Je tohle ještě důstojný život v této zemi?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
7333
21.8.19 10:03
@Uslava píše:
Vůbec nevím, proč mi to píšeš?

Srovnej ceny svíčkové tenkrát a dnes. Pak mluv.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
PaníKadrnožková
21.8.19 10:04
@DustInTheWind píše:
Hm, tak to zpětně nas.ere. Vlézt do partaje, být za hajzlíka a ještě z toho nic nemít. :hug:edit - doplnění: žádné „nic“ z toho nemít, na nestranickém místě se stejným tabulkovým platem jako nestraník ještě připlácet za členství v KSČ.
Na to musel být dotyčný buď politicky uvědomělý anebo doufat na povýšení, fakt „sorry“, jestli to nevyšlo.
:lol:
  • Citovat
  • Upravit
Uslava
21.8.19 10:05
@Božislava píše:
Srovnej ceny svíčkové tenkrát a dnes. Pak mluv.

Pořád nevím, proč mi to píšeš.

  • Citovat
  • Upravit
7333
21.8.19 10:08
@Uslava píše:
Pořád nevím, proč mi to píšeš.

Aby si zjistila, že dnes na rozdíl od minulosti si dělnice-samoživitelka nemůže dovolit koupit dětem svíčkovou v řeznictví. Už ti to docvaklo?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Uslava
21.8.19 10:08
@DustInTheWind píše:
Hm, tak to zpětně nas.ere. Vlézt do partaje, být za hajzlíka a ještě z toho nic nemít. :hug:edit - doplnění: žádné „nic“ z toho nemít, na nestranickém místě se stejným tabulkovým platem jako nestraník ještě připlácet za členství v KSČ.
Na to musel být dotyčný buď politicky uvědomělý anebo doufat na povýšení, fakt „sorry“, jestli to nevyšlo.

Jsi jen další z těch, co o té se do té doby strefují a nic o tom neví. Je to poněkud směšné. :D :D :D

  • Citovat
  • Upravit
Uslava
21.8.19 10:09
@Božislava píše:
Aby si zjistila, že dnes na rozdíl od minulosti si dělnice-samoživitelka nemůže dovolit koupit dětem svíčkovou v řeznictví. Už ti to docvaklo?

Ty hele nejsem si jistá, musela bych se podívat na srovnání cen. Ale stejně nevím pořád, proč to vysvětluješ zrovna mě. 8o
 https://www.blesk.cz/…evoluce.html

To je zajímavé. Zrovna tak, jako procentní zvýšení plateb za vodu a pohřby, tak je to o pár tisíc procent.

Příspěvek upraven 21.08.19 v 10:22

  • Citovat
  • Upravit
7333
21.8.19 10:17

Kilo svíčkové dnes 700kč. Dělnický plat ženy v čistém 14 000kč. Za plat asi 20 kilo svíčkové. Kilo svíčkové tehdy 30kč. Plat dělnice tehdy 3 000kč…Tedy 100 kilo svíčkové. p. s ceny a platy doluji ze své paměti, nikoliv z internetu, kde je vše záměrně zkreslené.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
65468
21.8.19 10:20
@Božislava píše:
Kilo svíčkové dnes 700kč. Dělnický plat ženy v čistém 14 000kč. Za plat asi 20 kilo svíčkové. Kilo svíčkové tehdy 30kč. Plat dělnice tehdy 3 000kč…Tedy 100 kilo svíčkové. p. s ceny a platy doluji ze své paměti, nikoliv z internetu, kde je vše záměrně zkreslené.

Prosímtě, kde bereš ten plat? Já nastupovala v maturitní pozici za 1200 Kč. A to někdy kolem roku 90. Dřív to bylo ještě mnohem méně.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7333
21.8.19 10:21
@vokishka píše:
Prosímtě, kde bereš ten plat? Já nastupovala v maturitní pozici za 1200 Kč. A to někdy kolem roku 90. Dřív to bylo ještě mnohem méně.

Zapracovaná dělnice brala víc, než nástupnice někde v kanclu. Srovnej platy třeba horníků, slévačů apod.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Uslava
21.8.19 10:23
@Božislava píše:
Kilo svíčkové dnes 700kč. Dělnický plat ženy v čistém 14 000kč. Za plat asi 20 kilo svíčkové. Kilo svíčkové tehdy 30kč. Plat dělnice tehdy 3 000kč…Tedy 100 kilo svíčkové. p. s ceny a platy doluji ze své paměti, nikoliv z internetu, kde je vše záměrně zkreslené.

Tomu nevěřím ani náhodou.

  • Citovat
  • Upravit
Uslava
21.8.19 10:24
@Božislava píše:
Zapracovaná dělnice brala víc, než nástupnice někde v kanclu. Srovnej platy třeba horníků, slévačů apod.

To je pravda.

  • Citovat
  • Upravit
65468
21.8.19 10:26
@Božislava píše:
Zapracovaná dělnice brala víc, než nástupnice někde v kanclu. Srovnej platy třeba horníků, slévačů apod.

Je to moc velký rozdíl. Tak hoď, odkud čerpáš. Ty 3000 bral právě tak možná horník.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
PaníKadrnožková
21.8.19 10:27
@Božislava píše:
Zapracovaná dělnice brala víc, než nástupnice někde v kanclu. Srovnej platy třeba horníků, slévačů apod.

Jo. Taky jsem slysela a coby pracujici inteligent jsem rada, ze uz je to pryc, „ja jsem hornik a kdo je vic“ :roll:

  • Citovat
  • Upravit
7333
21.8.19 10:27
@Uslava píše:
Tomu nevěřím ani náhodou.
žila jsi v té době?
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7333
21.8.19 10:28
@vokishka píše:
Je to moc velký rozdíl. Tak hoď, odkud čerpáš. Ty 3000 bral právě tak možná horník.

Horník přes 7 000kč. Mám paměť.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

1.2 Spray Max mop box

  • (4.8) + 25 recenzí

Turbo 3v1

  • (4.8) + 10 recenzí

Roborock S5 Max

  • (5) + 1 recenze

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný