Reklama

K babičce nebo babičku k nám?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.16 00:42
K babičce nebo babičku k nám?

Mám bezmála 2,5 letého syna, nikdy nespal mimo domov (kromě dovolenych, to ale s nami), 3-4× byla u nás večer hlídat malého moje sestra, když jsme s partnerem vyrazili na svatbu kamarádů nebo podobnou akci, oslavu. V lednu máme jít na maturitní ples synovce a potřebuji hlídání. Požádala jsem babičku (maminku partnera), jestli by přijela pohlídat. Reakce: tak malého přivez sem. Malý je na babičku a tamní prostředí celkem zvyklý, jezdíme tam víceméně pravidelně každý víkend, ale vždy jsme tam s ním. Babička sama ho hlídala pouze 2×, a to vždy na cca 2 hod. Není tam tedy zvyklý být sám beze mě/bez nás. Mám strach, jestli to malý zvládne a jak to zvládnu já. Vždy ho večer uspávám já, tatínek jen ve výjimečných případech. Teď se navíc naučil spát u nás v posteli… nevím, jak se zachovat. jestli prolomit ten strach v sobě a lámat to i přes „koleno“ a dát ho tam dát spát (když jsem se mu o tom zmínila, začal plakat a při další návštěvě u, babičky se mě držel jak klíště, brečel, nechtěl jít k babičce, bál se, že odjedu), nebo se držet své intuice a požádat ještě jednou, aby babička přijela k nám? Ještě podotknu, že babička k nám téměř nejezdí, za celou dobu u nás byla 4-5× (a to počítám i narozeniny a Vánoce). Nebylo by lepší, aby v tomto případě, když bude bez mámy i táty byl alespoň ve známém prostředí? Nechce spát ani u mojí sestry, kterou miluje a je s ní 2-3× týdně na 2-3 hoďky. Nechci ho nutit do něčeho jen proto, že oni (babička) mají pocit, že malý by to už měl zvládnout. Partner, byť je většinou na mé straně, sdílí jejich postoj, „o co jde?“. Jde samozřejmě tak i trochu o mě, abych byla jakžtakž v klidu a mohla si relativně užít večer, když vím, že budu „za rohem“…
P. S.: Babička by u nás mohla přespat.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

Fjodorka
Extra třída :D 11206 příspěvků 17.12.16 00:57

Rozhodně bych babičku pozvala k sobě domů, nechala bych jí tam nějakou dobrou večeři a kus bábovky. Tak jsme to udělali i my a dcera usnula s babičkou, ale v naší posteli dobře. Ale uspávat nezvyklou osobou a ještě v cizí posteli, to bych nezkoušela, dokud o to dítě samo neprojeví zájem.

AnastazieB
Echt Kelišová 8298 příspěvků 17.12.16 01:07

Nenechala bych ho tam, pokud při zmínce o tom pláče a u babičky se tě drží. Anebo bych začala víc trénovat, víc nechávat babičkou hlídat a případně to zkusit přes noc ještě před plesem s tím, že pokud bude plakat, tak přijedete.

Anturie
Závislačka 4969 příspěvků 17.12.16 01:08

Prolom strach, nic přes koleno nelámeš, on se panáček bez maminky nepo…Nevymýšlej, proč to nejde a užijte si. Babča to zvládne a dobře se postará, nebuď tak úzkoprsá. :?
Klidně bych ho k babičce dala. Chtělo by to trénovat…

Příspěvek upraven 17.12.16 v 01:13

Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 17.12.16 01:08

@Fjodorka Děkuji za reakci, podobně to cítím já. Problém je, že babička má vždycky „na pilno“, když ji chci pozvat k nám. I když byla u nas ve městě (jezdí sem k lékaři, na nákup, jine příležitosti…) nikdy se nestaví u nás, nenapíše „jsem v xyz, muzu se stavit?“, i když jsem jí to několikrát nabízela…

Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 17.12.16 01:19

@AnastazieB Díky za reakci :kytka: Trénovat bych i zkoušela, kdyby… viz předchozí příspěvek @Fjodorka S tím treninkem na nečisto už mě to napadlo. Nícméně, další věc, které se bojím, je ta, zže to není „babička na telefonu“, tj. I když ji požádám, aby volala, pokud se bude něco dít (jakože by syn měl hysteák), ona to přece zvládne a nebude mě obtěžovat, on se nakonec ubrečí… Když bylo synovi pár měsíců, pozastavovala se nad tím, proč k němu hned běžím, když zakňourá… nemám k ní v tomto absolutní důvěru, bohužel… :?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.16 01:26
@Anturie píše:
Prolom strach, nic přes koleno nelámeš, on se panáček bez maminky nepo…Nevymýšlej, proč to nejde a užijte si. Babča to zvládne a dobře se postará, nebuď tak úzkoprsá. :?
Klidně bych ho k babičce dala. Chtělo by to trénovat…

Jako bych slyšela svagrovou :) Trenovat co? Ja vymyslim, proc to nejde? Dospela zenska 60 let nepochopi, proc ma prijet k diteti, kde je doma, kde ma sve ritualy apod a dvoulete dite pochopi, ktere zije pritomnksti pochopi, ze mama, ktera je kazdy vecer najdenou neni, ale neboj, bude zitra?

Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 17.12.16 01:27

Tak jsem bez anonymity, cert to vzal…

Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 17.12.16 01:36
@Anturie píše:
Klidně bych ho k babičce dala. Chtělo by to trénovat…Příspěvek upraven 17.12.16 v 01:13

Jeste bych chtela vedet, co by chtelo trenovat… psychosocialni dovednosti, na ktere dite proste jeste nema? Citi se dobre v prostredi, ktere zna. Mam ho nasilim nutit do neceho jineho? Milerada ho necham u babicky spat klidne cely tyden, ale v momente, kdy on sam to bude brat jako dobrodružství…

Anturie
Závislačka 4969 příspěvků 17.12.16 01:37

@Rozárka78 Ale, no tak, ještě se ti třeba babča bude hodit, až jednou nastoupíš do práce a budete potřebovat hlídání. Tvůj argument je žabomyší…

Anturie
Závislačka 4969 příspěvků 17.12.16 01:42
@Rozárka78 píše:
Jeste bych chtela vedet, co by chtelo trenovat… psychosocialni dovednosti, na ktere dite proste jeste nema? Citi se dobre v prostredi, ktere zna. Mam ho nasilim nutit do neceho jineho? Milerada ho necham u babicky spat klidne cely tyden, ale v momente, kdy on sam to bude brat jako dobrodružství…

Když nechceš, není potřeba nutit dítě ani sebe.

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2319 příspěvků 17.12.16 02:00

Taky bych ho dala k babičce, chceš pohlídat, protože si chceš užít a budeš jí nutit, aby jela k tobě? Já si myslím, že malej to určitě zvládne :) a když se ti to nelíbí, tak zustaň doma :nevim: :hug:

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 10262 příspěvků 17.12.16 02:38
@Anonymní píše:
@Anturie píše:
Prolom strach, nic přes ko…no nelámeš, on se panáček bez maminky nepo…Nevymýšlej, proč to nejde a užijte si. Babča to zvládne a dobře se postará, nebuď tak úzkoprsá. :?
Klidně bych ho k babičce dala. Chtělo by to trénovat…Jako bych slyšela svagrovou :) Trenovat co? Ja vymyslim, proc to nejde? Dospela zenska 60 let nepochopi, proc ma prijet k diteti, kde je doma, kde ma sve ritualy apod a dvoulete dite pochopi, ktere zije pritomnksti pochopi, ze mama, ktera je kazdy vecer najdenou neni, ale neboj, bude zitra?

Chápu tě, mám to podobně. Syn usne v pohodě jen se mnou. Tatínek uspàvá, když si vyjdu s kamaràdkou, což není zas tak často. Jasně, zvykám ho, že s ním nemůžu být pořád.
Hlídání bych zkusila u vás nanečisto, abys věděla, že to zvlàdne. Pak se i sama uklidníš a s lehčím srdcem ho necháš „jen“ s babičkou :kytka:

e008
Závislačka 3203 příspěvků 43 inzerátů 17.12.16 06:27

Muj syn 2 roky spal poprve pred mesicem u tchyne, ac je na ni zvykly, ma z toho trauma. Uz prospal celou noc a po hlidani se min 3 x v noci budi a rve Maminka neni. I pres den mi to furt opakuje. Kdybych tusila, co nastane, tak mi ta noc za to nestala.

Moucharda
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 17.12.16 07:10

Oba nasi kluci spali u babicek od cca 1.5 roku a uplne v pohode… musis sama citit, jestli to dite da nebo ne

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama