Kdy jste šli na neschopenku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MisulkaP
Stálice 100 příspěvků 17.09.18 14:18
Kdy jste šli na neschopenku

Holky jsem 6+5tt, mám roztroušenou sklerózu a crohnovu nemoc, chtěla jsem se zeptat kdy jste šli na neschopenku, necítím se vůbec dobře motá se mi hlava, je mi špatně od žaludku, bolíva mě pod bříškem, nedokážu se vůbec soustředit na práci. Večer chodím už v 21:00 spavat protože dyl prostě nevydržím ráno vstávám v 5:10 a odpoledne dojdu z práce a jsem úplně k. o, o vykendu chodím spavat tak v 22 spím do 9 ale než uvařím jsem vyčerpaná a po obede jsem zralá na spaní a večer nemám problém usnout. Já vím, že je to asi u těhotných normální, že nejsem asi jediná. Ale nechci ohrozit miminko. Ale taky nechci vypadat před paní doktorkou jako simulantka :( :( :(

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

vertunka
Závislačka 4710 příspěvků 17.09.18 14:24

Já jsem nešla vůbec. Ale pokud se necítís dobre, šla bych hned.

VeHE
Závislačka 4137 příspěvků 17.09.18 14:25

Divím se, že kvůli tvým nemocem nejsi na pn hned. Myslím, že se nemusíš bát, že by jsi byla za simulanta ;)

elinka90
Závislačka 2540 příspěvků 17.09.18 14:27

od 8tt jsem byla na neschopence. Jen pokud si teď myslíš, že jsi unavená, počkej až se mimčo narodí :-D to nemyslím zle. Já si připadám nevyspale už 3 roky :-D

MisulkaP
Stálice 100 příspěvků 17.09.18 14:28
@VeHE píše:
Divím se, že kvůli tvým nemocem nejsi na pn hned. Myslím, že se nemusíš bát, že by jsi byla za simulanta ;)

Právě bych chtěla paní doktorku poprosit o napsání neschopenku, jdu příští týden ve čtvrtek, ale zase nechci aby si myslela že simuluju, nerada bych ohrozila sebe ale hlavně miminko

MisulkaP
Stálice 100 příspěvků 17.09.18 14:30

@elinka90 jojo to já vím, ale to mi nebude bývát špatně od žaludku a hlavně si nebudu připadat na omdleni a můžu se zeptat jestly jste poprosila sama o neschopenku nebo doktorka vám ju sama napsala?

lachtanice86
Kelišová 6623 příspěvků 17.09.18 14:30

Nešla jsem na pn vůbec a únava byla taky. Zvracení a vstávání před 5 ráno. Ale o pn jsem nestála i když mám za sebou potraty. Jinak o pn rozhoduje lékař, ne ty. Pokud usoudi že zbylé nemoci ohrožují tebe nebo plod tak pn nabídne.

Maui52
Zasloužilá kecalka 999 příspěvků 17.09.18 14:31

Ja šla asi v 10. Tydnu, kdy se mi hodne zhoršily nevolnosti, ale zároveň jsem to jeste nechtěla v práci oznamovat… takže jsem mela PN od praktického na nějakou nespecifikovanou bolest břicha, zvracení atd (v práci verze = zánět žaludku). Praktická mi nabízela PN uz u prvního těhotenství, které skončilo potratem. U toho druhého jsem ji rovnou volala s tím, ze jsem tehotna, jestli mi da PN a ona ze samozřejmě. Jen se ptala od kdy ji chci a plánovala, ať si pro ni přijdu, až tam nebudou zádný nemocný lidi.

Příspěvek upraven 17.09.18 v 14:33

VeHE
Závislačka 4137 příspěvků 17.09.18 14:31

@MisulkaP Já jsem byla na neschopence hned, kvůli špinění. Dr. mi ji napsala sama.
Určitě si o ni řekni ;)

aleba
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 61 inzerátů 17.09.18 14:31

Unavena jsem byla cely 1. trimestr, po prichodu z prace jsem chodila spat. Zaludek porad na vode, po ranu jsem zvracela. Druhy trimestr to bylo lepsi a lepsi a pak jsem se uz citila skvele… O neschopenku menenapadlo žádat :nevim:

MisulkaP
Stálice 100 příspěvků 17.09.18 14:35

@Maui52 a paní doktorka na gynde vám ji nechtěla napsat?

elinka90
Závislačka 2540 příspěvků 17.09.18 14:35

@MisulkaP já v 8tt začala hodně krvácet, takže mi jí vystavila doktorka. Potom když se to ustálilo se mě zeptala jestli jí budu chtít ukončit, já řekla, že pokud to nebude vadit, tak ne a nakonec i při neschopence mi hrozil od 30tt předčasný porod.

MisulkaP
Stálice 100 příspěvků 17.09.18 14:39

Holky možná pro některé z vas tady vypadám že si stěžuji, ale chci pro sebe a pro miminko jen to nejlepší a hlavně nechci ani využívat nemoci abych mohla jít na marodku :( paní doktorka mi řekne že je všechno v pořádku, řekla jsem ji ze mě boliva podbřiškem a řekne že je plod v pořádku, takže i proto pred ní nechci vypadat jak blbec když bych poprosila o neschopenku

-Evka-
Závislačka 3728 příspěvků 17.09.18 14:48

Netuším, jak to je u RS či crohn.nemoci.
Před druhým těhotenstvím mi zjistili jen protilátky proti lupusu a od cca 11tt jsem byla sledovaná v rizikové poradně v nemocnici. Ale byl to podnět od revmatologa, spádový gynekolog by to neřešil. Neschopenku jsem v té době neřešila, byla jsem doma s prvním, spíše jsem byla jedna z mála, která v té poradně neschopenku neměla, což pro mne znamenalo, že jsem nemusela na kontroly co 14 dnů, ale jen po třech týdnech.
Asi bych se i zeptala v odborných poradnách, kde se léčíš.

P4ja
Kelišová 6587 příspěvků 17.09.18 14:48

Tak hlavně by to měla posoudit doktorka, jestli je to v té kombinaci na PN. Pokud ano, tak běž. A třeba to je spíš na uvážení tvého praktika. Kamarádka má RS taky a do práce chodila až do mateřské a k tomu malé dítě doma.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >