, takže banka zástavu má.
Manžel přepsal dům jen na mě, to šlo. Ale pokud se hypotéka platit nebude, zabaví dům tak jako tak a je jedno že je psaný na mě (mám rozdělené SJM)

• Nahlásit
  • Citovat
58808
25.7.13 09:01
@Anonymní píše:
My máme na dům hypotéku, která je na manžela, takže banka zástavu má.
Manžel přepsal dům jen na mě, to šlo. Ale pokud se hypotéka platit nebude, zabaví dům tak jako tak a je jedno že je psaný na mě (mám rozdělené SJM)

jj, vyjímka jsou manželé, ale na cizí osobu to nepřevedeš. Ani na matku. Teď mě napadla jen jedna věc, možná se souhlasem banky by to šlo, u nás je to tak, že máma má dům a já si na něj můžu vzít hypo - ona mi podepíše zástavu u banky.. ale po dobu hypo to na mě převést nepůjde, majitelem bude ona.. takové divoké :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.7.13 09:08

Na manžela přepsal dům jeho otec bylo tam zástavní právi z rohodnutí finančního uřadu. Na smlouvě bylo napsané, že obdarovaný byl seznámen s tím, že na nemovitosti váznou dluhy.Bylo to v roce 1998,jeho otec splácel dluh finančáku, ale dům daroval synovi takže to asi jde.

• Nahlásit
  • Citovat
58808
25.7.13 09:12
@Anonymní píše:
Na manžela přepsal dům jeho otec bylo tam zástavní právi z rohodnutí finančního uřadu. Na smlouvě bylo napsané, že obdarovaný byl seznámen s tím, že na nemovitosti váznou dluhy.Bylo to v roce 1998,jeho otec splácel dluh finančáku, ale dům daroval synovi takže to asi jde.

možná tedy jo.. mě minulý týden v bance řekli, že buď převod hned, nebo až po doplacení hypo, že během hypo to nelze ani když je vztah matka - dcera.. kurňa, to se schválně ještě poptám :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3434
25.7.13 09:15

My jsme tak přepisovali barák 2 nebo 3 roky zpátky, jenom byl k tomu potřeba souhlas banky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3434
25.7.13 09:17

@martina.se Možná záleží na bance nebo na typu půjčky, jestli si pamatuju dobře, naši si nebrali hypotéku, ale klasika půkčku, kde ručili domem. Ale v této oblasti se nějak moc neorientuju :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.7.13 09:20

Mame hypo ameriku.Neucelovou.dum je nas koupen hotove. Chtela bych to napsat na matku, pac dum mel byt jen muj, ale realitka, to napsala na nas oba, ac penize to byly me,darovane.To se do smj nepocita.Tak chci abych to tak nejak pak zdedila jen ja, je to sobecke, ale z manzelovi strany, nic dobreho cekat nemuzu. a jelikoz tchyne je mrcha na dntou, tak ji plany zhatim!

• Nahlásit
  • Citovat
58808
25.7.13 10:19
@Anonymní píše:
Mame hypo ameriku.Neucelovou.dum je nas koupen hotove. Chtela bych to napsat na matku, pac dum mel byt jen muj, ale realitka, to napsala na nas oba, ac penize to byly me,darovane.To se do smj nepocita.Tak chci abych to tak nejak pak zdedila jen ja, je to sobecke, ale z manzelovi strany, nic dobreho cekat nemuzu. a jelikoz tchyne je mrcha na dntou, tak ji plany zhatim!

jako toto chápu.. já se schválně ještě poptám, protože u nás řešíme něco podobného. Ráda bych nechala barák napsaný na mamku, ale hypo si bude brát přítel. No a řekli nám, že to tak nepůjde, že majitelem bude muset být on a on nechce kvůli problémům s jedním dítkem :zed: tak to ještě musím počenichat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
887
25.7.13 10:52
@martina.se píše:
jako toto chápu.. já se schválně ještě poptám, protože u nás řešíme něco podobného. Ráda bych nechala barák napsaný na mamku, ale hypo si bude brát přítel. No a řekli nám, že to tak nepůjde, že majitelem bude muset být on a on nechce kvůli problémům s jedním dítkem :zed: tak to ještě musím počenichat..

tak me pak dej vedet ano??jee to jsem rada, ze me někdo taky chape :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58808
25.7.13 10:54
@janape píše:
tak me pak dej vedet ano??jee to jsem rada, ze me někdo taky chape :*
;) jj, řešíme to samé. Ono nejde o to být bestie, ale o to, aby barák, který moje rodina vlastní 100 let, v té rodině taky zůstal. nebojíme se toho, že by mě chlap vyšoupl, to né, ale kdyby se s ním něco stalo, tak barák psaný na něj jde samože do dědictví a jeho povedený synáček by mě o něj připravil. To prostě nedopustím :zed: a chlap taky..
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.7.13 16:34

Jestli vám jde o darování, tak ano, lze to, řešíme to zrovna ted. Máme hypotéku na byt, ručíme bytem mojí maminky. Maminka chce byt darovat mě. Notářka aby mohla udělat darování na zastavený byt, potřebovala souhlas banky, u které je hypotéka, že banka souhlasí s darováním zastaveného bytu. Bez tohoto souhlasu by darovat byt nešel. Sice to trvalo dva měsíce, než jsme z banky souhlas dostali - chtěli k tomu spoustu věcí doložit, ale tento týden konečně souhlas dorazil a darování můžeme provést. Prosím o zachování anonymity, provádíme darování bytu taktéž kvůli budoucímu dědictví a je nežádoucí, aby to určití lidé věděli ;)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama