Jedná se o akutní zánět močových cest?

42
6.1.20 01:22

Jedná se o akutní zánět močových cest?

Ahoj všichni, mám takový dotaz na všechny, kteří se někdy potýkali, nebo potýkají se zánětem močovych cest a vyznaji se trochu třeba i v číslech od svých doktorů, protože já dneska byla na pohotovosti, doktor Ukrajinec, skoro jsem mu nerozuměla.. a na rovinu se mne to nějak nezdá.. Měla jsem už zánět močovych cest v létě a teď se mi to vrátilo ale v takový míře, že necejtim od půlky břicha dolů jakýkoliv sval..měla jsem zvýšenou 37°..Krev v moči nemám. Cejtim píchání a už ani nepoznám kdy potřebuju na záchod. Necejtim to.. Cejtim spíš jakoby to nebylo moje břicho, nebo jako bych měla v břiše 2 kameny..
Zasílám výsledky z moče (jedna se o 2 barevne podtrzene hodnoty). Nález v krvi „prý“ nemám… Ale zajímalo by mne jaká je hranice normy a akutního močáku? Jestli jsou tyhle výsledky stále relativně v normě? Protože mne to teda nějak nepřipadá.. Klidne napište své pro porovnání a napište co vám na to řekl doktor ;)
Dekuju za odpovědi všem!. :)

Příspěvek upraven 06.01.20 v 09:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2077
6.1.20 01:44

V testu se nevyznám. Ale dobře vím, z vlastní zkušenosti, že bolesti mohou být značné, a i krev. Obal se kolem břicha teplou dekou a hodně pij.

Nepíšeš, co ti dal doktor za lék? Jde to vyléčit i pitím léčivých bylin: koupit v lékárně, nebo v prodejnách léčivých bylin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
6.1.20 01:49

@poučená krev v moči naštěstí nemám. Léky.. Algifen, Furolin.. Jedu pro ně zítra až, je to aktualni. Ale ibalgin 400 měl účinek jen na chvíli. A urologicky čaje sem vypila před tím, nez jsem jela taky tak 2 a žádný známky zlepšení.. Brusinky to samý..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
6.1.20 01:51

@poučená zítra si jedu pro neschopenku k praktickýmu lékaři, štve mne to takhle po Vanocich ale vim, ze v kuse v pohybu bych to nezvládla. Tak snad mi ji doktorka dá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2077
6.1.20 02:02
@Tinkaa19 píše:
@poučená zítra si jedu pro neschopenku k praktickýmu lékaři, štve mne to takhle po Vanocich ale vim, ze v kuse v pohybu bych to nezvládla. Tak snad mi ji doktorka dá.

Jak by ti mohl doktor nedat neschopenku na akutní zánět?
Já se spíš bojím, jak to do rána vydržíš? Akutní zánět močáku se umí rozjet.
Pít se musí pořád, pokud se toho chceš co nejdřív zbavit. Já jsem to uměla zvládnout za několik hodin. Ale to jsem pila urologický čaj 3 hrnky za hodinu, a pak jsem to samozřejmě snížila, ale pořád jsem pila nejméně 1 hrnek za hodinu. To je to stejné, jako když člověka bolí v krku, tak si každou chvíli kloktá. Tady se to zase vymývá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
6.1.20 02:10

@poučená já nevím jestli se jedná o akutní zánět močáku.. Na to se zde ptám, zda to nekdo pozná podle výsledků. Byla jsem u přítele přes víkend přes půlku republiky.. Nebyl tam urologicky caj ale pila jsem samosebou.. Domů sem dojela k večeru tak proto jen 2 hrnky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2077
6.1.20 02:24
@Tinkaa19 píše:
@poučená já nevím jestli se jedná o akutní zánět močáku.. Na to se zde ptám, zda to nekdo pozná podle výsledků. Byla jsem u přítele přes víkend přes půlku republiky.. Nebyl tam urologicky caj ale pila jsem samosebou.. Domů sem dojela k večeru tak proto jen 2 hrnky..

Nikdo tady není, kdo zná test.
Podle způsobu bolesti to na močák vypadá.
Algifen je proti bolesti a Furolin je na zánět močáku.
Doktor na pohotovosti to tedy vyhodnotil na močák, já bych mu věřila.
Moc ti přeji, aby ti co nejdřív bylo dobře :hug: :hug: :hug:
Pít můžeš i normální čaj. Ono je důležité v podstatě to pití, aby infekce odcházela, aby se tam vesele nemnožila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27909
6.1.20 05:56
@poučená píše:
Jak by ti mohl doktor nedat neschopenku na akutní zánět?
Já se spíš bojím, jak to do rána vydržíš? Akutní zánět močáku se umí rozjet.
Pít se musí pořád, pokud se toho chceš co nejdřív zbavit. Já jsem to uměla zvládnout za několik hodin. Ale to jsem pila urologický čaj 3 hrnky za hodinu, a pak jsem to samozřejmě snížila, ale pořád jsem pila nejméně 1 hrnek za hodinu. To je to stejné, jako když člověka bolí v krku, tak si každou chvíli kloktá. Tady se to zase vymývá.

S těma neschopenkama to teď může být složitější. Obvodaci nebudou chtít psát neschopenku za odborníky. Takže ji může poslat někam třeba na urologii, at ji to napíšou tam. Už jsem právě četla, že chlap měl velké problémy akutní, doktorka mu odmítla vypsat neschopenku, že má jít na neurologii, tam mu dali termín za týden a do té doby nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.20 05:56

Taky jsem měla zánět močáku, horečky, bolesti. Brusinky ani čaje nepomohly. Chce to antibiotika

• Citovat
  • Nahlásit
25006
6.1.20 06:14

Doporučuji heřmánkový čaj. ty urolog. čaje a brusinky při zánětu dráždí, ty spíš jako prevenci. mě to poradil lékárník. a taky Blokurimu, sicd dražší, ale taky pomohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2077
6.1.20 06:25

Já jsem měla velké problémy s močákem před 3 roky. To byly virózy v tuto dobu a já měla několik dní vysoké horečky, že jsem nemohla slézt z postele. Tak jsem vlastně ani nepila, a tím se mi nakonec ten zánět udělal. Opravdu mi pomohly pouze a jenom bylinky, tyto: Dědek kořenář Medvědicová směs LPPK. Antibiotika jsem nechtěla, vlastně už ze zásady. Pak jsem jim ale stejně neunikla, protože pak v létě jsem z klíštěte měla boreliózu jako prase.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2077
6.1.20 06:27
@vokishka píše:
S těma neschopenkama to teď může být složitější. Obvodaci nebudou chtít psát neschopenku za odborníky. Takže ji může poslat někam třeba na urologii, at ji to napíšou tam. Už jsem právě četla, že chlap měl velké problémy akutní, doktorka mu odmítla vypsat neschopenku, že má jít na neurologii, tam mu dali termín za týden a do té doby nic.

To je hrozné!!!
Snad je to i od toho, jaký je doktor a jak svého pacienta posoudí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27909
6.1.20 06:38
@poučená píše:
To je hrozné!!!
Snad je to i od toho, jaký je doktor a jak svého pacienta posoudí.

Jde o ty e neschopenky. Obvodaci prohlásili, že nebudou psát neschopenky za odborné lékaře, jak doteď běžné fungovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
6.1.20 06:40

@poučená zánět močáku to určitě bude, jen mne šlo o to jestli ne nějaký akutní, jelikož jsem se včera svyjela v bolestech a můžu říct, že ten zánět močáku co jsem měla v létě byl oproti tomuhle nic.. Takže jo, divím se, že nejsem třeba na kapackach když teď ráno opět necejtim od půlky břicha nic..a to nezabral včera ani prášek antibiotika.. Jinak moc děkuji!! 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
6.1.20 06:42

@vokishka Dobrý den, ano vím, taky jsem to slyšela ale budu doufat. Dělám v práci kde se furt člověk hejbá. A je tam zima. Nezvladla bych se tam hýbat v kuse a chci se z toho dostat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat