Reklama

Je pryč...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.18 22:59
Je pryč...

Dnes jsem nechala svého muže (nejme oddáni, jen jsem si zvykla mu tak říkat) na nádraží. Přijel pomlácený, dokonce byl i v nemocnici, snad i v bezvědomí po tom, co se mu něco stalo…Přiznal se, že byl bohužel opilý. Je po druhé léčbě alkoholismu, abstinoval cca 3 měsíce. A nyní to zase začalo, můj největší strach. Máme spolu 13 měsíčního chlapečka. On mě drží na nohou, ale jinak jsem úplně v háji. Nevím, jestli jsem ho neměla vzít domů, ale domluva zněla jasně, pokud bude zase pít, nebudeme spolu a já jsem věděla, že když bych ho vzala domů, tak by to pro mě bylo hrozně težké. Nevím, co mám dělat, jen cítím, že bych to měla tentokrát ustát a nevzít ho zpátky. Snad aby věděl, že se to nepromíjí?…Jsem sama se synkem v baráku na vesnici, nemám moc kamarádů, spíš dost známých, které nechci otravovat. S rodinou také moc mluvit nemůžu…Vyčítám si, že jsem mu asi moc s léčbou nepomáhala, často jsme se hádali…Ale teď jsme měli hezčí období, myslela jsem že se to nemůže stát. Nevím co mám dělat, budu se snažit být se synkem v pohodě, aby nic nepoznal, ale jinak mě stíhá hrozný strach a nejistota. A hrozně se o něho bojím, že se mu něco stane, že si něco udělá, nevím…Děkuji…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.18 23:05

Ještě bych chtěla říct, že on je nesmírně zajímavý, charizmatický člověk, nikdy jsem se s nikým takovým nesetkala a nikdy jsem nebyla tak zamilovaná jako do něho. Vždycky jsem si myslela, že on je ta osudová láska, ten pravý…Ale snad už chápu, že s alkoholikem se žít nedá..Ale je to težké a stále přemýším co náš chlapeček a nevím…

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2084 příspěvků 14.08.18 23:06

Myslím, že je to o nejlepší, co pro něj můžeš udělat. On sám musí chtít a to, že bude bez vás pro něj může být dostatečným motivem. Když budeš pořád dokola odpouštět a tolerovat, nic ho nebude nutit to změnit. Musí to být strašně těžké, možná by nebylo špatné vyhledat nějakou skupinu nebo terapii pro partnery závislých… http://www.alkoholik.cz/…o_s_nim.html

Drž se :hug:

BellinkaX
Kelišová 6664 příspěvků 14.08.18 23:06

Je to jeho volba, nemas za nej zadnou zodpovednost. Sam si vybral, co je mu prednejsi. Vydrz, vytrvej, nepovoluj, jen by Te stahnul s sebou. Mysli na sebe a dite. Drz se.

adgamka
Kecalka 250 příspěvků 1 inzerát 14.08.18 23:07

Udělala jste to nejlepší co šlo. Protože zůstat s alkoholikem je cesta do pekla, jak pro Vás tak pro syna. Přeju hodně sil, to co jste udělala muselo být hrozně těžké, ale věřte že správné.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2100 příspěvků 14.08.18 23:07

To je mi líto, ať tomu předcházelo cokoliv, nechat pomlaceneho zoufaleho člověka někde venku není snadné rozhodnutí. Zároveň podle vyprávění to je dlouhodobý problém a on se také rozhodl sám. Já jsrm měkká a zkusila bych mu pomoci nepřímo, například kontaktovat jeho rodiče, že je na nádraží a ať ho vyzvednou. Pokud on svou závislost neporazí, stahoval by s sebou tebe i dítě

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 8089 příspěvků 14.08.18 23:08

to jeho charizma spočívá v tom, že se nestačíš začít nudit, vždycky se dřív začneš bát, asi jsi ten ztracenej typ, kterej preferuje život s adrenalinovym alkoholikem před nudným, ale zodpovědným chlapem

Korculalala
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 14.08.18 23:10

Měla jsi ho vzít domů… můj názor je takový že je nemocný a snažil se léčit. Z alkoholizmu se ale nevyléčí jen tak přes noc a možná nikdy. Každopádně potřebuje oporu. Zavolej mu, zeptej se kde a ským je. Pokud chlastá(tentokrát asi na žal) řekni mu ať okamžitě přijede domů, nech ho vyspat a zítra vše proberte… máte miminko a on se snaží. Doma nepil ne? Popral se někde nalitý? Ok, to neni v pořádku ale taky to neni katastrofa. Chápu že tě mrzí že léčba přišla vniveč ale doma nepil, nepopral se doma… asi bys mu měla pomoct.

Uživatel je onlinesalamio
Ukecaná baba ;) 1843 příspěvků 14.08.18 23:10
@Anonymní píše:
Ještě bych chtěla říct, že on je nesmírně zajímavý, charizmatický člověk

To alkoholici často bývají. Jediné rozumné řešení je zde ukončit to. Cokoli jiného bude daleko horší, pro tebe i pro tvé dítě.

Poštolka J
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 14.08.18 23:14

Já jsem byla v jiné situaci, šlo o maminku, ale všichni mi tehdy doporučovali, ať ji nechám být. Díky mamce však moc dobře vím, že alkoholici občas i když chtějí, tak nezvládnou přestat. Záleželo by na tom, jestli jen ujel (tím pádem pokud chce svou rodinu ať jde okamžitě zpět na léčení) nebo nechce přestat pít a v tom případě ho domů zpět nebrat. S maminkou to nebylo jednoduché, ale už 10 let nepije, takže to zvládnout jde, ovšem je to boj na celý život. Záleží na vás, kolik šancí už manžel dostal a jak ho milujete a na něm - jak moc chce či nechce přestat.

adgamka
Kecalka 250 příspěvků 1 inzerát 14.08.18 23:14
@Korculalala píše:
Měla jsi ho vzít domů… můj názor je takový že je nemocný a snažil se léčit. Z alkoholizmu se ale nevyléčí jen tak přes noc a možná nikdy. Každopádně potřebuje oporu. Zavolej mu, zeptej se kde a ským je. Pokud chlastá(tentokrát asi na žal) řekni mu ať okamžitě přijede domů, nech ho vyspat a zítra vše proberte… máte miminko a on se snaží. Doma nepil ne? Popral se někde nalitý? Ok, to neni v pořádku ale taky to neni katastrofa. Chápu že tě mrzí že léčba přišla vniveč ale doma nepil, nepopral se doma… asi bys mu měla pomoct.

Toto je lidský přístup, ale taky je jasné že jste nikdy s alkoholikem nežila. Ano, žít s alkoholikem je katastrofa. A zakladatelka udělal to nejlepší co mohla. Kdo nezažil, nepochopí, co život s takovým člověkem obnáší.

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2084 příspěvků 14.08.18 23:15
@Korculalala píše:

Toto bude pro něj tak akorát medvědí služba. Pěkně je to ukázáno třeba v novém českém filmu Úsměvy smutných mužů…

Korculalala
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 14.08.18 23:17
@adgamka píše:
Toto je lidský přístup, ale taky je jasné že jste nikdy s alkoholikem nežila. Ano, žít s alkoholikem je katastrofa. A zakladatelka udělal to nejlepší co mohla. Kdo nezažil, nepochopí, co život s takovým člověkem obnáší.

Moje matka je alkoholička. Která ale nikdy nenašla nejmenší vůli přestat, natož se jít léčit.

171Jirka
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 14.08.18 23:18

S alkoholikem se žít nedá. Synkovi bude líp, když s vámi žít nebude. Mluvím bohužel z vlastní zkušenosti. Otec po mě v šesti hodil lahev a nechceš vědět, jaké to mělo psychické následky. Naštěstí to byla pro matku poslední kapka a odešli jsme. Takže vydrž to bez něj, bude lépe :hug:

adgamka
Kecalka 250 příspěvků 1 inzerát 14.08.18 23:18

@Korculalala V tom případě nechápu, proč doporučujete setrvat ve vztahu s alkoholikem.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >