Jídelníček ročního dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

katerinah
Stálice 77 příspěvků 20.06.10 10:19
Jidelnicek rocniho ditete

Zdravim,
rada bych se zeptala na Vas nazor ohledne jidelnicku rocniho ditete.
Rika se, ze od jednoho roku uz dite ji temer vse jako dospely (teda krome opravdu nevhodnych potravin jako treba orisky).
Souhlasite s tim?
Opravdu uz mu muzu dat vse co jim ja?
Kdyz vynecham tucna jidla (jako jsou hranolky..) a budu se ridit zaklady zdrave vyzivy..
A co rikate na ruzne detske pamlsky, typu Kinder, pribinacky, brumiky atd. Davate to rocnim ditkum?
Predem diky za nazory :-)
 K.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

BohunkaP
Extra třída :D 14950 příspěvků 20.06.10 10:35

Čokolády, bonbony a jiné podobné věci nedostává běžně ani naše tříletá dcerka… Teda, ne že by to nesměla, samozřejmě jí to neseberu, když jí třeba nabídne babička, ale sama jí to nekupuju… my tyhle pamlsky taky moc nejíme, takže to prostě doma není. Ale Lipánka nebo Brumíka občas k svačině dostane, i zmrzlinu si koupíme… a jinak jí už totéž, co my.
Ale v roce nic z toho neznala a nebude znát ani syn. Myslím, že na tyto věci je dost času… A také jsme ani po roce nesolili a nekořenili… vařila jsem jí totéž, co nám, jen „plané“.

Příspěvek upraven 25.05.17 v 08:51

Alyss
Extra třída :D 10511 příspěvků 20.06.10 10:37

Matýsek v roce jedl k obědu skleničky (až do roka a půl),ovoce,ze­leninu,bílé jogurty,sem tam pečivo a žervé,sýry a byl kojen…atd..No to co my nejí mnohdy ani teď…Tedy většinou má přítel svoje jídlo a já s Matym svoje - zdravé :mrgreen:

A pamlsky - nedávám,samozřejmě prarodiče a ostatní se ho snaží kazit a když se nedívám,mají potřebu mu pořád něco podstrkovat :cert: Ale stejně to většinou odchytnu včas a když mu někdo přinese sladké,poděkuju ,schovám a sní to přítel..Všichni vědí moc dobře,že mu sladkosti a pod. (např. smažené..) nedávám a stejně to zbytečně nosí,což nechápu,stejně to sní přítel jak už jsem řekla,takže to můžou dávat rovnou jemu :lol: … No ale to je na dlouho… :roll:

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 20.06.10 10:39

rok bych za žádné dělítko nepovažovala. prostě bych pouze postupně přidávala další a další potraviny, podobným nebo nepatrně rychlejším tempem, jako jsi to dělala doposud. záleží, co jsi si zvolila již od počátku..
u nás rok nic neznamenal, rozhodně ne víc, než oslavu narozenin a první dort v životě..

a ze své zkušenosti - čím déle se vyhneš různým pamlskům typu brumík (btw, v testu MF dnes vyšel naprosto hrozně co se obsahu cukru týká.. a cukr fakt ne, ve vlastním zájmu :mrgreen: dítě děsně nabudí..), čokoláda, tím líp pro dítě.

to že dítě po roce může vejce, rybu, tvaroh apod., mno, Vojta měl prvně (a naposledy) tvaroh s jahodama v 9m, prostě ho nesnáší chuťově, pribibináka už ani nevím, 11 nebo 13m? rybu v 10m. bílek v 10-11m. celkem nemá význam.

chci tím říct, že bych dbala na zásady zdravé výživy, vyvážené stravy, pokud jsi byla hyperopatrná, ano, přidala bych další potraviny, ale nijak významně bych tenhle předěl neprožívala..

Pipet
Generální žvanilka 24090 příspěvků 20.06.10 10:39

Já jsem od toho roku pomalu začala převádět na naše jídlo. Když jsme třeba měli rizoto, uvařila jsem jí zvlášť trochu nesolené rýže a zamíchala jí do toho „naše“ osolené maso s bylinkama a zeleninou. Omáčku jsem jí odebrala a místo smetany zamíchala UM.
A takhle nějak postupně, příště už jsem třeba to rizoto udělala méně slané pro všechny a tak, prostě pomalu.
Teď už dávám prakticky všechno, jasně že ne ostrý guláš něbo smažený sýr s hranolkama, ale tak rozumně.

Brumíky a spol. kupujou babičky, je to sice sladké jak…, ale lepší, než nějaké levné sušenky :nevim:

Petra Z
Hvězda diskuse 51933 příspěvků 20.06.10 12:48

Tak Matesovi stále vařím zvlášt…někdy mu ale dávám z našeho,odeberu trošku,než to dochutím…
sladkosti mu nedávám,tak jednou týdně má lipánka…neříkám,že to neochutnal,to ano…i nanuka ochutnal,bábovku taky,.....ale běžně to nedostává.
Hlavně to nepotřebuje…takhle je cvalík :mrgreen:
Ale co teda jí a to by mohl na kila jsou rajčata,okurky,ted jahody…vlastně všechno ovoce a zeleninu má rád…

katerinah
Stálice 77 příspěvků 20.06.10 13:57

Diky moc za prispevky :huban:
Ja to vidim taky tak..
Proste pomaloucku pridavat dalsi potraviny, hlavne ty zdrave a cerstve, a ty slane a sladke jen prilezitostne.
Mejte se a hezkou nedeli :-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.15 09:39

Vím, že to je omílané téma, ale potřebuju radu k našemu jídelníčku, byla jsem na výletě s kamarádkami, co mají stejně staré dítě a vyslechla jsem si, že to nemůže synovi stačit a že ho stravuju jako miminko.
6:00 UM a spí ještě 2-3 hodiny
9:00 ovoce - čerstvé, na výletě sklenička, zatím strouhám, protože kousky nedává. Někdy má jogurt s ovocem.
12:30 oběd - různé masozeleninové kombinace s přílohou, často je to základ z jídla pro nás, jen upravený
16:00 jogurt, cottage, kaše - střídám instant a domácí pohankovou, jáhlovou…, někdy dochutím ovocem, občas prostřídávám s chlebem s lučinou
19:00 UM a jde spát

Mezi jídly někdy dostane pár křupek, trochu ovoce/zeleniny. Nedávám sušenky a ani žádné sladkosti, pije ředěný sirup (čistě ovocný bez cukru a dalších složek)
Myslíte, že to je opravdu tak marné?
Omlouvám se za anonym, ale ony sem chodí a neznají můj nick tak ať si mě nespojí.

charbl 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.15 10:40

Tak to se pridam a pockam na odpovedi…
Mala ma rok a ji takhle:
6:00 (plusminus pul hodina podle toho jak vstane) kojeni
8:00 jogurt, obcas misto toho chleba nebo rohlik s Lucinou
11:00 - 11:30 masozelenina, mixuju, nema zuby a kousky moc nedava
14:00-14:40 ovoce
17:30-18:00 kase domaci pohankova, vlockova, jahlova nebo instant z DMka, obcas misto toho rohlik nebo chleba s Lucinou
Vecer - kojeni
Pres den kojim dle potreby
Pije cistou vodu, vyjimecne neochuceny ovo nebo bylinkovy caje
Pres den tu a tam dostane kukuricnou nebo pohankovou krupku

Talitha
Extra třída :D 13358 příspěvků 14.08.15 11:23
@Anonymní píše:
Vím, že to je omílané téma, ale potřebuju radu k našemu jídelníčku, byla jsem na výletě s kamarádkami, co mají stejně staré dítě a vyslechla jsem si, že to nemůže synovi stačit a že ho stravuju jako miminko.
6:00 UM a spí ještě 2-3 hodiny
9:00 ovoce - čerstvé, na výletě sklenička, zatím strouhám, protože kousky nedává. Někdy má jogurt s ovocem.
12:30 oběd - různé masozeleninové kombinace s přílohou, často je to základ z jídla pro nás, jen upravený
16:00 jogurt, cottage, kaše - střídám instant a domácí pohankovou, jáhlovou…, někdy dochutím ovocem, občas prostřídávám s chlebem s lučinou
19:00 UM a jde spátMezi jídly někdy dostane pár křupek, trochu ovoce/zeleniny. Nedávám sušenky a ani žádné sladkosti, pije ředěný sirup (čistě ovocný bez cukru a dalších složek)
Myslíte, že to je opravdu tak marné?
Omlouvám se za anonym, ale ony sem chodí a neznají můj nick tak ať si mě nespojí.

Náš roční jí úplně stejně, ale fakt na chlup.
Přijde mi to přiměřené. Taky slýchám ze všech stran, že už by měl jíst to, co dospělí, jak tihle a tamti mu to jen míň solí a kdesi cosi.
Nemá ani zub, malé kousky dá, ale z velkých zvrací, já to nehodlám řešit.
Je schopný sníst chleba s lučinou na kousky, to žvýká vyloženě rád, taky mu ho dávám, nebo jí třeba od nás z talíře, když vidí někoho jíst, tak přileze.
Ale chci, aby to hlavní, co sní, bylo vyvážené, nesolené atp.
Myslím, že času je dost a souhlasím s tvým postupem. Aby ne, když je stejný jako můj. :mrgreen: :mavam:

Talitha
Extra třída :D 13358 příspěvků 14.08.15 11:27

Akorát teda náš pije čistou vodu, tak, jako zbytek rodiny. Občas upije někomu s citronem, ale taky ok.
Včera jsme měli králíka na cibuli a brambory - on měl zvlášť králíka + květák, mrkev, brambory.
Dnes má vývar z kuřete, s masem, pohankou a zeleninou. Jako v podstatě je to dospělá strava, tedy variace na naši, ale rozhodně ne směrem - tak mu ten guláš míň osol.

Sněženka25
Závislačka 3899 příspěvků 36 inzerátů 14.08.15 11:35

Našemu bude rok za 14 dní a baští takto:

Asi ve 4-5 ráno: 210 ml Beby
7:00 - loupák, nebo chleba s máslem a vajčkem, nebo rohlík se sýrem, nebo nějaká buchta
10:00 jogurt nebo přesnídávka nebo čerstvé ovoce (celý banán, celá nektarinka atd)
13:00 oběd - téměř vždy maso, příloha, zelenina (sní tak 200-250 g)
15:30 viz dopolední svačina
18:00 210 ml Beby, nebo kousek rohlíku, pár kousíčku ovoce (to je taková menší svačinka)
20:00 většinou tak 240 ml kaše, někdy příkrm ze skleničky..

Řekla bych, že je to dost vzhledem k tomu, že má něco přes 8 kg..Jsem zvědavá, co ti napíšou ostatní…Když to jde tak se snažím, aby jedl to, co my (samozřejmě bez koření atd), ale přijde mi, že toho jíme hodně nevhodného pro děti, takže povětšinou vařím zvlášť..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.15 11:41

Vodu nepije, to jsme zkoušeli a za den nevypil nic. Neřeším, tohle je podle mě ze všech variant ta nejlepší, když nepočítám čistou vodu.
Ale potěšili jste mě. Já si právě vyslechla, že je hrozný, že nevečeří a nesnídá a měl by mít aspoň o 1-2 porce jídla za den víc, jak má díky tomu všeho málo. Přitom to není žádný vyžlík, ale je ho kus.
No a pak samozřejmě nedávám dětské sušenky, piškoty a čtu složení :lol:
@Talitha tak to je u nás. Taky mu neodebírám nesolené, teda pokud to není třeba rizoto, ale má různé variace, kdy máme stejný základ a on tam má víc zeleniny…

OliviaTrish
Povídálka 24 příspěvků 14.08.15 11:50

Mam 16mesicniho kluka a posloucham, jak jsme hrozny, ze mu odpirame dorty a chipsy atd :D fuj. Teda ja to jim, ale jemu to nedam hooodne dlouho. At si kazd maminka zivi svoje miminko jak chce a ostatni at nekecaj. Prvni tri roky jsou nejdulezitejsi, podle toho co ji, tak se bude odvijet jeho zdravi po cely zivot.

No nic, jidelnicek mame asi taky podobny:

7:00 - jogurt/cornflakes s mlekem
10:00 - ovoce
13:00 - nejaky zdravy obed, vetsinou co mam ja, ale nesolim
16:00 - ovoce nebi chleba s gervais
19:00 - kase/chleba s necim

Usina kolem 20:00 tak ho jeste „dorazim“ 200ml mlekem :D

OliviaTrish
Povídálka 24 příspěvků 14.08.15 11:51

Jo a pije cely den vodu nebo detsky caj, vetsinou bylinkovy

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Prahu zahltily zelené koloběžky: Rozpadají se a ohrožují všechny kolem!

Ulice Prahy v posledních týdnech zaplavil světový fenomén – zelené... číst dále >

Články z Ona Dnes

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >