Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Zdravim
Já mám taky pocit,že mi tak trochu ujíždí vlak,ale z trochu jinýho a opačnýho důvodu - ač mi už kristovi léta byli,tak svůj byt sice mám,ale zase mi chybí to mimi,takže to si člověk asi opravdu nevybere,každýmu něco chybí a nikdo nemá všechno.Jinak o byt jsem se nijak nepřičinila,zdědila jsem ho po babičce,takže klíííd
Jinak bych doted měla holej zadek ![]()
Tak mi jsme si vzali hypo, když jsme měli první dítě a mě bylo 28 let. Víceméně jsme si ji zvali pouze na půlku bytu, protože byt měl můj, tehdy ještě přítel, společně s bejvalkou. Tak jsme to od ní odkupovali a na tu část si vzali hypo. Měla jsem štěstí, že jsem si našla takového partnera, sama nevím, kdy bych ho měla.
tak my jsme si brali hypo když jsme zjistili, že čekáme první mimi… do té doby jsme lítali po podnájmech a už nás to teda opravdu nebavilo, sice máme malinký byt, ale platíme do svého, až začnu zase pracovat chtěli bychom do většího a ten menší pokud to půjde udržet pro syna, ale kdo ví, třeba na tom nebudeme finančně dobře a byt se bude muset prodat… mě bylo 21 a příteli 26
kolik je tobě zakladelko?
Hypotéku na bydlení jsem s manželem brala ve svých 24 letech a v té době jsme měli jedno dítě. Měli jsme teda štěstí, protože manžel měl byt, i když malý, v osobním vlastnictí na velmi dobrém místě v Praze. Teď bydlíme v baráku mimo Prahu
My si brali hypo v mych 24 a pritelovych 30. Dite uz jsme meli.....
my si brali hypoteku,kdyz me bylo 19 a manzelovi 20,nebylo na vybranou,fabrika byty prevedla pod mesto a to je prodavalo,
no 13 let jsme si tam pekne vse zlepsovali a pak jsme to prodali a jsme spokojeni v podnajmu v baracku,vlastni mozna az na stary kolena
Ahoj, my nemáme zcela vlastní bydlení doteď…bydlíme sice v bytě sami, ale byt i dům je rodičů. Pro nás lepší řešení než hypo, která by byla dost velká zátěž na plno let
Ale chápu, že u někoho to tak nejde ![]()
hypoteku na byt jsem si brala jeste jako bezdetna single ve 27 letech (nemam domov a podnajmy me nebavily). Pak jsem nasla pritele, se kterym jsem videla budoucnost a tak mam druhou hypoteku na barak a uz mame i mimco.
bylo mi myslím 22 let když jsme si brali hypču a kupovali jsme byt, žili jsme s přítelem (teď už manželem) a byli jsme bezdětní a v bance mi popravdě řekli že banka má radši věkově starší ale manželský pár nejlépe už s potomstvem, protože mě brali jako neperspektivní mladou co se může s přítelem rozejít a přestane platit a taky mě porovnávali tak že mě čeká min. jedna mateřská tudíž v budoucnu na čas snížená platební schopnost.
Tak my šli do prvního podnájmu ve dvaceti, o tři roky později jsme koupili dr. byt na úvěr, to už jsme měli RObínka.
Je mi 28 let a vlastní bydlení nemám. Nejspíše ani mít nebudu, protože si na hypo netroufám a bylo by to náročné (na 20 let několik tisíc měsíčně, a co při mateřské?). Jinak mně teda spíše přijde běžnější, že člověk do 30 vlastní bydlení nemá než že jo…
Buď člověk musí natrefit na partnera, který vlastní byt nebo dům a nebo pořídí. Ve dvou se to přece jen lépe táhne ![]()
Ahoj. Byt jsme pořizovali družstevní a v okamžiku, kdy nám došlo (teda hlavně mně, manžel mi to říkal už dávno
), že platit obecní byt se fakt nevyplatí a když nám chtěli nájem zvýšit tak, že bychom se všemi poplatky platili tolik, co teď splácíme (kristova léta jsem v té době ještě neměla, ale moc do nich nechybělo
). „Koupili“ jsme družstevní byt (teď už je ale v OV) a brali jsme si na něj několik úvěrů. V té době jsme měli jedno dítě.
Pomka píše:
Je mi 28 let a vlastní bydlení nemám. Nejspíše ani mít nebudu, protože si na hypo netroufám a bylo by to náročné (na 20 let několik tisíc měsíčně, a co při mateřské?). Jinak mně teda spíše přijde běžnější, že člověk do 30 vlastní bydlení nemá než že jo…Buď člověk musí natrefit na partnera, který vlastní byt nebo dům a nebo pořídí. Ve dvou se to přece jen lépe táhne
no a kde teda bydlíš? u rodičů? mě naopak přijde logické a i v mém okolí běžnější že lidi jdou do hypči protože když se podívám na ceny podnájmů vyjde to nastejno jestli mám platit několik tisíc cizímu co kapsy nebo platím za svoje. je fakt že ten pocit že máš závazek na 30 let je šílený ale zase mi to přijde nastejno, když nebudu platit hypo vemou mi byt a když nebudu platit podnájem vyhodí mě z něho takže na ulici budu tak jako tak. když mrknu na ceny podnájmů bytů a měsíční sazby tak to mě upřímně vyjde levněji moje splátka na hypo a vím že cpu do svýho ![]()
martulkasloník píše:Pomka píše:no a kde teda bydlíš? u rodičů? mě naopak přijde logické a i v mém okolí běžnější že lidi jdou do hypči protože když se podívám na ceny podnájmů vyjde to nastejno jestli mám platit několik tisíc cizímu co kapsy nebo platím za svoje. je fakt že ten pocit že máš závazek na 30 let je šílený ale zase mi to přijde nastejno, když nebudu platit hypo vemou mi byt a když nebudu platit podnájem vyhodí mě z něho takže na ulici budu tak jako tak. když mrknu na ceny podnájmů bytů a měsíční sazby tak to mě upřímně vyjde levněji moje splátka na hypo a vím že cpu do svýho
Je mi 28 let a vlastní bydlení nemám. Nejspíše ani mít nebudu, protože si na hypo netroufám a bylo by to náročné (na 20 let několik tisíc měsíčně, a co při mateřské?). Jinak mně teda spíše přijde běžnější, že člověk do 30 vlastní bydlení nemá než že jo…Buď člověk musí natrefit na partnera, který vlastní byt nebo dům a nebo pořídí. Ve dvou se to přece jen lépe táhne
Bydlím v podnájmu a vyjde mě cca o 3tisíce měsíčně levněji než hypotéka na těch 20 let… Ve městě, kde žiju bych ani trvalé bydlení pořizovat nechtěla. Možná pak pronajímat, ale… Podle mě je nesmysl brát hypo, když vím, že mě jednou čeká mateřská a bůhví, kde se usadím… ![]()
Ahoj. Mam dneska trosku depku. Mam pocit, ze mi tak trochu ujizdi vlak. Jeste teda nemam kristova leta, ale i tak porad nemam vlastni bydleni. S ditetem to jde trochu hure usetrit. Chtela bych vlastni bydleni, hypoteka nam posledne nevysla. Chtela jsem se zeptat v kolika letech jste si koupili svoje bydleni, vzali si hypoteku, jestli jste byli jeste bezdetni nebo uz meli potomstvo. Diky za reakce