Jihoafrická mutace konečně v ČR

Napsat příspěvek
Velikost písma:
1348
24.2.21 12:47
@Paola21 píše:
tomu se nedivim, se jenom divim, že to Babiš neřekl té Monče :)

Viď, ta tam byla taky. Loni po otevření hranic ihned odejla do Chorvatska a Turecka. Skoro to vypadá, že je otevřel, aby mohla madam na dovču :D nedivila bych se už opravdu ničemu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1348
24.2.21 12:49
@cecetka píše:
Vyhledejte si, jak Kobzanova popisuje karantenu v Kanade. Tam si asi fakt nikdo nedovoli neco nedodrzovat. Zatimco v Cesku i to malo ma spousta lidi na haku. A odnasi to cela spolecnost :cert:
https://www.expres.cz/…elebrity_ren
Četla jsem dneska ráno. Tam to maj opravdu hustý. Ty lidi si tam hodně dobře rozmyslí jestli budou dodržovat nebo ne. Ale palec nahoru
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22992
24.2.21 12:55
@Umík píše:
Chytráci Češi se přece omezovat nenechají a budou jezdit všude možně a kaslat na opatření :poblion:. Chápu, že vláda tomu nepřidá, ale sakra buďme ohleduplni aspoň k sobě na vzajem. Bohužel se v současné době za náš národ fakt stydím. :zed:

Přesně tak. Akce, tajné hospody, cestování… a pak si někdo mysli, ze nás spasi povinné respiratory nebo dvě rousky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
24.2.21 12:57

@boball Presne tak. Nechapu, proc si tihle lide neplati naklady na cestovani z vlastnni kapsy. A kdybych tu myslenku mela dotahnout do absurdna, postavila bych je na konec rady ne nemocnicni luzko a kyslikovy pristroj.

A vlastne vubec nechapu, proc se u nas nepokutuje za nedodrzovani pravidel. Celkem chapu, ze omezeni a pravidla jsou treba. Nicmene se to vlece a uz i me to pekne stve. Hlavne vsak proto, ze omezeni je spousta, ale nefunguji, protoze je „polovina“ lidi nedodrzuje a nic se nikomu nestane. Je to o nas lidech, ale tezko spolehat, ze se stado nebude chovat jako stado :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14199
24.2.21 12:58
:)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53085
24.2.21 13:07
@Aries6 píše:
Přesně tak. Akce, tajné hospody, cestování… a pak si někdo mysli, ze nás spasi povinné respiratory nebo dvě rousky.

Tak ted nas opravdu mozna spasi, kdyz jsou ruzne mutace, silnejsi kmeny. Pak bud rada za respirator, at se to nesiri mnohem vic a rychleji.
Jen nesmis pul roku nosit stejnou zmuchlanou, plesnivou spinu, jednorazovou prat atd., jak se tim vcera nekdo chvalil, pak to opravdu smysl nema. Evidentne si nekteri stale sedite na kablu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49030
24.2.21 13:14
@boball píše:
Přesně tak. Jinak já bych tam nejela osobně, ani kdyby žádný covid nebyl.

Tak já bych tam jela celkem ráda. Ale počkám se na klidnější situaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10937
24.2.21 14:36
@lucenka píše:
Tak já bych tam jela celkem ráda. Ale počkám se na klidnější situaci.

Jestli nějaká klidnější situace bude, je ti přáno. Já pokud to bude ještě možné :) si dopřeju lázně v Čechách, potřebuju už je jako sůl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
976
24.2.21 14:47

Já držkuju na opatření už od podzimu. Přesto všechna dodržuju / i ta, která jsou opravdu postavená na hlavu, např. zákaz vycházení po 21 hodině :roll: /. A stejně jsem toho covida čapla. Našeho obyčejnýho českýho covida. Nikam zbytečně nelezu, s nikým se zbytečně nestýkám, dokonce i v práci jsem byla naposled v prosinci, na dovolenou nejedu ani k Mácháči natož do Zanzibaru, ruce si s nikým nepodávám, nelíbám se ani s rodinou, funím v obchodě do roušky, ruce si meju a desinfikuju, v krámě se taky na nikoho nelepím a nedejchám mu za krk… Manžel chodí jen do práce/kde je testujou/ a se psem do lesa. Tak když jsou všechna tato „opatření“ tak hrozně účinná a otravujou nám s nima život už rok, tak jaktože jsem to taky chytla? Když jsem všechno dodržovala? Jaktože bacil není ještě v pr.deli? Jo jasně - je to kvůli jednomu blbečkovi co jel do zanzibaru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 19:51
@Bafonek píše:
Já držkuju na opatření už od podzimu. Přesto všechna dodržuju / i ta, která jsou opravdu postavená na hlavu, např. zákaz vycházení po 21 hodině :roll: /. A stejně jsem toho covida čapla. Našeho obyčejnýho českýho covida. Nikam zbytečně nelezu, s nikým se zbytečně nestýkám, dokonce i v práci jsem byla naposled v prosinci, na dovolenou nejedu ani k Mácháči natož do Zanzibaru, ruce si s nikým nepodávám, nelíbám se ani s rodinou, funím v obchodě do roušky, ruce si meju a desinfikuju, v krámě se taky na nikoho nelepím a nedejchám mu za krk… Manžel chodí jen do práce/kde je testujou/ a se psem do lesa. Tak když jsou všechna tato „opatření“ tak hrozně účinná a otravujou nám s nima život už rok, tak jaktože jsem to taky chytla? Když jsem všechno dodržovala? Jaktože bacil není ještě v pr.deli? Jo jasně - je to kvůli jednomu blbečkovi co jel do zanzibaru.

To není o jednom „blbečkovi“. Ty možná doporučení dodržuješ, já též, stejně tak mnoho dalších…ale na druhé straně jsou ti, kteří nedodržují nic. Je to vidět i z jiných diskuzí. Např. chodí do práce nemocní a nakazí celý kolektiv, pořádají oslavy, párty a pod. Já pracuju na plicním a moc dobře jsem viděla důsledky vánoc a pod. Stejně tak znám moc dobře situace, kdy rodina pláče a vyčítá si, že nakazila babičku či děděčka a ty na covid umřeli…Nesvádím všechno na lidi, aby mě tu někdo nezačal kamenovat, ale to že hodně lidí nedodržuje nic a zhoršují situaci, to je pravda…Bohužel česká nátura je specifická všeobecně tím, že se snaží všechno obejít, „přečůrat“ a taky tady máme vždycky spousty chytráčků, kteří vědí všechno nejlíp a „maj to na háku“…omlouvám se za anonym z důvodu povolání…

• Citovat
  • Nahlásit
3682
24.2.21 22:55
@LolaAA píše:
To jsou kecy o tý závisti. My bysme taky měli prachy na Zanzibar, ale ani by mě nenapadlo tam teď jezdit. Samozřejmě, že by se sem ty mutace stejně dostaly, ale třeba později a ne teď, když už jsme v prdeli i bez nich. Stydím se za náš národ. Celej svět se nám může smát a nevěřícně koukat. Lidi se tady chovají jako, že nic, pořád mají plnou hubu keců a porušování práv a omezování svobody a pak, žebráme u jinejch států o to, aby nás brali do nemocnic a posílali vakcíny. Vždyť je to trapný. Hlavně, když tady zavedou nějaký opatření, tak by taky měli vymáhat jejich dodžování a ne se furt lidí doprošovat a rozdávat pokuty ve výši pár tisícovek. Hnus tohle.

Naprostý, ale naprostý souhlas. Proč jsou na tom v Německu líp? No protože se to tam dodržuje. Máš hadr pod rypákem? Tak zaplať! Kontroly chodí po nákupácích, všude. Vadí mi, že za nedodržování opatření tady nejsou žádné sankce. Jsme fakt národ hovad, co víc k tomu říct, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3682
24.2.21 23:02
@Bafonek píše:
:mrgreen: Zaráží mě, proč se ptáš na tak jasnou věc. 8o Chytlas to, protože to nedodržovali lidi kolem tebe. Pokud ty funíš v krámě do roušky a pár týpků vedle tebe má roušku pod rypákem, tak to dostaneš celkem snadno. ;) Přičemž je dokázáno, že pokud tam někdo funěl bez roušky třeba půl hodiny před tebou, tak to můžeš dostat taky a dotyčnej týpek už do sebe zatím může ládovat kabanos doma na gauči.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33358
24.2.21 23:06
@MrsNorris píše:
Tak Zanzibar je letos druhé Chorvatsko, jen s horší hygienou.

při vší úctě nelze Zanzibar srovnávat s Chorvatskem.Kdo tam byl, může porovnat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1305
24.2.21 23:29

Já vám dám jednu radu, možná nevyžádanou, ale to už je úděl internetu. Nežerte to všechno tolik. To, že by se ta mutace tu jednou objevila je víc než jasný a bohužel není v našich silách tomu odolat. I kdyby se všech deset milionů semklo, stačí jedna rodina kreténů. Dělat si z toho nový náboženství, ukazovat prstíčkem a s pocitem zadostiučinění, že došlo na moje slova říkat, že jsem vám to říkal(a), to je sice hezké, člověku to dá malý pocit vítězství, ale je to vítězství Pyrrhy. Zanzibar je Chorvatsko maloměšťáků, není tam v podstatě nic, ale dá to člověku pocit, že má na něco víc, přitom to až zas tak drahý není. Takový ty kecy, že když má někdo na něco opačnej názor, tak je to proto, že na to nemá, s tím jdou ruku v ruce. Já se s tím setkávám dnes a denně i při jiných příležitostech. Je to něco podobnýho, jako když si děcka na pískovišti hrajou na obchod a psí hovna vydávají za čokoládu. Zase se s tím nedá nic dělat, jedině založit další proletářský hnutí. Ano, máme pocit, že jsme nejhorší. Do jisté míry je to národem, my Češi jsme furianti, smějící se bestie, mistři v občůrávání čehokoliv. Ale zase to není jenom v nás. Předně není možný srovnávat východní a střední Evropu se západoevropskými státy. Zatímco my jsme byli vždycky ti okupovaní, oni byli ti okupanti. Oni byli zvyklí srazit paty a poslouchat rozkazy, my jsme zvyklí se jejich rozkazům protivit. Stejně tak jsou otevřený hospody v Polsku. Navíc, můžeme mít falešný pocit, že díky médiím víme všechno, ale ve skutečnosti víme tak třetinu skutečnosti. Známe globál, neznáme jednotlivé odlišnosti. Oni ti Nizozemci taky nevytahovali vodní děla, aby opláchli silnice. Belgie a Portugalsko taky nebyly v čele tabulky, protože by tam byli všichni disciplinovaní. Akorát se jim podařilo ten vir zkrotit, takže my musíme věřit, že ta sinusoida se zase zlomí a podaří se to i u nás. Většina lidí ta opatření skutečně dodržuje nebo porušuje v takové míře, aby to nikomu neublížilo. Akorát ty největší křiklouny je vidět nejvíc, protože to holt prodává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14118
25.2.21 01:26
@Myší.Vánočka píše:
Ale tak tohle sem snad nezavlečou lidi co teď létají na dovolenou ne? Pokud jste si nevšimli tak bez negativních testů necestujete a po návratu a pětidenní karanténě musíte znovu na testy :D kolikrát do měsíce se necháte testovat VY co sedíte doma na zadku?? Jak můžete bez testů vědět že nejste zrovna ten kdo tuhle srajdu přenáší na ostatní a přitom je bez příznaků?? Až budete otestovaný po každý návštěvě kauflandu tak tady něco zpívejte o nezodpovědnosti lidí co si prostě chtějí jenom odpočinout od týhle stresový situace
:pankac: Líp bych to nenapsala :P Tady každej jenom machruje a vede silácký řeči, jak on by nikdy to a tamto a ha.jzl má na chodbě :P To si vždycky vzpomenu na tu písničku od Landy, jak v ní zpívá - Viníme ostatní, sami tak čistí… 8) Ale já myslím, že ať člověk dělá cokoliv, vždycky se najde někdo, kdo bude prudit :zed:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat