Jde zlepšit denní/noční spánek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Si_Si20
Kecalka 133 příspěvků 08.09.19 17:34
Jde zlepšit denní/noční spánek?

Čauky mamči.
Prosím, prosím jde nějak zlepšit spánek u 3 měsíční holčičky? Problém je, že malá skoro vůbec nespí. V týdnu přes den mi usíná u prsa. (Bohužel mám jedno prso prostě menší a to jí v leže do pusinky nedám, takže to odnáší jen jedno prso a co si budem povídat, mám neskutečné bolesti, ale musím to vydržet) to usne tak na hodinku max. Ale jak mile se dá do postýlky (neusíná sama, uspáváme zatím v ruce) tak vydrží spát max půl hodiny a je vzhůru a vzteká se. Očička si může užmoulat a pusinku roztrhnout, ale prostě spát nebude. V kočárku je to to samé, max půl hodiny - jinak opět řev. V noci jdeme kolem 20h spinkat a budíme se o půlnoci. Od té doby jsme ale co 2h vzhůru a minimálně hodinu se uspává.
Je nějaká možnost jak zlepšit spánek? Před spaním větráme, koupeme, masírujeme, papáme. Nakonec dáme do spacího pytle, zavinem a jdem uspávat. Zkoušeli jsme už cokoliv, ale nic. Má cenu něco zkoušet, nebo prostě zatnout zuby a vydržet. :nevim:

Reakce:
Julinka 18
Kecalka 430 příspěvků 08.09.19 17:38

Vydržet…ja se nevyspala rok a dcera v roce spani stale hrůza, usina pozde, brzy vstava, dospava přes den…v noci se budi po 2 az 2,5 hodinách

Si_Si20
Kecalka 133 příspěvků 08.09.19 17:39
@Julinka 18 píše:
Vydržet…ja se nevyspala rok a dcera v roce spani stale hrůza, usina pozde, brzy vstava, dospava přes den…v noci se budi po 2 az 2,5 hodinách

Tak aspoň to dohání přes den, naše malá právě ani přes den. :(

Uživatel je onlineMartha03
Ukecaná baba ;) 1628 příspěvků 08.09.19 17:58

Ahoj, mě malá přes den do půl roku spala jen na mě u prsa jinak ani tuk. Jakmile jsem ji jen někam přesunula tak se okamžitě vzbudila a už nechtěla spát, ale celkově až doteď je to dítě přes den nespave. Takže jsem dobrého půlroku nebyla schopna udělat vůbec nic. Pak už jsem ji kojila hlavně v leže, ruku pod hlavičkou. Když už jsem nic nemohla tak jsem s ní aspoň pospavala. V noci když se mi ještě budila na kojení pila třeba 45 minut než usnula. Od druhého měsíce pak už přestala vyžadovat kojení v noci. Jinak myslím, že můžeš maximálně zkontrolovat základy, zda ji není teplo, zima, je napapana, prebalena a na zbytek to chce čas. Spi s ní i přes den, na bradavky něco hojiveho (já chvíli i brečela při kojení tak měsíc zabral mi purelan). A vydrž ;)

Julinka 18
Kecalka 430 příspěvků 08.09.19 18:16

@Si_Si20 Jenze ja jsem KO, taky se smudla, mne oci, musim ji spánek pres den korigovat, je schopna spát i 4 hodiny pres den, pak usina v pul 10 a v 6 vyspáno,3 x se vzbudí

Si_Si20
Kecalka 133 příspěvků 08.09.19 19:50
@Martha03 píše:
Ahoj, mě malá přes den do půl roku spala jen na mě u prsa jinak ani tuk. Jakmile jsem ji jen někam přesunula tak se okamžitě vzbudila a už nechtěla spát, ale celkově až doteď je to dítě přes den nespave. Takže jsem dobrého půlroku nebyla schopna udělat vůbec nic. Pak už jsem ji kojila hlavně v leže, ruku pod hlavičkou. Když už jsem nic nemohla tak jsem s ní aspoň pospavala. V noci když se mi ještě budila na kojení pila třeba 45 minut než usnula. Od druhého měsíce pak už přestala vyžadovat kojení v noci. Jinak myslím, že můžeš maximálně zkontrolovat základy, zda ji není teplo, zima, je napapana, prebalena a na zbytek to chce čas. Spi s ní i přes den, na bradavky něco hojiveho (já chvíli i brečela při kojení tak měsíc zabral mi purelan). A vydrž ;)

Tak to u nás se v noci budí 3×. Vždy dostane napít a zachvilku je zase tuhá, pak se probudí zase za 2hodiny. Jen jednou nám prospala celou noc a ani nevíme z jakého důvodu :nevim: děláme furt vše stejně. Bradavky mažu, ale je to záhul teda, taky mi jdou slzy do očí. Díky za podporu, snad začneme spinkat lépe :palec:

Si_Si20
Kecalka 133 příspěvků 08.09.19 19:52

@Julinka 18 to chápu no, u nás taky spí taky někdy 4h, ale to už musí bejt a musím jí mít u prsu. My usínáme v 20h pak o půlnoci, ve 2h a ve 4h. Pak už kolem půl 6 vstáváme

kazetkakiki
Stálice 61 příspěvků 15.09.19 06:34

Kéž by moje miminko spalo v kuse aspoň 4 hodiny. Do cca 3,5 měsícei spala docela pěkně. První buzení po 5-6 hod., pak po 3-4 hod. Teď posledni měsíc a půl v noci buzení po 1,5-2 hod. Je to zahul. A přes den mi teda taky spi málo. Dává tak 4× po půl hodině za celý den. :roll:

Julinka 18
Kecalka 430 příspěvků 15.09.19 06:57

Tak u nas dneska noc silena…usnula ve ctvrt na 10,ve 23 hodin byla vzhuru, nakojila se, usnula, vzbudila se v 1 do 3 řvala jako…usnula snad v pul 4 a v 6 vstavala…dneksa mame oslavu jejich 1.narozenin, to bude den, za cely rok bych peknou noc spocitala na prstech jedny ruky…stopro vim, ze druhy mit nebudu a nechci.Cely den bude protivná, a vude chtit noc naspavat, za ten rok stale nepochopila, ze se spi hlavne v noci a ne pres den, to je schopna spat 4 hodiny, kdybych ji nebudila…pak je den kdy nespi ani v noci ani pres den

Váš příspěvek
Reklama