Jihoafrická mutace konečně v ČR

Napsat příspěvek
Velikost písma:
49235
25.2.21 15:26
@Venetia píše:
Má pak ten test nějaký smysl?
Řekla bych, že jo. Aspoň něco se tím zachytí.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3595
25.2.21 15:30

Zase vymysleli paskvil.Ministerstvo zdravotnictví od pátku zakáže občanům cestovat do Brazílie, Jihoafrické republiky a dalších devíti zemí, kde se šíří nové mutace covidu-19. Podle právníků však nařízení u soudu nemůže obstát, protože postrádá patřičné odůvodnění. Resort se spoléhá na zákon o ochraně veřejného zdraví, který však má podle expertů bránit zavlečení nemoci do země, nikoliv vycestování občanů.

Zdroj: https://www.idnes.cz/…_domaci_chtl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3692
25.2.21 15:35
@Bafonek píše:
Tady jsem nemluvila konkrétně o sobě, ale obecně. Já v kanceláři nepracuju. Jsem ze zdravotnictví. Ale je mi jasný, že ty lidi z kanclu co vedle sebe /2metry od sebe/ sedí celé dny, tak se tam fakt nebudou dusit v respirátorech. Ano mělo by to tak být, ale prakticky je to nemyslitelné. Já ten respirátor pomalu neudejchám ani deset minut v obchodě natož 8 hodin kdekoli jinde. Jo a je mi jasný, ž teď uslyším, že kvůli takovým debilům se to šíří.

No já reagovala na tvůj příspěvek, že opatření jsou nesmyslná - v autě s kolegou musím mít roušku, ale v kanceláři si vyměňujeme bacily. Rouška musí být všude, proto to opatření není nesmyslné a funguje to. A ano zase jsme skončili u toho, že právě kvůli nedodržování těchto opatření jsme tam, kde jsme. Že to to v kanceláři někdo neudejchá jsou kecy - zdravotníci v tom musejí být kolik hodin a nikdo se jich neptá, jestli to udejchají. Teď zrovna proběhla zprávu -v Sokolově kolabuje nemocnice, ale v ulicích se v pohodě baví hloučky lidí bez roušek. :poblion: Já bych to udělala tak, že bych vyhnala policajty do ulic a pokud by někoho načapali bez ochranných pomůcek, mohli by ho legitimovat, dostal by se na černou listinu a v případě potřeby při onemocnění covidem by ho nemocnice prostě nehospitalizovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
587
25.2.21 16:58
@Bafonek píše:
Tady jsem nemluvila konkrétně o sobě, ale obecně. Já v kanceláři nepracuju. Jsem ze zdravotnictví. Ale je mi jasný, že ty lidi z kanclu co vedle sebe /2metry od sebe/ sedí celé dny, tak se tam fakt nebudou dusit v respirátorech. Ano mělo by to tak být, ale prakticky je to nemyslitelné. Já ten respirátor pomalu neudejchám ani deset minut v obchodě natož 8 hodin kdekoli jinde. Jo a je mi jasný, ž teď uslyším, že kvůli takovým debilům se to šíří.

jak nemyslitelné, samozřejmě je to myslitelné, zvlášť v kanclu, kde sedíš na zadku. Tak nevím, proč bys to neměla udýchat. U manžela ve firmě všichni fyzicky pracují, někdy dost náročně a všichni mají respirátory. Je to opruz? Jasně že je, ale prostě jsou pohromadě na jednom prostoru, tak mají respirátory. Bez diskuze. Manžel už objednal testy a budou se testovat. Opět bez diskuze, někdo má tendence remcat, že testování je omezování osobní svobody. Manžel už je z nich nepříčetný, takže na remcaly se začíná radit s právníkem, co s tím. Udýchají to všichni, kdo nemají nějaké zdravotní omezení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14254
25.2.21 17:04

Dnes jsem jela z prace kolem parku. Ten shluk zenskych (podle deti zrejme na rodicovske) cital asi 15 osob. Ale bavily se dobre :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
587
25.2.21 17:05
@Adrasteia píše:
No já reagovala na tvůj příspěvek, že opatření jsou nesmyslná - v autě s kolegou musím mít roušku, ale v kanceláři si vyměňujeme bacily. Rouška musí být všude, proto to opatření není nesmyslné a funguje to. A ano zase jsme skončili u toho, že právě kvůli nedodržování těchto opatření jsme tam, kde jsme. Že to to v kanceláři někdo neudejchá jsou kecy - zdravotníci v tom musejí být kolik hodin a nikdo se jich neptá, jestli to udejchají. Teď zrovna proběhla zprávu -v Sokolově kolabuje nemocnice, ale v ulicích se v pohodě baví hloučky lidí bez roušek. :poblion: Já bych to udělala tak, že bych vyhnala policajty do ulic a pokud by někoho načapali bez ochranných pomůcek, mohli by ho legitimovat, dostal by se na černou listinu a v případě potřeby při onemocnění covidem by ho nemocnice prostě nehospitalizovala.

oni jaksi ty policisty nemají nebo co. Jezdíme denně přes kontroly na hranicích okresů. První dny tam stála státní policie, fakt to černooděnci, bylo jich tam 5, takže to celkem šlo, striktně kontrolovali důvod přejezdu z okresu do okresu. Předevčírem to změnili a dělá to dopravka. A zrovna přejezd Vary Sokolov, jsou tam dva, takže se tam na té dálnici tvoří kolony jak hrom no a ve finále je to tak, že tam oba stojí, máchají plackou a bez kontrol ta auta pouští ve směru Sokolov, to znamená velmi nakažený okres do okresu Vary. Jsem tam včera nevěřil svým očím. Nemají prý na to dostatek policistů. Natož běhat po městě a dohadovat se s lidma, na který stejně není páka, protože to nikdo netrestá. Máme zákazníka Němce v Norimberku, ten by si to nedovolil, vystrčit ven nezakrytá rypák, nedovolil by se shlukovat na ulici. Prý kdyby mě náhodou viděli policajti, to by byl průser, to si tady nikdo nedovolí. Všude jinde totiž mají z policistů respekt, je tady ne. Při téhle krizi, která je v podstatě první v novodobých dějinách, se ukazuje, co jsou Češi zač, je to neuvěřitelné. Nikdy jsem na Čechy nenadávala a vždycky jsem byla hrdý občan, no teď po tom roce jaksi už ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7462
25.2.21 17:09
@Sonarka píše:
Přesně, když vezmu, že u nás jsou školy zavřeny nejdéle z celé Evropy a oni pak řeknou, že zavřou i školky :lol: Přitom efekt nula nic evidentně… 8) Proč nezavřou fabriky? Tam bych věřila, že to nějaký efekt mít bude…ale tam jde zase o prachy, že jo 8) Takže tam vir nevadí :P :pankac: Jo jo, co k tomu dodat. Je to celé šaškárna a především neschopnost naší vlády, udělat taková pravidla, která by byla efektivní a měla hlavu a patu. Oni raději budou utahovat tam, kde to nemá význam, aby bylo vidět, že jako něco dělají…bohužel to dělají úplně blbě. A lidi to vidí.

V mém okolí je dost skolek zavrenych, výskyt tam samozřejmě je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3692
25.2.21 17:15
@Arboretka píše:
oni jaksi ty policisty nemají nebo co. Jezdíme denně přes kontroly na hranicích okresů. První dny tam stála státní policie, fakt to černooděnci, bylo jich tam 5, takže to celkem šlo, striktně kontrolovali důvod přejezdu z okresu do okresu. Předevčírem to změnili a dělá to dopravka. A zrovna přejezd Vary Sokolov, jsou tam dva, takže se tam na té dálnici tvoří kolony jak hrom no a ve finále je to tak, že tam oba stojí, máchají plackou a bez kontrol ta auta pouští ve směru Sokolov, to znamená velmi nakažený okres do okresu Vary. Jsem tam včera nevěřil svým očím. Nemají prý na to dostatek policistů. Natož běhat po městě a dohadovat se s lidma, na který stejně není páka, protože to nikdo netrestá. Máme zákazníka Němce v Norimberku, ten by si to nedovolil, vystrčit ven nezakrytá rypák, nedovolil by se shlukovat na ulici. Prý kdyby mě náhodou viděli policajti, to by byl průser, to si tady nikdo nedovolí. Všude jinde totiž mají z policistů respekt, je tady ne. Při téhle krizi, která je v podstatě první v novodobých dějinách, se ukazuje, co jsou Češi zač, je to neuvěřitelné. Nikdy jsem na Čechy nenadávala a vždycky jsem byla hrdý občan, no teď po tom roce jaksi už ne.

Souhlas jen s tím rozdílem, že já jsem na Čechy pyšná nebyla nikdy. Teď se akorát ukázalo, jaký jsme sajrajti. V Německu to u části lidí drží ty restrikce, ale spoustu lidí je tam prostě uvědomělejších než tady. Už jsem se tu asi zmiňovala o tom městečku bez kovidu, kde vládne taková ukázněnost a sounáležitost mezi lidmi, že to v pohodě zvládají. A ten rozdíl byl patrný už před kovidem - vždycky když jsem odjela na čas za hranice do Německa, tak bylo všechno o něčem jiném. Lidi příjemní, usmívají se, ochotní pomoci, na silnicích paráda atd. Po návratu do Čech jsem vždycky z lidí chytla depku. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.2.21 17:29

No a pak (asi) MP chce po klukovi ať si nasadí roušku, po očividné diskuzi ho začnou pacifikovat, video letí po síti a 95% komentujicich kritizuje policii, že kluk přeci nic neudelal.
Nevím, nechápu, nerozumím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.2.21 18:04
@Bafonek píše:

Ano, i kvuli takovým lidem se virus šíří. Je to kapička ke kapičce… Vláda dělá spousty chyb, pomalé očkování je průšvih, ale lidi šíření napomáhají. Se zavřením škol nesouhlasím, ale některá omezení/nařízení být musí a jejich porušení by se mělo tvrdě trestat. Respirátor mám dennodenně 8 i víc hodin, protože to je nutné, a nejen ten. I spousty igelitu po sobě…Takže argument, že se to nedá, neuznávám. A to jsem astmatik. Navíc některé FFP2 jsou měkké a docela příjemné. Mohu soudit, protože za éry covidů jsme už v nemocnici měli desítky různých modelů, já nosím FFP3. Jinak situace v nemocnicích je už opravdu těžce na hraně. Do ted jsem byla optimistická, poslední 3 dny mě optimismus opouští.

• Citovat
  • Nahlásit
1022
25.2.21 18:15

Jen si nejsem úplně jistá, že ty plíce jsou stavěné na neustálé dýchání do roušek či respirátorů. Ono to chvíli jde, několik týdnů i měsíců a pak se ty plíce najednou postavěj na zadní. A člověka místo kovidu zabijou spíš jeho vlastní „výdechové splodiny“. Jinak v kanclu na zadku nesedím, respirátor nosím kde je to nařízené, dodržuju co nevyhnutelně musím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7914
25.2.21 18:19
@Zumpa píše:
https://www.blesk.cz/…nzibaru.html

Tak a máme tu odpověď pro ty, kteří se ptali, proč nejezdit na dovolenou, když to zakázané není.

Jsem zvědavý, kdy se vyskytnou nové mutace a jak rychle proletí světem. Aneb další vítězný bod pro malou breberku a další prohra pro lidstvo.

Neni na skodu trochu nastudovat, jak k takovym mutacim muze prichazet. :? :(

Dalsi clanek na temu mutagennosti remdesiviru v kokteilu s plazmou. Pacient s chronickou viremii dostal remdesivir a plazmu, vysledek : 7 mutaci na proteinu spike, (vcetne typu mutace jihoafrickeho a anglickeho variantu) a znizena senzibilita na protilatky. I takhle lecbou remdesivirem se vyrabeji " kvalitni" varianty, neni potreba ani cestovat.
https://www.nature.com/…-021-03291-y

Příspěvek upraven 25.02.21 v 18:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.2.21 18:26
@Bafonek píše:
Jen si nejsem úplně jistá, že ty plíce jsou stavěné na neustálé dýchání do roušek či respirátorů. Ono to chvíli jde, několik týdnů i měsíců a pak se ty plíce najednou postavěj na zadní. A člověka místo kovidu zabijou spíš jeho vlastní „výdechové splodiny“. Jinak v kanclu na zadku nesedím, respirátor nosím kde je to nařízené, dodržuju co nevyhnutelně musím.

reagovala jsem na tvoje slova, kde jsi psala:Ale je mi jasný, že ty lidi z kanclu co vedle sebe /2metry od sebe/ sedí celé dny, tak se tam fakt nebudou dusit v respirátorech. Nebyla to kritika tvé osoby.
Respirátor se musí měnit. Netvrdím, že je zdravý, taky mi extrémně vadí, ale co se dá dělat? Situace v čr je nejhorší, co kdy byla…aspon podle situace v nemocnicích. Rezervy už minimální. A stále víc špatných lidí v produktivním věku…každý by chtěl pro sebe a své blízké adekvátní péči, ale zdr. systém má své hranice a jsme blízko nich. Rozjelo se to nad únosnou mez…jsem z FN z velkého města, ne z Chebu kde je situace dlouhodobě špatná i před covidem.

• Citovat
  • Nahlásit
19829
25.2.21 19:31
@Venetia píše:
Proč tak agresivně… Kdo nesdílí tvůj názor je kreten?

Lidi, co v době pandemie cestují do země, která je jedna z nejrizikovějších nejen absencí protiepidemických opatření, ale hlavně výskytem momentálně nejagresivnější mutace, ti pro mě kreténi jsou. Promiň, ale u těch lidí shledávám naprostý nedostatek soudnosti a zdravýho rozumu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33400
25.2.21 19:36
@cecetka píše:
Dnes jsem jela z prace kolem parku. Ten shluk zenskych (podle deti zrejme na rodicovske) cital asi 15 osob. Ale bavily se dobre :palec:

slépky, co jinýho ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat