Jiná možnost než nipt?

Anonymní
1.1.21 21:38

Jiná možnost než nipt?

Ahoj holky,

Zajimáli by mě vaše zkušenosti co se tyce vyššího rizika na Downův syndrom po 1 screeningu.. vyšlo mi to 1:400 a byl mi nabídnut panorama test, na který proste nemam.. existuje ještě nějaká možnost jak se ubezpečit? Četla jsem něco o genetickém utz nebo o pi doktorce Frisove, ale vesměs nic konkrétniho..
moc díky
Jo a na krev v 16tt jdu, ale kvůli věku -35 mi to prý vyjde stejne asi blbe

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
1.1.21 21:43

MUDr. Frisova je opravdu top odborník, co se diagnostiky týká, mě vyšel pozitivní první screening díky věku, pak už jsem chodila jen k ní a všechno v pořádku, miminko v termínu a zdravé.
Objednej se k ní, uvidíš, že tě uklidní.

• Citovat
  • Nahlásit
5203

Když je ti líto dát něco přes 10 za test bez invaze (vím, že stojí více, ale pojišťovna přispívá dost), tak to buď riskni nebo jdi na plodovku. Nevěřím, že nemáš, jen nechceš dát. Což chápu, ale neztotožňuji se s tím. Kdybys neměla v rezervě 12 táců, těžko bys uživila dítě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

MUDr. Frisova je opravdu top odborník, co se diagnostiky týká, mě vyšel pozitivní první screening díky věku, pak už jsem chodila jen k ní a všechno v pořádku, miminko v termínu a zdravé.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 21:50

@mau-mau na to jsem se neptala, ale díky za názor. Asi té nezasáhl v podnikání covid tak jako nás oba podnikatele v gastru.. plus konec roku nám taky nepřidal, takže ne, teď nemám 14 tisíc, v dubnu je mít třeba budu, ale teď je nemám

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 21:51
@Anonymní píše:

Děkuji, zkusim té hned v pondělí.. moje doktorka říkala, ze mi to vyšlo takhle jen kvůli věku, ten neupravený údaj jsem měla dobry..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 21:52
@Anonymní píše:

A byla jsi na polodovce nebo nějakém dalším testu? Nebo jen UTZ?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 21:53
@Anonymní píše:
Ahoj holky,Zajimáli by mě vaše zkušenosti co se tyce vyššího rizika na Downův syndrom po 1 screeningu.. vyšlo mi to 1:400 a byl mi nabídnut panorama test, na který proste nemam.. existuje ještě nějaká možnost jak se ubezpečit? Četla jsem něco o genetickém utz nebo o pi doktorce Frisove, ale vesměs nic konkrétniho..
moc díky
Jo a na krev v 16tt jdu, ale kvůli věku -35 mi to prý vyjde stejne asi blbe

Mně bude tento měsíc 38 a tripple testy mi vyšly i vzhledem k věku v pořádku..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 22:02

Byla jsem ve středu na tom utz a pak jsem jela v klidu odevzdat výsledky doktorce a ta mě dost vyděsila.. na ty klky bych měla jít za týden, moje doktorka nedoporučuje plodovku.. ani nevim proč, bylo mo úplně zle v té ordinaci z těch informaci
Díky všem za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
2008
1.1.21 22:37

Já byla na klkách, riziko DS 1:4, nepotvrdil se, za to něco jiného ano, záleží na tom i jaký máš ultrazvuk, výhodou bylo to, že vyšetřili i jiné syndromy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 09:40
@Anonymní píše:
Děkuji, zkusim té hned v pondělí.. moje doktorka říkala, ze mi to vyšlo takhle jen kvůli věku, ten neupravený údaj jsem měla dobry..

Taky mi to vyšlo špatně jen kvůli věku. Chodila jsem k ní jen na utz, mě to stačilo, uklidnila mě, miminko prohlédne opravdu do detailů, má super ultrazvuk a specializuje se na odhalování vývojových vad, vyloučí ti i ostatní syndromy. Jedna návštěva stála cca 1000Kč a byla jsem tam za celé těhotenství 4×.
Na plodovku bych v životě nešla, naše miminko je vymodlené a po ivf, invazivni vyšetření nepřicházelo vůbec v úvahu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 11:44

Prosím jak a za jak dlouho Vás objednali k té doktorce Frisove? Od rána jim volam a neberou mobil, dekuju

• Citovat
  • Nahlásit
462
13.1.21 19:07
@Anonymní píše:
Ahoj holky,Zajimáli by mě vaše zkušenosti co se tyce vyššího rizika na Downův syndrom po 1 screeningu.. vyšlo mi to 1:400 a byl mi nabídnut panorama test, na který proste nemam.. existuje ještě nějaká možnost jak se ubezpečit? Četla jsem něco o genetickém utz nebo o pi doktorce Frisove, ale vesměs nic konkrétniho..
moc díky
Jo a na krev v 16tt jdu, ale kvůli věku -35 mi to prý vyjde stejne asi blbe

Nevidela jsem tvoje vysledky, ale na tvem miste bych na tu plodovku sla, kdyz opravdu, ale OPRAVDU neni sebemensi moznost popujcovat si od rodiny nebo pratel na Nipt. Ja jsem rodila v ve 37 a screening mi vysel negativni, kamaradka ve 42 sve prvni a take ho mela negativni. Tobe jeste neni tolik, aby te ten vek az tak zatizil. Nejsem sice odbornik, ale… jen muj nazor :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
13.1.21 20:08
@mau-mau píše:
Když je ti líto dát něco přes 10 za test bez invaze (vím, že stojí více, ale pojišťovna přispívá dost), tak to buď riskni nebo jdi na plodovku. Nevěřím, že nemáš, jen nechceš dát. Což chápu, ale neztotožňuji se s tím. Kdybys neměla v rezervě 12 táců, těžko bys uživila dítě ;)

A pojistovna na fakt to prispiva? Kolik zhruba? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5203
13.1.21 22:49

@Sharmel záleží, jakou máš pojišťovnu. Já mám OZP a vytáhla jsem z nich cca 8 tisíc. Zrovna jsme k nim přecházeli celá rodina :palec: Vyšlo mi to super. Ale 3 tácy jsou tutovka. Teda u OZP. Bonusy ostatních neznám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat