Je tady někdo z Olomouce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
NatyKli
Kecalka 175 příspěvků 05.06.19 15:34
Je tady někdo z Olomouce?

Ahoj!
Je tady prosím někdo kdo zná Olomouc? Čerstvě jsme se sem přestěhovali a ještě mám ve všem zmatek. Nevěděl by někdo jak se dostat nějakým mhd z ulice Dobnerova do centra? Předem děkuji :kytka:

Reakce:
prejeta_zaba
Kecalka 181 příspěvků 13 inzerátů 05.06.19 15:46

To si zadej do Google maps, ne na mateřský fórum přece. :roll:

ovetru
Povídálka 42 příspěvků 05.06.19 15:53

Nejbliz centru jsou zastavky Namesti Hrdinu a Okresni soud, zalezi, jestli mas bliz sude nebo liche tramvaje :)

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28726 příspěvků 05.06.19 18:11
@NatyKli píše:
Ahoj!
Je tady prosím někdo kdo zná Olomouc? Čerstvě jsme se sem přestěhovali a ještě mám ve všem zmatek. Nevěděl by někdo jak se dostat nějakým mhd z ulice Dobnerova do centra? Předem děkuji :kytka:

a na kterém konci bydlíte? Do centra ti jede z Jílové autobus č. 16 přímo do centra - náměstí Hrdinů, tržnice… záleží, kam chceš jít… https://mapy.cz/zakladni?…
A jestli bydlíte spíš na tom druhém konci blíž k nemocnici, tak nejrychlejší je sejít dolů pěšky po ulici Štítného k parku a odtud jednu, dvě nebo tři zastávky tramvají, podle toho, kam chceš…

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28726 příspěvků 05.06.19 18:12
@ovetru píše:
Nejbliz centru jsou zastavky Namesti Hrdinu a Okresni soud, zalezi, jestli mas bliz sude nebo liche tramvaje :)

no na Dobnerové nejsou ani sudé, ani liché… z toho konce jaksi tramvaje nejezdí… ty jsi z Olomouce?

Lalelale
Závislačka 4784 příspěvků 05.06.19 18:21
@prejeta_zaba píše:
To si zadej do Google maps, ne na mateřský fórum přece. :roll:

google maps velmi často vybere komplikovanější cestu, než jakou by volil místní člověk, který místo dobře zná. Používám furt a velmi často mi google maps radí horší cestu.

ovetru
Povídálka 42 příspěvků 05.06.19 18:40
@Regina Hero píše:
no na Dobnerové nejsou ani sudé, ani liché… z toho konce jaksi tramvaje nejezdí… ty jsi z Olomouce?

V Olomouci jsem studovala a byla zvykla chodit hodne pesky. Je fakt, ze ta 16ka je asi bliz, ale tram Wolkerova/Flora nebo Prazska z druhe strany od Neredina se mi nezda daleko.

prejeta_zaba
Kecalka 181 příspěvků 13 inzerátů 05.06.19 18:46
@Lalelale píše:
google maps velmi často vybere komplikovanější cestu, než jakou by volil místní člověk, který místo dobře zná. Používám furt a velmi často mi google maps radí horší cestu.

No tak mně to je jedno, jenom mi přijde efektivnější si to během minuty vygooglit než čekat půl dne na (kdoví jestli) odpovědi. Zas tak závratně horší trasy asi hledat nebude a pár kroků navíc nikoho nezabije. :nevim: Samozřejmě není nic lepšího než si ty trasy sama projít/projet a naživo vyzkoušet nejvíce vyhovující. :mavam:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28726 příspěvků 05.06.19 19:10
@ovetru píše:
V Olomouci jsem studovala a byla zvykla chodit hodne pesky. Je fakt, ze ta 16ka je asi bliz, ale tram Wolkerova/Flora nebo Prazska z druhe strany od Neredina se mi nezda daleko.

no, tak než by došla pěšky do Neředína na tramvaj, tak bude pěšky skoro v centru… ;-) Zvlášť, jestli bydlí na tom druhém konci Dobnerky… :D

zakruta
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 05.06.19 19:41

Zalezi, na kterym konci ulice bydlis… Pokud u posty, jela bych 16. Pokud u nemocnice, to je to asi rychlejsi pesky, pokud se nechces vezt 2 zastavky tramvaji od Flory

Evkad
Kecalka 190 příspěvků 05.06.19 21:42

Doporučuji mapu a najít si cestu pěšky. Ono to pomalu vyjde rychleji pěšky, či jen pár minut zdržení. Navíc i trochu poznáš i město. Mně hodně dlouho trvalo pochopit logiku/nelogiku ulic, byla jsem zvyklá na pravoúhlé ulice.
Také bych doporučila i mapu MHD, kde jsou vypsané zastávky i linky. I když muž byl místní, stejně jsme po přestěhování postupně zjišťovali, že máme více možností se někam dostat, jen najít tu správnou zastávku v okolí.
Poslední roky chodím skoro všude pěšky, jen to co je více jak 4km jezdím MHD, i když dříve jsem to také chodila pěšky.

Váš příspěvek
Reklama