Jsem bisexuální - strach z reakce

Anonymní
14.6.21 19:13

Jsem bisexuální - strach z reakce

Ahoj holky, mám strach jak bude reagovat rodina až zjistí že mám teď přítelkyní a jsem bi. Zatím jsem to nikomu krom nejlepší kámošky neřekla, ale s přítelkyní spolu už chodíme několik měsíců a už nás nebaví se schovávat. Rodiče jsou v pohodě, tak doufám že to časem nějak přijmou. Ale prarodiče jsou silné věřící a mají s takovými lidmi problém. Babička se dokonce přestala bavit se svou dlouholetou kamarádkou, jen proto že nezavrhla svého vnuka když zjistíla že je gay. Pak mám strach i z kolegů a známých, hlavně v poslední době všichni říkají že to lidí dělají jen proto že je to moderní. V minulé práci mi kolegyně dělala menší peklo, protože jsem vyhrála velkou sumu peněz. Nedalo se tam vydržet, tak jsem odešla. Nedokážu si teď ani představit, že by se do mě trefovali hned několik kolegů. Samozřejmě o své orientaci nebudu vykládat všem na potkání, ale někdo z práce nás muže s přítelkyní vidět jak se líbáme atd. Dost jsem o tom přemýšlela a došlo mi že se za sebe neumím postavit a že moc řeším co si kdo myslí. Chtěla bych to změnit, ale to se snaž řekne než udělá. Máte nějaké rady, co s tim a jak na sobě pracovat? A není tady třeba nějaká bisexuální/ lesbicka holka? Jak to vzali členové rodiny a okolí?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
119
14.6.21 19:24

Normálně se s tím přiznej rodičům - říkáš že jsou fajn, tak to přijmou, a nadále ti třeba s prarodiči pomohou. V mém okolí všechny známé jiné orientace než hetero, přijali naprosto skvěle, a rodina také. Neboj se a jdi do toho, ať nemáte tajný vztah donekonečna. Držím palce, ať to dopadne co nejlépe :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1129
14.6.21 19:32

Tak já jsem vdaná za chlapa a líbat ho na veřejnosti by mě stejně nikdo neviděl, děláme to doma :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
363
14.6.21 19:52

Tak u nás doma to vzali všichni v pohodě dokonce tenkrát i babička ale už je to nějaký ten pátek. A musím říct, že jsem s tím v práci nikdy neměla problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25258
14.6.21 20:25

Znám to jen od kamarádky co to zažila a říkala, že reakce byly vesmes pozitivní. Nikdo s tím neměl problém. Jen maminka jí řekla, že má štěstí, že už má vnoučata, teď už je jí to jedno s kým žije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
749
14.6.21 20:46

Jestli máš s rodiči dobrý vztah, tak určitě hlavně chtějí, abys byla šťastná. Když uvidí, že vám to s přítelkyní klape a jsi ve vztahu spokojená, nevidím důvod, proč by s tvou orientací měli mít problém.

S prarodiči to bude těžké, staří lidé už názory nemění. Držím palce, aby s tebou nepřerušili kontakt nebo něco podobně radikálního. Upřímně doufám, že mají radši tebe než svoje extrémní názory.

Kolegy a ostatními lidmi bych se nezabývala, do tvých vztahů jim nic není. Ani nemusí nic vědět. Já třeba na pracovišti s nikým svoje vztahy nerozebírám. Jestli tě s přítelkyní uvidí, tak tě uvidí. Stejně jim to nedává právo do toho šťourat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14447
16.6.21 14:12

Rodičům bych to řekla bez obav, teda píšeš, že jsou v pohodě. U prarodičů to bude horší, ale taky bych jim to řekla. Nicméně jak budou reagovat těžko říct. Kolegové - neřekla bych jim vyloženě, že jsi bi ale prostě když se budete bavit a ty budeš chtít říct např. o svém víkendu co jsi dělala tak řekneš např. S přítelkyní jsme byly na výletě. Prostě neoznamovat orientaci, ale v běžném hovoru se zmínit o přítelkyni (na druhou stranu pokud by na to takhle přirozeně nepřišla řeč tak bych tam tu přítelkyni nezmiňovala křečovitě jestli rozumíš). Když Vás někdo mimo práci uvidí tak co - je to TVŮJ ŽIVOT :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat