Jedlý papír jak použít

Napsat příspěvek
1411
11.8.16 11:49

A když se dá ten jejich gel i pod obrázek, tak lze položit na marmeládu, nebo ani tak ne???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
11.8.16 13:35

@aleba ne. teg gel se napije do toho papíru a 100% to natáhne vbarvu z marmelády

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13317
9.2.17 08:05

Holky někdo další zkušenost? Koupila jsem včera jedlý papír, bohužel v cukrárně k tomu nemají ten gel s tím jsem nepočítala. Mám plašit a gel shánět, moc času nemám, nebo jde nějak nahradit?

Dort budu mít „dětský“ piškoty, ovoce, vyšlehaná smetana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
665
9.2.17 08:24

@Elen8 no jestli máš jen kulatý dort a ten papír na to jen polozis, tak když kraje přichitíš ozdobami z marcipánu, tak by to mohlo držet. Já to tak na poprvé taky udělala:) ale barvy nebudou tak výrazné jak s gelem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4142
9.2.17 08:30
@Elen8 píše:
Holky někdo další zkušenost? Koupila jsem včera jedlý papír, bohužel v cukrárně k tomu nemají ten gel s tím jsem nepočítala. Mám plašit a gel shánět, moc času nemám, nebo jde nějak nahradit?Dort budu mít „dětský“ piškoty, ovoce, vyšlehaná smetana.

Gel není vyloženě nutný, ale zvýrazní obrázek, vypadá to s ním lépe. Můžeš dát ale i papír přímo na krém - ale krém nesmí být šlehačkový. Šlehačka ti na papíru rozpustí barvy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13317
9.2.17 08:49

Dekuju. Asi radeji sezenu ten gel :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16090
9.2.17 09:36

Ja davala loni ten jedlej papir malymu na dort a gel sem nesehnala, tak sem papir podmazla trochou marmelady aby na dortu drzel a dobry papir se nerozpustil a vypadalo to dobre :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
20.11.17 14:17

Nejedlý jedlý papír

Papír jsem dala tři hodinky, před krájením na dort, potřela gelem, ale i třetí den byl nejedlý tuhý neukrojitelný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15628
23.11.17 21:50

Dávali jste někdo prosím jedlý papír na čokoládou politý dort? gel nemám. Bude to držet jen na té čokoládě? Že bych to dala na částečně ztuhlou čokoládu. Nebo je lepší nechat plně ztuhnout čokoládu a pak ji lehce pomazat krémem a na to dát ten papír? díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1243
8.4.18 12:38

Holky, potrebuji SOS radu. Upekla jsem dort a mam krem slehacka, mascarpone, tvaroh. Muzu to prosim dat rovnou pod jedly papir? Ten fixacni krem nemam. Chtela jsem to dat rovnou na marcipan, ale je to trochu vypoukle, tak to tak nejde:/// Dekuji!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12607
8.4.18 17:44

@Oudrey já myslím, že ano. Jakýkoliv světlý krém pod to je vhodný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
22.5.20 00:23

Jedlý papír na dort

Dobrý den, taky bych potřebovala prosím radu, s jedlým papírem budu dělat poprvé a nechci to pokazit :roll:, mám i ten gel, ale nerozpije se nebo nezvlní se ten obrázek když to dám na zadní stranu (vím, že je to na to určené, ale stejně)? popřípadě, jak velkou vrstvu, mám to udělat štětečkem nebo třeba jen lžičkou? A mám potírat i vrchní stranu obrázku, nepotrhá se ten obrázek, když bude vlhký z obou stran :think:?
Budu ráda za jakékoliv rady, nikdy jsem to nedělala, takže fakt nemám tušení :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2438
22.5.20 01:07

Dam ti jen me amaterske rady, delavam svym detem k narozkam ;) potru tim gelem vrsek dortu, cokoladu nebo marcipan, pak priplacnu papir, prilepim. pak nahoru dalsi vrstvu. roztiram sterkou. papir se netrha ani nekrabati, nevlni, je to pevne, trochu to zvlhne az casem. nemusis se bat, je to rychlovka, nic nemuzes zkazit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12607
22.5.20 06:42

Ja potru gelem ten papir zespodu, na krem ho nesavam na dortu. Nic se nezvlni.
Papir prilozim na dort a stetcem nasesu nahoru gel.
On ten papir dost vydrzi, neboj ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1062
22.5.20 07:51

Ja davam marcipan, ten potru gelem a na nej dam ten papir. Pak to cele potru jeste i shora, aby se to lesklo. Nikdy se mi neprotrhl. Na ty kraje davame krem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama