Jediná bezdětná mezi všemi

Anonymní
4.1.20 18:46

Jediná bezdetna mezi všemi

Ahoj Holky je mi 33 let a snažíme se o mimčo, bohužel mám nějaké problémy a asi nás bude čekat ivf. Všichni v okolí buď čekají miminko nebo už mají. Dokonce i ta kamarádka která mi před 1,5 rokem plakala na rameno že zůstane opuštěná. Najde se tu nějaká holčina která je vdaná má dlouhodobý vztah a je mezi všemi jediná co nemá děti? Bohužel už si s kamarádkami nemám co říct na vše dostanu odpověď počkej až budeš mít děti, nebo jak ty tomu můžeš rozumět když nemáš děti :( :( Já bych je sakra chtěla ale nejde to :pocitac: V práci taky každý prudí řečmi vy jste spolu už 7 let a děti nechcete, abys nelitovala :zed:

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

Anonymní
4.1.20 18:52

To znám :mrgreen:. Třicet mi už bylo a i holky, které byly před rokem sami mají mimco. Kamarádky mi tvrdí že moc spěchám, po dvouletem snažení a můj gynekolog to neřeší. Na konci měsíce jsem objednaná do CAR, tak uvidím. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.1.20 18:55

Tak mně kamarádky zase tvrdili po 3 měsících snažení že to mám začít řešit že oni byli těhotné hned a jsem už stará :zed: Jako by to tušili že bude problém. A kolik ti je let jestli se můžu zeptat. A jak to bere chlap?

• Nahlásit
  • Citovat
975
4.1.20 19:29

Nehraje u tebe roli stres? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 19:36

Stres? V práci ho mám nadbytek ale kdo ne :nevim: Doma si myslím že jsem ok. Samozřejmě o všem často přemýšlím ale problém je myslím jinde i dle MUDr

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.1.20 19:55
@Anonymní píše:
Tak mně kamarádky zase tvrdili po 3 měsících snažení že to mám začít řešit že oni byli těhotné hned a jsem už stará :zed: Jako by to tušili že bude problém. A kolik ti je let jestli se můžu zeptat. A jak to bere chlap?

Mě je 31, manželovi 30. Od začátku co jsme spolu začali chodit, mi tvrdil že stačí jedna kapka. No už pochopil že nestačí a ať se teda objednám do CAR.
Mám kamarádku, které je 33, a její manžel tvrdí, že je času dost, že až po rekonstrukci domu (spíše staré ruiny),takovému chlapovi bych asi něco řekla.

• Nahlásit
  • Citovat
8.1.20 21:23

Ahoj, já se klidně přidám, také mi přijde že mezi blízkými nemám nikoho, kdo by měl stejný problém. Kamarádky počali dítě dřív než já (a to jsem se začala snažit první) a nejenom že mají dítě, ale některé za tu dobu stihli už porodit druhé. Ze začátku jsem o svých problémech veřejně nemluvila a nechtěla jsem, aby okolí vědělo o neplodnosti. Ale za ty roky už to všichni vytušili a tak nějak to ví i široká rodina. Sice radši nic neříkají a soucítí se mnou, ale nechci si připadat jen k politování. Nejhorší rada od všech „víš ono je to v hlavě“…to se to mluví těm, kteří to mají bez snahy a bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 06:56

Ahoj, já jsem na tom podobně. S manželem máme přes 3 roky od svatby a před tím jsme spolu byli ještě pár let. Všichni kolem nás mají děti, i ty kamarádky, které v době naší svatby ještě neměly partnera nebo ty, které ještě nedávno tvrdily, že děti mít nechtějí. A některé mají za tu dobu i děti 2.
Ze začátku na nás měli všichni narážky v podobném stylu jak píšeš ty, ale časem jim to došlo a nebo jsem jim to řekla, tak už se aspoň neptají. Jak píše Sarkaa90, nejhorší je když mi někdo začne vysvětlovat, že na to moc myslím a že bych si měla najít jiné aktivity. To už jako fakt nevím co mám víc dělat, není odpoledne abych seděla byla doma, hodně pracovně cestuju, dokonce si bereme na víkendy psa :lol:
Hodně mě tíží i finanční stránka věci… Ono se řekne, nemáš děti, můžeš utrácet peníze za výlety a věci pro sebe. V reálu je to tak, že nemáme ani děcko ani peníze, protože všechno šetříme na IVF…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 11:34

Je to vyčerpávající období plné nejistot. Za sebe bych řekla, že se opakovaně střídá období doufání a věření, pak zase zklamání a spousta dalších nálad. Na jednu stranu věřím, že jednou přeci dítě mít budu. Většina žen se díky moderní medicíně a díky snažení dříve či později dočká. Někdy je to dlouhá cesta plná útrap, ale šťastný výsledek. Na druhou stranu se bojím jak dlouho to ještě bude trvat, kolik trápení to bude stát, co všechno budu muset investovat (jak úsilí, tak peníze). A třeba ani to nepomůže. No nezbývá než vydržet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.20 20:02

Ženy, držím vám palce! Co tak pozoruji v okolí, může pomoct začít rekonstruovat. Jak ženská natáhne montérky a začne budovat, kreativně něco tvořit a vidí výsledky, za chvíli je těhotná. Chápu, že to asi není v možnosti vás všech, ale snad vás to posune tím správným směrem v vašemu cíli :slight_smile: ať se daří!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.20 20:12

Znám ten pocit jsem taky bez dětí je mi skoro 32 a ktomu mám jeden vejcovod. Začala jsem se snažit o první až teď. Po mimoděložním jsem se rozešla teď už s mým ex takže rána za ránou. Moje kamarádky mě furt volají k sobě ale nemám si co sníma říct cítím se jak magor jim říkat svoje starosti když oni mají děti a já ne. A pak člověka bolí to se dívat jak ony jsou matkami a já nevím jestli tenhle pocit někdy zažiju takže už knim moc nechodím jsem radši doma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31331
11.1.20 20:27

@furcifera
a máš vyšší daně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5325
11.1.20 20:35

Měla jsem to stejně. Když jsme se s mužem začali snažit o dítě (před třicítkou teda), kamarádky se hroutily, že UŽ. Vypadalo to, že budu zdaleka první… a po třech letech všechny těhotné a my furt nic. Některé mi daly i pěkný kouř. Taky jsme nakonec skončili na IVF a pomohlo to. Ale teď na tom vydělávám, neustále mi někdo dává/půjčuje/za pusu prodává výbavu. Vyjde vám to taky, neboj se :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.20 22:01

To jsem byla přesně já, akorát mě nestresovalo, že je nemám ani kecy lidí v práci (dala jsem najevo, že mi to vadí, je to přece Vaše věc, co je komu do toho). 33let, 8 let s chlapem, bez dítěte. Teď jsem v sedmém měsíci. Nebojte, to přijde. Pokud nemá ani jeden z vas medicínský problém, tak si užívejte sex a přijde to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
12.1.20 11:10
@Anonymní píše:
Ahoj Holky je mi 33 let a snažíme se o mimčo, bohužel mám nějaké problémy a asi nás bude čekat ivf. Všichni v okolí buď čekají miminko nebo už mají. Dokonce i ta kamarádka která mi před 1,5 rokem plakala na rameno že zůstane opuštěná. Najde se tu nějaká holčina která je vdaná má dlouhodobý vztah a je mezi všemi jediná co nemá děti? Bohužel už si s kamarádkami nemám co říct na vše dostanu odpověď počkej až budeš mít děti, nebo jak ty tomu můžeš rozumět když nemáš děti :( :( Já bych je sakra chtěla ale nejde to :pocitac: V práci taky každý prudí řečmi vy jste spolu už 7 let a děti nechcete, abys nelitovala :zed:

Docela vím, jak ti je. Je mi stejne jako tobě. S partnerem taky pár let jsme, a řešili jsme hlavně naše vysněné bydlení. Trvalo to víc než jsme čekali, a roky utíkají. No a mě to k dětem nikdy netáhlo, i když jsme oba věděli, že ‚jednou děti chceme‘. Nakonec jsem to byla já, kdo navrhnul vysazení prášků, ono chlapi si myslí, že je na všechno času dost, hlavně ten můj. Navíc když člověk každou chvíli slyší od někoho ty poznámky, jakto že ještě nemáme děti, a že to pak nemusí jít.. Vždycky jsem ty lidi nějak odpálkovala, ale uznávala jsem uvnitř, že mají vlastně pravdu. No a skoro všichni vrstevníci už děti opravdu mají. A opravdu jsem se obávala, jestli to půjde, i kvůli staršímu partnerovi. Povedlo se nam dost brzo, jsem teď na zacatku. Zeď jen aby bylo vše v pořádku. Ono se vám taky může povést přirozeně, záleží co za problém máte. Jak píšou holky, chce to zaměřit se na něco jinýho, sport, rekonstrukce, studium, ale je mi jasný, že ne vždy to pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama