Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
@Limi123 ji dost, bodejt by nekadil
ji zdrave, tak bych neřešila vlákninu. Taky mám žrout a a přesně když žere na co přijde, tak kádí o 106.
Ovoce loupu.
Ahoj ![]()
mussli bych nahradila ovesnými vločkami, piškotem. Vlákniny v podobě ovoce a zeleniny je tam dost. Akorát bych už nedávala večer masozeleninu, když je jednou k obědu ale nahradila bych zeleninovým jídlem s kuskusem, rýží, těstovinou - prostě bez masa. Jinak si myslím, že ještě není takový jedlík, ten můj otesánek toho sní víc
vydržíme max. půl hodiny bez jídla - pak nastane strašný řev, dokud něco nedostane, takže furt jezdíme s kočárem ven jako pojízdná samoobsluha
a ke všemu si jede pořád 4 lahve UM za den. Raději šatit než živit
můj první syn takový jedlík nebyl ![]()
Ma krasnej jidelnicek, ke dobre ze ma oboce a zeleninu rad, ja bych ale rano zaradila neco hutnejsiho. Predstava ze mam do obeda mliko, bilej jogurt a ovoce, tak v poledne zkolabuju
uz by mohl pecivo s nejakou zfravou pomazankou treba.
@Alčák1 No tak to uz si snad ani neumim predstavit, ze by jedl jeste vice
Uz takhle se mi zda, ze ji skoro nonstop ![]()
@Tarinka on mi prave pecivo moc jist nechce, ale zkusim ho znovu nejak zacit zvykat ![]()
@Limi123 píše:
Milé maminky,obracím se na Vás s prosbou o radu k jídelníčku mého 14 měsíčního syna. Odjakživa byl jedlík, „první lžička“ u nás znamenala celou snědenou Mrkvičkovou přesnídávku a v tomto duchu pokračujeme i dále.
Problém je, že nyní, ve 14 měsících, kaká syn 5×-7× denně, a to docela velké objemy (někdy nechápu, jak se to do něj mohlo vejít). Dnes mě napadlo, jestli nedělám něco špatně v jeho stravě, zejména jestli nemá moc vlákniny.
Můžete se prosím podívat na jeho typický jídelníček a poradit? Menší porce mu dávat nemůžu, ty mu nestačí. Případně prosím napište, čím byste danou surovinu nahradily.
6:00 kojení
8:00 150g bílého jogurtu s celozrnným mussli + banán (je to mussli chyba? banán někdy nesní celý, ale jen jogurt mu nestačí)
10:00 150-200g ovoce (pomeranč, jablko) nebo 200g ovocné přesnídávky (neslazené)
12:30 200g masozeleninový příkrm (kupovaná sklenička, nebo vařené maso + brambor, kuskus se zeleninou atp.)
15:00 (po poledním spánku) 100-150g Cottage sýr, 100g ovoce
15:00 - 18:00 tak různě :100g masozeleniny, nějaké ovoce, zelenina + co se kde najde (občas dostane ode mě i kousnout třeba tvarohového koláče, chleba s máslem a se sýrem, s vajíčkem atp.)
20:30 kaše Nominal (různé příchutě) s UM
21:00 jde spátK tomu průběžně za den sní průběžně ještě tak 250g syrové zeleniny (hlavně miluje rajčata) a nějaké piškoty.
Děkuji
Ovoce ani zeleninu mu neloupu - měla bych?
Ty brďo, ty máš teda jedlíka!
Můj chlapeček je o měsíc starší a nesní ani polovinu. A to si myslím, že jí pěkně.
Myslím, že jídelníček je fajn, akorát pozor na celozr. potraviny, moc se pro tak malé děti nedoporučují. A jak vypadá ta stolice, není řídká? Asi bych se poradila s lékařem, sice papá hodně, ale i tak se mi tolik stoliček denně zdá až moc. ![]()
@Ice79 píše:
Ty brďo, ty máš teda jedlíka!![]()
Můj chlapeček je o měsíc starší a nesní ani polovinu. A to si myslím, že jí pěkně.
Myslím, že jídelníček je fajn, akorát pozor na celozr. potraviny, moc se pro tak malé děti nedoporučují. A jak vypadá ta stolice, není řídká? Asi bych se poradila s lékařem, sice papá hodně, ale i tak se mi tolik stoliček denně zdá až moc.
A já taky teda loupu. ![]()
Máme 15 měsíců a včera jsme papkali
8:00 budíček a 240ml UM
8:30 chléb, tvarohová pomazánka, rajče, čaj
10:00 jogurt se strouhaným jablkem, piškoty
10:30 240ml UM a spinkat - usíná kolem 11 a vstává kolem 13 až 13:30
po probuzení - 1 naběračka kuřecího vývaru se zeleninkou a drobením
bramborová kaše, nakrájené kuřecí pečené masíčko, okurkový salát
15:00 hruška a grahamové plátky 240ml UM
17:00 puding s 1/2 rohlíku, čaj
18:30 vařené brambory s dušenou mrkvičkou na másle
19:30 240ml UM
Ještě během toho něco schroupne na návštěvě u tety nebo babičky - strašněj jedlík.
Jak říkám raději šatit než živit.
@Ice79 stolice je vetsinou tuha, ale plna kousku - nestravena kukurice a tak…
@Limi123 můj kluk sní denně krabičku hroznovyho vina(500g) a taky kadi slupky…z toho soudím, ze je to normálni
@sisk Hehe, to ten muj by dal take klidne krabici, ale to ho nenechavam, zda se mi to zbytecne moc sladke ![]()
@Limi123 já už rezignovala a utěšuju se tím, ze je to zdravej cukr ![]()
Milé maminky,
obracím se na Vás s prosbou o radu k jídelníčku mého 14 měsíčního syna. Odjakživa byl jedlík, „první lžička“ u nás znamenala celou snědenou Mrkvičkovou přesnídávku a v tomto duchu pokračujeme i dále.
Problém je, že nyní, ve 14 měsících, kaká syn 5×-7× denně, a to docela velké objemy (někdy nechápu, jak se to do něj mohlo vejít). Dnes mě napadlo, jestli nedělám něco špatně v jeho stravě, zejména jestli nemá moc vlákniny.
Můžete se prosím podívat na jeho typický jídelníček a poradit? Menší porce mu dávat nemůžu, ty mu nestačí. Případně prosím napište, čím byste danou surovinu nahradily.
6:00 kojení
8:00 150g bílého jogurtu s celozrnným mussli + banán (je to mussli chyba? banán někdy nesní celý, ale jen jogurt mu nestačí)
10:00 150-200g ovoce (pomeranč, jablko) nebo 200g ovocné přesnídávky (neslazené)
12:30 200g masozeleninový příkrm (kupovaná sklenička, nebo vařené maso + brambor, kuskus se zeleninou atp.)
15:00 (po poledním spánku) 100-150g Cottage sýr, 100g ovoce
15:00 - 18:00 tak různě :100g masozeleniny, nějaké ovoce, zelenina + co se kde najde (občas dostane ode mě i kousnout třeba tvarohového koláče, chleba s máslem a se sýrem, s vajíčkem atp.)
20:30 kaše Nominal (různé příchutě) s UM
21:00 jde spát
K tomu průběžně za den sní průběžně ještě tak 250g syrové zeleniny (hlavně miluje rajčata) a nějaké piškoty.
Ovoce ani zeleninu mu neloupu - měla bych?
Děkuji