Jezdíte stanovat?

12199
20.5.18 10:30

Jezdíte stanovat?

Nikdy jsem nebyla stanovat, s rodiči jsme jezdili do hotelu nebo chatek, pak jsem měla (vlastně dosud mám) malé děti, tak jsem to neřešila. Vlastně jsem spala ve stanu akorát jako dítě u známých na zahradě - tedy veškerý komfort (koupelna, jídelna, televizka) a noční romantika ve stanu. Nyní, na prahu čtyřicítky, bych chtěla stanování zkusit, ale muž si tak trochu klepe na čelo, co mě to na stará kolena napadlo a že to bude zbytečná investice. Zkrátka mě od toho odrazuje, tak bych ráda podiskutovala, co to vlastně obnáší. Samozřejmě stan není investice jediná, to chápu. Vlastně ani nevím, kam bych se stanem jela… Upřímně občas okolo nějakého kempu jedeme a to prostředí a společnost není úplně můj šálek kávy.(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20807
20.5.18 10:34

Jo, ale my stanujeme v horách :mrgreen: chodíme na vysokohorské túry, tam to jinak moc nejde. Do kempu v ČR bych nejela ani omylem. V zahraničí je to lepší, když jsme přecházeli Korsiku, tak jsme spali v krásných kempech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45549

@eva valoi vloni jsem byla ve svých 31 letech poprvé a bylo to super, takže letos jedeme znovu. Ale my si k tomu rovnou vzali kola a vyrazila se stanem a koly do Rakouska. Tam byly nádherné kempy a ještě hezčí okolí. Dodržoval se tam noční klid. Takže pohoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29370

@eva valoi jo… ale jinak a jinam, než by tě napadlo… tomuhle říkáme my noční romantika… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9445
20.5.18 10:35

Naposled jsem stanoval na vode pred deviti lety a malem jsem se kvuli alergiim udusil. V kazdem kempu haldy ozralu a absence sprch. Stanovani pro me neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45836
20.5.18 10:35

@eva valoi dneska do kempů jezdí z velké části právě rodiny s dětmi a z menší části omladina.. nikdy jsme problém s tím, že bychom si s někým vyloženě nesedly, neměli. Kempů je v ČR dost a pomalu a jistě se kvalita a služby zlepšují..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4846
20.5.18 10:37
@Emimin7 píše:
Naposled jsem stanoval na vode pred deviti lety a malem jsem se kvuli alergiim udusil. V kazdem kempu haldy ozralu a absence sprch. Stanovani pro me neni.

Taktéž :D.
Vyhověla jsem tehdy dětem a nikdy více. Obzvlášť společné sprchy a WC mě odradilo.
Jezdíme do hotelů a vyzkoušeli jsme apartmán, tam mi vadilo, že na dovolené musím uklízet a vařit, ale byl pěkný a kousek od moře, to jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22743
20.5.18 10:38

My to milujeme, jezdila jsem s našima s dětma jezdíme od miminek. Je to ale ze začátku finančně naročné. My teda chceme trošku komfort, takže samonafukovací karimatky a dobré spacáky. Plus stan, to něco stojí. Pak něco na sezení - stolek a židličky. A další jako je autochladnička, vařič a další.
My to kupujeme postupně, něco máme stále půjčené od našich (už nestanují).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3941
20.5.18 10:40

Já jezdím od dětství na vodu a je to pokaždý moje nejlepší dovolená. Miluju to. Naše parta taky nemá ráda ostatní lidi, vždycky jsme bokem :lol: Nicméně když se ti nelíbí kempy, je to trochu problém. Stanování na divoko není úplně povolený. A nikomu by se nechtělo v jedenáct v noci balit stan a hledat jiné místo na přespání, až vás někdo vyhodí :D a co všechno to obnáší zjišťuji každým rokem celých dvacet let, co jezdíme. Vždycky se najde něco nového, čím to vyšperkuješ. To mě na tom baví nejvíc. Jedu za dva měsíce a už teď navštevuju decathlon a podobné a nakupuju :D boží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1897
20.5.18 10:41
@eva valoi píše:
Nikdy jsem nebyla stanovat, s rodiči jsme jezdili do hotelu nebo chatek, pak jsem měla (vlastně dosud mám) malé děti, tak jsem to neřešila. Vlastně jsem spala ve stanu akorát jako dítě u známých na zahradě - tedy veškerý komfort (koupelna, jídelna, televizka) a noční romantika ve stanu. Nyní, na prahu čtyřicítky, bych chtěla stanování zkusit, ale muž si tak trochu klepe na čelo, co mě to na stará kolena napadlo a že to bude zbytečná investice. Zkrátka mě od toho odrazuje, tak bych ráda podiskutovala, co to vlastně obnáší. Samozřejmě stan není investice jediná, to chápu. Vlastně ani nevím, kam bych se stanem jela… Upřímně občas okolo nějakého kempu jedeme a to prostředí a společnost není úplně můj šálek kávy.(

Jesli bude zbytečná, pak to nebude investice.

Jinak stanovat jsme před dětma jezdili, ale nemám zájem se k tomu vracet, protože mám svůj věk a nonstop vyřvávající kemp bez komfortu už pro mě prostě není. Leda tak na zahradu a nechat si tam děti užít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12285
20.5.18 10:43

Ne ani omylem. Naposled v kempu ve Francii, ale to uz je 10 let. Kazdopadne kamaradi jezdi i s batolatama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3146

Jezdime na par dni. Mame stan, karimatky a spacaky. Jime v restauraci v kempu, takze neresime varic a podobne. A zatim jsem jeste nenarazila na spinave zazemi nebo smradlavy zachod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51058

Ano, jezdíme i do českých kempů, ale velmi pečlivě je vybráme, protože co si budeme povídat, většina českých kempů a jejich osazenstvo taky není můj šálek kávy. Vyžaduju čisto (a to nejen záchodky a sprchy, ale i samotné stanovací místo, vstup do vody), ne moc lidí, žádné diskotéky, žádné spešl programy pro děti, klid hlavně v noci (přes den jsme pryč) a pokud se najde někdo, kdo ho nerespektuje, aby ho správce rychle zpacifikoval, chci možnost stínu a výletů do okolí. Nepotřebuju noční život, elektriku, obchod s potravinami. Dobré stránky s recenzemi jsou www.dokempu.cz.

Na druhou stranu pokud si nejsi jistá, ta investice není zrovna zanedbatelná, i když to pořídíš v Lidlu nebo Decathlonu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15533
20.5.18 10:56

Byla jsem dvakrát a uz nikdy :mrgreen: chci poradnou postel, toaletu na pokoji a svoji vlastní sprchu. Ve stanu není ani jedno a ještě je tam všechno slyšet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8871
20.5.18 11:01

Ano, jezdila jsem stanovat, jako studentka bez závazků.
Vždy jsem vybírala 4* kempy, takže byly pěkné.
Ale teď už mám peníze a nemusím to dělat.
Jsem aktivní člověk, nesedím celou dobu v ubytovacím zařízení, ale návrat do čistého nevlhkého pokoje(když byť jen zaprší, nelze se tomu vyhnout), slušná nebo krásná koupelna, dobré jídlo bez nutnosti ho připravovat nebo uklízet po něm, fajn postel bez sousedů vyluzujících všechny možné zvuky, žádní řvoucí ožralové, byť třeba jen na chvíli, než je ochranka zpacifikuje a vyhodí.
Jsem ráda, že už ve stanu bydlet nemusím. Když jsem musela, byla jsem spokojená a v pohodě, ale ta pohodlnost kvalitnějšího ubytování je úplně o něčem jiném.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama