Kdy jste začali půjčovat dítě babičkám?

2486
16.11.15 19:03

Kdy jste začali půjčovat dítě babičkám?

Ahoj holky. Zajímá mě od kdy dáváte děti například babičkám ( na noc ) a máte čas si třeba někam vyjít s partnerem nebo přáteli. Mému synovi je 2,5roku a ještě nikdy nikde nespal. Byl pouze 2× asi na 3 hodiny u mé mamky…A poslední dobou mi začíná docházet že s manželem nemáme žádný společenský život. Sice mě například navštěvují kamarádky nebo se potkáváme na písku ale už 3 roky jsme spolu nikde sami nebyli :( Když toto téma nadhodím před mou mámou tak mi řekne že se bojí aby tam Péťa nebrečel. Když mají volno tak se o něj stejně nepřihlásí :( Volno sice nemají často. Táta jezdí každý víkend za babi na chalupu aby jí tam pomohl což je logické protože je jí 80. Přes týden pracují takže se tu máma 1× do týdne na hodinu staví. Když mají volno jdou třeba někam na návštěvu nebo cetují. A tchánovci bydlí od nás hodinu autem takže tam ho taky nedáváme. Ostatní kamarádky děti dávají rodičum už od miminka a libují si jak mají volný víkend, tak jim to skoro závidím. Podotýkám že moji rodiče jsou jinak ve všech ohledech skvělí a když mám problém kdykoli za nimi muzu prijit, i když už jsem dospělá jsou mi oporou a máme se rádi. Ale zoufale bych potrebovala taky nekam vypadnout alespon treba jednou za měsíc. Jak by jste se zachovali? Zkusím na toto téma ještě s mámou promluvit a říct jí to takhle na rovinu ale je mi nepříjemné jí něco vyčítat :( a chuvu taky nechci protoze sveho Petu bych cizi ženské nesvěřila…děkuji za názory…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7495
16.11.15 19:05

My dali poprvé v 13 měsících, jsme ze stejné vesnice a byla jsem na telefonu, že bych doběhla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
16.11.15 19:08

Dcera poprvé úplně sama ve 22 měsících a syn v 16 měsících. Ale my měli výhodu, že jsme nejdříve zkusili 1 noc sami s babičkou ( a my spali v přízemí a dítě/děti v patře s babičkou ), ale oba to zvládali v pohodě. Zrovna teď povezeme deti k babicce a budu mit 3 noci a 2 dny klid ( teda pokud neonemocni a já pro ne nebudu muset ).

Příspěvek upraven 16.11.15 v 19:09

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee

@wiki čiki od dvou mesicu jsme jim je zacali davat na víkendy a moc si je nasi uzivaji a deti je :hug: dcerka 6,5 a chlapeek 2 roky ;) my mame timpadem víkendy jen a jen pro sebe a prospeje to jeidve vsem stranam ;) je to hlavne o tom, ze naší od narozeni deti samy chteli my je nepremlouvali ani nenutili a deti jak je patek tak uz s etam moc tesi a v nedeli naší vrati :mrgreen: bydlime v jedne čtvti ve stejnem meste takze ;)

• Citovat
  • Upravit
879

Na noc kolem roka, ve 14 mesicich na vikend, vse probehlo v pohode

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40103
16.11.15 19:09

Prvně jsem na večer nechávala kluka hlídat v 5 měsících. Hlídala mamka a já jela ze zábavy za ní a prckem, takhle jsme to opakovali několikrát. Krátce po prvních narozeninách ho hlídala celou noc.

Takže pokud ti máma dítě nechce hlídat přes celou noc, tak co se s ní zkusit domluvit třeba nejdřív na večeři bez dítěte a pak že k ní přijedete a postupně to prodlužovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12031

Cca od 5 mesicu obcas nechame pres noc. Ale ji je sumak s kym je, miluje vsechny lidi, ktery se na ni usmejou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14232

Já bych už dala..
Já si myslím, že záleží na dítěti a babičkách ne na věku.. Někdy je babička schopná se postarat o miminko, někdy ani o 5 leté.. Myslím, že se to takto nedá říct..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23358
16.11.15 19:11

Poslala na ji v 27 m rovnou na 5 dni k babičce, kterou moc nevidala, žili jsme hodně daleko a úplně v pohodě, ani po nás nevzdechla :oops: předcházelo tomu teda pár víkendových návštěv kdy ji hlídali třeba přes den, ale v noci bez nás nikdy nebyla. Bydlí od nás 400km.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1675
16.11.15 19:13

@wiki čiki Ahoj, našemu je taky 2.5 roku. Zrovna tento víkend byl u našich. Byla večeře, potom kino. Jednou za čas je to potřeba. My chodíme tak jednou za měsíc, ale mamka si ho bere častěji jen tak. Když máte takto hezký vztah, tak bych se jí normálně zeptala a požádala jí jestli by to šlo alespoň jednou na měsíc aby tam prcek spal. Myslím, že bude i ráda. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
138
16.11.15 19:15

Ahoj, mám maminku která je zlatá ale sama se na dva vnuky necití…u nás to praktikujeme tak, že kluky večer dovezu k ní, společně si dáme večeři, já je okoupu a pak odcházím, uspat už zvládá sama ( dřív sem je tam i uspala) a pak odcházím a sejdeme se s chlapem ve městě nebo na akci. Když byli menší chodívala sem pak v noci spát k ní aby nemusela s nimi vstávat…v podstatě si ani nevšimli, že tam nejsem, celé to zaspali… momentálně už je klukům skoro 4 a 2 roky, tak je uspává a ráno vstává ona…já pak třeba kolem 10 dorazím:))
PS: ale i já závidím kamarádkám volný celý víkendy… :)

Příspěvek upraven 16.11.15 v 19:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11341
16.11.15 19:15

V 7 týdnech mojí mamce na noc :) a tchýni ještě nikdy, protože bydlí v Rumunsku. :D

Příspěvek upraven 16.11.15 v 19:16

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2486
16.11.15 19:16

Děkuji holky. Moje máma by to snad měla zvládnout má letité pedagogické zkušenosti (i když se staršími) ale je to zástupkyně ředitele na jedné střední škole… Přes týden toho má asi moc (papírování atd.) tak mě napadlo jestli prostě není o víkendu prostě líná. Ale zkusím jí to říct. Vždyt život je o změnách. Za rok ho budu muset dát do školky a on se bude muset přizpůsobit. Nemůže se přeci uplne cely zivot tocit kolem dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19152
16.11.15 19:17

@wiki čiki Jsem na tom stejně. Kluka bych dala, ale nikdo ho nechce. Babičky v tomhle nefungují. Nezbývá, než se s tím smířit.
Ale letos si k vánocům přeji jeden den jen se svým mužem. Tak uvidíme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47699
16.11.15 19:20

U prvni jsem byla hysterka a dcera tam bez nás spala na vikend poprvé sama až nějak po 3r.ze nikomu krom moji segry jsem neverila (té jsem půjčila na půl dne i tři týdenní a nebala se), u druhé dcery už jsem se zklidnila nějak v 18 měs. to bylo vlastně díky porodnici. Že jsem byla se třetím v porodnici, muž v práci, tak na pár dni měli dcery moji rodiče, jiné řešení nebylo, ambulantní pořad mi nevysel. Od té doby decka jezdí na prázdniny.
Nejmladšího jsem prvně pár dni pustila loni v 1,5 r.se segrama. Ted na podzimní byli menší dva celý týden na prázdniny, že já chodila do práce a přes prázdniny nechci, aby decka chodili do školky.
My bydlime od rodiny 100 km, tak buď tam jedem z deckama na vikend nebo když jsou prázdniny během roku pustim je na ne bez nás ať si uziji sami prarodice. Že jinak se během roku moc casto nevidí.
Fakticky nejhůř jsem to nesla u první.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama