Je naše generace divná?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  08.04.18 18:42
Je naše generace divná?

Ahoj, přišla jsem jen sdělit svůj názor a chci vědět váš názor a celou dnešní generaci. V první řadě bych ráda uvedla, že mi je 20 a bydlím se svým přítelem u jeho rodičů. Jeho rodiče jsou super, hodní, starostliví, starají se o mě jako o vlastní… Ale je tady určitý rozdíl ve výchově mého přítele a mě. U nás se prostě jedlo v restauracích, protože rodiče pracovali víc, než byli doma, nikdy jsem se nenaučila vařit. Chápu, že to jim vadí, taky se za to stydím. Každý byl „samostatná bojová jednotka“, dělal si jídlo když přišel z práce sám, uklízel po sobě sám, staral se o sebe sám. Přesto jsme byli rodina a víkendy jsme trávili společně. Jen jsme byli samostatní. Tady je to přesně naopak, musím uklízet po příteli (což chápu), ale proč bych měla uklízet i pokoj jeho mladšího bráchy? To přeci zvládne sám, ne? (jeho mladší brácha bude mít v listopadu 15). Každé ráno na mě čeká hromada opravdu hromada nádobí, protože to po sobě prostě nikdo nedá do myčky, prý je to práce ženských. Nechápu. Proč by si to po sobě nemohli uklidit? Stačí se ohnout… Věci se tady dělají složitě, například nechápu, proč bych někomu měla ohřívat bramborovou kaši na kamnech a špinit další nádobí, když stačí to ohřát v mikrovlnce? Proč bych měla vše dělat složitě, když to jde jednoduše? A proč se musím přítele i jeho mladšího bratra ptát, co by si dali k jídlu, když je tady ještě zbytek ze včera? Uvedu příklad - ze včera zbyla jedna porce rýže a jedna porce brambor… Tak proč si jeden nemůže vzít to a druhý tamto a musím dodělávat rýži,, protože ON chce? Trošku mě to děsí, nevím, jestli jsem špatně vychovaná já, nebo oni naučení na velký luxus. Takže bych chtěla vědět názor vás. Myslíte, že jsem špatná proto, protože nehodlám vařit každému jídlo zvlášť, uklízet po někom, kdo to vklidu zvládne sám a podobně, nebo že jsou divní oni, protože oni (zvlášť tedy ten mladší, který je pro ně ještě „miminko“) nejsou v tomhle ohledu samostatní a nedají ani nádobí do myčky?? :zed: Už si připadám jako idiot, protože jim nechci stát za prdelí. Nehledě na to, že 3/4 věcí odseru já, za to, že něco není udělané, že jsem jim neudělala rýži protože „oni chtěli“… Vždyť tam přeje jsou brambory tak proč se to nedojí? :mrgreen: zní to debilně, ale já už fakt nevím, jestli jsem opravdu špatná já nebo kde je chyba. Váš názor mě zajímá. Prosím o anonym, vím, že tady chodí i známí.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

Monchichik
Ukecaná baba ;) 2249 příspěvků 08.04.18 18:46

No tak každý jste jinak vychovaný a v každé rodině to chodí jinak. Já vidím jako základ nebydlet s žádnými rodiči, mít svojí domácnost a tam být svojí paní. Pokud si u jeho rodičů, asi budeš muset dodržovat jejich pravidla. To já bych nezvládla, to co popisuješ :D, neuklízela bych po příteli, natož po jeho bratrovi :lol:

veria
Generální žvanilka 22660 příspěvků 08.04.18 18:47

A proc u nich bydlíš probůh? To si te tam vzali jako služku?

free333
Neúnavná pisatelka 16668 příspěvků 08.04.18 18:49

Já si říkám, jestli tohle máš ve 20 zapotřebí, dělat tam služku.

Asi už tušíš, jak to bude u vás probíhat, až budete mít děti… ;)

Paola21
Závislačka 3292 příspěvků 08.04.18 18:49

Nebydlela bych s nima. Nechápu, proč bys měla uklízet cizí bordel a ještě jim vyvařovat.. se s nima domluv, že jim budeš platit část výdajů na barák, jídlo atd. a né že jim tam budeš dělat posluhovačku, ale stejně co nejdříve jinam.

Zwetta
Kecalka 215 příspěvků 08.04.18 18:50

Ty to máš v hlavě v pořádku, buď v klidu.. ;) :palec:
To milí chlapci, jak už si psala, byli vychováni tím stylem, že očividně doma nic nemusí, a že to jsou ženské práce.. :roll:
Tenhle styl výchovy upřímně nechápu a nelíbí se mi :cert:, nejsi jejich služka, mají dost let a zdravé ruce, určitě bych to řešila.. ;)

vonajebohyne
Echt Kelišová 8462 příspěvků 08.04.18 18:51

To, co popisujes, urcita rozmazlenost je, ale ty jsi samostatna jednotka, takze mas moznost odejit a nebydlet u nich, ne?
Ono ne nadarmo se rika, ze koho chleba jis, toho pisen zpivej.
Ja naopak obdivuji rodice pritele, ze te nechaji bydlet u nich doma. I pri tech nejlepsich vztazich by to treba pro me bylo znacne naruseni soukromi.

Janli
Závislačka 4203 příspěvků 08.04.18 18:52

Já byla vychovaná, že žena není služka, můj manžel opačně. Dlouho to byl problém. Po letech jsme museli částečně ustoupit oba, ale pořád je to asi jediná třecí plocha mezi námi.

mado
Závislačka 4579 příspěvků 08.04.18 18:53

Byt rodicu=jejich domacnost, jejich system, jejich zvyky. Nikdy a nikde to nedela dobrotu bydlet s rodici. Odstehujte se, osamostatne se, mejte svoji domacnost, svuj system fungovani.To je velky krok ve spolecnem vztahu a krok k dospelosti.
Kazdy jste vychovan jinak, kazdy mate jine navyky a spolecna domacnost, kde nebude nikdo v domaci vyhode, vas nauci kompromisu, diskusi, vzajemne kooperaci.

leisa
Kecalka 249 příspěvků 08.04.18 18:53

Potřebovali lacinou služku a otroka a obojí v tobě spolehlivě našli.
Pokud ti přijde jednání přítele a jeho rodiny normální, pak je něco hodně špatně s tebou a máš naplápnuto na syndrom týrané ženy.
Tvrdě bych dupla a pokud to nepomůže, s přítelem se rozešla. Chceš snad partnera a ne další děcko, kterému budeš muset doživotně div že ne utírat zadnici.

Anonymní  08.04.18 18:53

@Monchichik ¨no mě to právě přijde šílené uklízet pokoj jeho 14letému bratrovi… proč proboha? Vždyť to zvládne sám. A proč bych měla debilní kaši ohřívat v hrnci když stačí to dát do té debilní mikrovlnky? Oni se snaží mě hodně věcí naučit, prý neumím ani uklízet a tak, ale prostě je spousta věcí, které se mě snaží „naučit“ ale mě přijdou padlé na hlavu. Chtějí, aby jsme bydleli s nimi, protože si myslí, že se o něj nedokážu postarat a podobně, navíc on ještě studuje. Bohužel nevidím jako nutnost umět vařit svíčkovou a jiné omáčky, když můj přítel ani já to stejně moc nemusíme (on chodí do fitka, já taky, snažíme se jíst zdravě, takže steaky, tuňáky, losos, čína) navíc kdyby už náhodou, internet taky existuje. Nevím, připadám si úplně neschopná, ale jsem prostě vychovaná k tomu, že každý po sobě uklízí, stará se o sebe a podobně..

Takyjedna
Závislačka 4467 příspěvků 08.04.18 18:54

Přítel má nějaký strašně starý rodiče, ne? A ty jsi taky poněkud staromódní… Uklízet po příteli ti přijde normální? Snad jedině, když pak on uklízí po tobě…To snad nebylo zvykem ani u generace mojí matky, tohle, a to mě měla na tehdejší dobu docela pozdě, po třicítce. A já už taky nejsem tedy žádné mládě, kdybych si byla pospíšila a měla dceru v 17, tak by taky už byla dvacítka. A že bych jí nutila do prehistorického přerozdělení prací v domácnosti, to by mě nenapadlo… 8o

Heivka
Závislačka 2805 příspěvků 08.04.18 18:56

Doporučuji se co nejrychleji s přítelem odstěhovat od rodičů a zkusit si život spolu. S mužem jsme se sžívali 2 roky, než jsme našli systém, který vyhovuje oběma. Jo a s tím jídlem nejste divná, taky nesnáším, když se vaří nové jídlo a přitom se může v klidu ohřát to, co je v lednici (na tohle je expert tchyně, když hlídá syna, tak má v lednici připravené jídlo, když je tam porce pro něj, tak tam nechá tak 1/8 porce, které se pak už nikdo nenají a když je tam porce na dva další dny, tak mu tp chudákovi dá celé a pak se diví, že s tím jídlem kluk udělá hrozný bordel). Jo a vařit pořádně jsem se učila až po odstěhování pd rodičů, do té doby byl můj vrchol těstoviny s omáčkou z párků a protlaku.

karkarka
Ukecaná baba ;) 2044 příspěvků 08.04.18 18:56

Odstehujte se s pritelem do sveho.kdyz bydlis u nich, budeš muset dodrzovat jejich pravidla a zvyky.

Anonymní  08.04.18 18:57

@leisa to zas ne, partner pomáhá, když ho požádám, taky se mu nelíbí, že po mě jeho rodiče chtějí, abych uklízela po jeho bratrovi a podobně, ale říká, že to zvládnem až se přestěhujeme, bude to lepší. No, taky jsem byla vychovaná tak, že u nás vařil a uklízel i táta. Strašně doufám, že to s přítelem bude podobné.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Knižní tipy: Čtení psané maminkami

Ocitnout se na mateřské dovolené je radost, ale mnohdy také starost. Své o... číst dále >

Články z Expres.cz

Miliony z Ameriky? Jak Eva a Vašek udělali novou kariéru na bohaté Floridě

Podnikavost se jim upřít nedá. Oblíbené pěvecké duo Eva a Vašek, kteří si... číst dále >

Jiří Pomeje o vztahu s dcerou: Zajímá se o mou díru v krku a kontroluje mi ji

Smí se Jiří Pomeje po rozchodu s manželkou Andreou vídat se svou dcerkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Martha Issová: Role Marie v Dukle 61 mě vysvobodila ze stereotypů

Herečka Martha Issová, životní partnerka režiséra Davida Ondříčka, zazářila... číst dále >

Sex jako poprvé. Po rekonstrukci panenské blány touží i padesátnice

Rekonstrukce panenské blány sice není v Česku zákrok úplně běžný, ale občas... číst dále >

Reklama