Kdy mít první dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 07:22
Kdy mít první dítě

Ahoj všem,
Viz otázka výše.. Je mi 25 a příští rok bychom s partnerem, se kterým jsme spolu 5 let, na jaře chtěli začít pracovat na miminku. Rodina je samozřejmě nadšená, už chvilku by si to přála. Máme v osobním vlastnictví byt v novostavbě(ca 80m2) s terasou, kam se dá i dát kočár ven místo zahrady, na který jsme hodně dřeli a odříkali si na začátku v naprosto ideální čtvrti pro rodiny s dětmi, teď kupujeme velké rodinné auto, aby se nám tam do budoucna vešel náš pes a kočár a mělo isofix apod. No nicméně třeba od své bývalé spolužačky a velmi dobré kamarádky poslouchám, že je to brzo, že budu litovat apod. Sama ještě bydlí u rodičů a nechodí ani nikam na brigády, takže asi můj život nechápe. Jiný můj kamarád mi vyčetl, že to není jen tak a jak to chci jako zvládat (Až budu na mateřské, můj muž má dobrý příjem - IT sféra a já mohu pracovat na notebooku z domova třeba hodinku denně) - tenhle kamarád, co mi to říkal už tři roky pracuje někde ve skladu a bydlí s rodiči, kterým nedává ani korunu na bydlení a maminka mu vyvařuje a věčně si stěžuje, že nemá peníze (party, cigarety apod). Mně to vlastně hodně mrzí, protože já to tak cítím, nebaví mě chodit do města večer a vracet se nad ránem, nebo utrácet šílený peníze za „poslední trendy podle influencerů“, ale radši jdu na procházku (za barákem máme řeku, louky a přírodu) s mužem a pejskem, hrozně si těchto chvil vážím a naplňují mě… Navíc si myslím že přelom 26-27 je na dítě i ze zdravotních důvodů akorát…
Jaký na to máte názor vy? Možná potřebuji slyšet i někoho jiného, byla jsem z toho nepochopení celkem smutná…

Děkuju moc a přeji Vám hezký den! :kytka:
Anonym z důvodu citlivosti informací o kamarádech..

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
blumen
Hvězda diskuse 54545 příspěvků 31.07.19 07:26

Nevim, co resis, vek idealni a podminky taky. Nebo jeste studujes? Bych to tak moc
neplanovala, nekdy clovek planuje az preplanuje ;) my teda nase rozhodnuti mit dite s nikym nediskutovali, ani s rodinou natoz s prateli

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 07:27
@blumen píše:
Nevim, co resis, vek idealni a podminky taky. Nebo jeste studujes? Bych to tak moc
neplanovala, nekdy clovek planuje az preplanuje ;)

Nene, vlastně tedy, připravuji se na tlumočnickou zkoušku z němčiny, ale tu do porodu určitě sfouknu. :)

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 31.07.19 07:28

Ideálně mít dítě, máte bydlení, auto, finance… toužíš po dítěti to je důležite. Hurá do toho. A kamarádi kteří vysávají doma rodiče a lítají po pařbách…tak takový názor bych nebrala v potaz.

blumen
Hvězda diskuse 54545 příspěvků 31.07.19 07:31
@Anonymní píše:
Nene, vlastně tedy, připravuji se na tlumočnickou zkoušku z němčiny, ale tu do porodu určitě sfouknu. :)

Tak ja bych to nechala na vas dvou, pokud po diteti touzite a vic neresila. At se brzy zadari, to je hlavni :kytka:

Alušáček
Závislačka 4033 příspěvků 31.07.19 07:31

Podle mě je věk 27-28 ideál pro první dítě, litovat jistě nebudeš, osobně neznám nikoho kdo by litoval, že má dítě.. Rady kamarádů jedním uchem tam, druhým ven, každý ať si žije jak umí..

malákráličice
Závislačka 2928 příspěvků 31.07.19 07:32

Vubec nechapu, proc to resis s kamarady. To ti musi dite schvalit oni a jeste rodina? 8o

blumen
Hvězda diskuse 54545 příspěvků 31.07.19 07:32

Jeste bych teda zaridila ja osobne svatbu, protoze za me plati nejdriv svatba a pak dite, ale to uz je na vas:)

Příspěvek upraven 31.07.19 v 07:33

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 07:33
@malákráličice píše:
Vubec nechapu, proc to resis s kamarady. To ti musi dite schvalit oni a jeste rodina? 8o

Ne, ale občas se bavíme třeba o plánech do budoucna. Nejde o schvalování přece..

Elishka1
Závislačka 3339 příspěvků 31.07.19 07:33

Mně připadá, ze se tu chlubis :P klidně si dítě poridte

Flyingfrog
Extra třída :D 12410 příspěvků 31.07.19 07:37
@Elishka1 píše:
Mně připadá, ze se tu chlubis :P klidně si dítě poridte
Žejo, taky mi to tak přijde. :mrgreen:

Podle mě pokud existuje ideální čas na dítě, tak to máte právě teď. Bydlet kde, auto, věk. Kamarádi nežijí váš život a žít ho za vás ani nebudou.

NinaU.
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 31.07.19 07:40
@Anonymní píše:
Ne, ale občas se bavíme třeba o plánech do budoucna. Nejde o schvalování přece..

Je mi 25 a dítě už čekáme, takhle ideální podmínky zdaleka nemám, ale chtěla jsem být ještě vcelku mladá maminka. Podle mě věk naprosto ideální.

Netopýr1
Ukecaná baba ;) 1153 příspěvků 31.07.19 07:40

Taky mi přijde, že ses přišla pochlubit. :P ale to je jedno, já měla první dítě v 27. Měla jsem po VS a tři roky pracovala, plus jsem vlastně nikdy nepřestala a pracovala celou dobu z domova. Byt jsme taky měli, ale na hypotéku. Dnes je mi 33, děti 6 a 3 a kousek, už bydlíme v baráku a auto tak máme. Pošle mě je 25-30 let na dítě ideální, na co čekat, zvlášť když máte takové zázemí. Ale je pravda, že mezi kamarádkama jsem byla taky nejmladší s dítětem. Ale díky bohu, co se teď ony lopoti s plenama, já už mám téměř samostatně děti.

radka_bbb
Povídálka 38 příspěvků 31.07.19 07:41

Neres ostatni a zarid se podle sebe a partnera :). Nekteri jedinci by ti prcka nedoporucili a hanili i po tricitce… Hlavne je to tou skupinou lidi, se kterymi to probiras - jedni te budou v 25 letech odrazovat, ze je cas, druzi ve 30 let opet odrazovat, ze uz jste na to pomalu stari :).
Financne se zdate byt na tom velmi dobre, tak pokud oba chcete, proc ne?

Freya10
Kecalka 461 příspěvků 31.07.19 07:42

Ahojky - tedy - ve tvém věku jsem byla 2 roky vdaná a snažili jsme se o miminko. Otěhotněla jsem ve svých 26 letech, porodila 2 dny po 27 narozeninách a dcera je vymodlené dítě. Sestra před rokem rodila ve 26 letech, po 3 letech od svatby, plánované miminko…obě jsme VŠ vzdělané, obě jsme se vdávaly z lásky, obě máme normálka manžely, byt/dům, manželé mají stabilní práci a já se sestrou též…prostě normální rodiny…v mém okolí je nás takových nespočet…vůbec nevím, co řešíš a co by na tom mělo být nestandardního…teda z mého starosvětského pohledu - já se tedy nejdřív vdávala :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama