Kaz v zubu - oprava za čtyři měsíce

24.11.15 16:42

kaz - oprava za ctyri mesice

Zdravím, chtěla bych znát názor někoho dalšího. Dnes jsem byla na prevenci a zubarka objevila drobný kaz. Dnes ho neopravila, to bych ještě pochopila, i presto, ze z me půl hodiny zbylo ještě 20 minut, ale asi by to teda nestihla. Co me dostalo, další termín mi dala za 4 měsíce - dřív nemaji čas. Zubarce jsem řekla, ze se mi to vůbec nelíbí, ale dřív to prý nejde. A teď řeším odejít jinam nebo zůstat? Doteď bylo vše bez problemu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24.11.15 16:47

Nejsem z oboru, zubař by ti možná řekl, že čtyři měsíce je pohoda. Ale mě osobně by se to taky nelíbilo. Mě zubařka na vše objednává cca do měsíce.
Nedávno mi vypadla plomba, dr. že mě objedná za cca čtyři týdny, tak sem jí řekla, že mě to bolí a vzala mě za tři dny (ráno před plánovanými pacienty)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4322
24.11.15 16:52

4 mesice je tedy darda… Asi vyuziva toho, ze ma dost pacosu. Pokud bych mela moznost, poptala bych se jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6036
24.11.15 16:52

Co je drobný kaz? Je zatím jen ve sklovině nebo už zasahuje do zuboviny? (je to vidět na rtg) Mně zubařka drobné kazy ve sklovině sleduje a zatím neřeší, teď mi je po půl roce kontrolovala a vůbec se nehly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2470
24.11.15 16:58

Nechodis k moji zubarce? :mrgreen: ta má totiž stejný postup a už se mi párkrát stalo že kvůli dlouhým terminum jsem pak měla i bolest a jednou sem musela i na pohotovost.. :? Nevím jestli ty dlouhý termíny nejsou schválně jestli díky tomu nemá doktorka víc peněz protože musí pak použít víc materiálu :lol: :mrgreen: já fakt nevím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 16:59

@Karleon kaz je vidět na rtg, zatím jen ve sklovine, ale už na hranici s tou další části, říkala zubarka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 17:06

Mamka dělá na zubním - mají spoustu lidi, takže taky 3-4 měsíce čekací doby :nevim: Jinak jestli te to štve, skoč si ráno před objednanymi pacienty na bolest :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
24.11.15 17:24

Nechapu proc to neudelala hned..?vzdyt je to chvilka a proto tam preci jdes..? Moje zubarka ma taky velky pocet pacientu ale nikdy jsem nezazila ze by me na vrtani objednala.. :nevim: i dceri vrtala hned..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
134
24.11.15 17:39

Tohle dělala moje bývalá zubařka běžně, tady máte něco a tamhle taky, tak dáme termín za půl roku, dřív to nejde, a bude to stát xx tisíc, proč by to opravovali hned, když čím větší kaz, tim víc peněz musel pak člověk vysypat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
24.11.15 17:43

Nejsem zubař, ale vím, že mi zubařka říkala, že mám drobný kaz na předním zubu, že to bude zatím sledovat, na další kontrole neříkala nic, tak se asi nic nemění, takže evidentně ty povrchové počkají.

Jinak ale objednání k ošetření, které indikované je, za 4 měsíce mi přijde dost. Moje zubařka dělá opravy většinou hned, jen v případě, že by bylo třeba hodně času, objedná v krátké době (to už se mi fakt dlouho nestalo, tak ani nevím, za jak dlouho). A vím, že si v objednávkách nechává občasná okýnka na akutnější pacienty (tedy k ošetření třeba do pár dnů, ty hyperakutní předpokládám ošetří hned), občas se mi tak podařilo dostat termín preventivní kontroly třeba do 3 dnů, asi když neměla ta okénka obsazená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
24.11.15 18:09

Já mám 2 kazy a zatím to necháváme, mám používat Elmex Gelee, že prý možná zmizí samy - kdyžtak zatím taky používej a jestli ti to vadí, tak zkus zajít na konzultaci k jinému zubaři (nemusíš hned přecházet, jen se poraď).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
24.11.15 18:15

Tak syn byl dnes na opravu malého kazu, který mu zubař našel také cca před 4 měsíci a dnes mu řekl, že to byl již velký kaz. Takže jsem docela nasratá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
24.11.15 18:27

@Ivusska777 kam chodíte k zubaři?
Můžeš zoubky sama 2× denně čistit a 1× týdně používat elmex gel, aby jsi kaz udržela co nejmenší. Ale ze 4 měsíců bych vůbec nadšená nebyla :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Muzz
26.11.15 11:08
@Ivusska777 píše:
Zdravím, chtěla bych znát názor někoho dalšího. Dnes jsem byla na prevenci a zubarka objevila drobný kaz. Dnes ho neopravila, to bych ještě pochopila, i presto, ze z me půl hodiny zbylo ještě 20 minut, ale asi by to teda nestihla. Co me dostalo, další termín mi dala za 4 měsíce - dřív nemaji čas. Zubarce jsem řekla, ze se mi to vůbec nelíbí, ale dřív to prý nejde. A teď řeším odejít jinam nebo zůstat? Doteď bylo vše bez problemu…

Zubní kaz postupuje zpravidla pomalu. Nicméně 4 měsíce termín na opravu kazu, to se mi nelíbí. Pak vůbec ztrácí smysl půlroční kontroly zubů. V určitém období nebo u někoho může zubní kaz postupovat rychleji. Pokud je zubařka přetížená, tj má moc lidí a neřeší to delší pracovní dobou, tak bych našel jinde, kde budou kratší čekací doby. U přetížené zubařky bych měl obavu, jestli bude dost pečlivá. Jaký smysl má přijít k zubaři každý půl rok, když pak vrtání odloží o další 4 měsíce?

• Citovat
  • Upravit
Muzz
26.11.15 11:10
@Mamina87 píše:
Nechodis k moji zubarce? :mrgreen: ta má totiž stejný postup a už se mi párkrát stalo že kvůli dlouhým terminum jsem pak měla i bolest a jednou sem musela i na pohotovost.. :? Nevím jestli ty dlouhý termíny nejsou schválně jestli díky tomu nemá doktorka víc peněz protože musí pak použít víc materiálu :lol: :mrgreen: já fakt nevím…

Aby mě zubařka odmítla v pracovní době a pak jsem to musel řešit návštěvou pohotovosti, tak to bych zubařku změnil. Nemyslím, že by lidem kazy pěstovala, aby bylo víc vrtání. Pokud nemá etiku, tak klidně vyvrtá v zubu víc a nebo si víc naúčtuje, pacient na velikost kazu nevidí, nemá moc možnost kontroly.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama