Kdy mít první dítě?

Anonymní
31.7.19 07:22

Kdy mít první dítě

Ahoj všem,
Viz otázka výše.. Je mi 25 a příští rok bychom s partnerem, se kterým jsme spolu 5 let, na jaře chtěli začít pracovat na miminku. Rodina je samozřejmě nadšená, už chvilku by si to přála. Máme v osobním vlastnictví byt v novostavbě(ca 80m2) s terasou, kam se dá i dát kočár ven místo zahrady, na který jsme hodně dřeli a odříkali si na začátku v naprosto ideální čtvrti pro rodiny s dětmi, teď kupujeme velké rodinné auto, aby se nám tam do budoucna vešel náš pes a kočár a mělo isofix apod. No nicméně třeba od své bývalé spolužačky a velmi dobré kamarádky poslouchám, že je to brzo, že budu litovat apod. Sama ještě bydlí u rodičů a nechodí ani nikam na brigády, takže asi můj život nechápe. Jiný můj kamarád mi vyčetl, že to není jen tak a jak to chci jako zvládat (Až budu na mateřské, můj muž má dobrý příjem - IT sféra a já mohu pracovat na notebooku z domova třeba hodinku denně) - tenhle kamarád, co mi to říkal už tři roky pracuje někde ve skladu a bydlí s rodiči, kterým nedává ani korunu na bydlení a maminka mu vyvařuje a věčně si stěžuje, že nemá peníze (party, cigarety apod). Mně to vlastně hodně mrzí, protože já to tak cítím, nebaví mě chodit do města večer a vracet se nad ránem, nebo utrácet šílený peníze za „poslední trendy podle influencerů“, ale radši jdu na procházku (za barákem máme řeku, louky a přírodu) s mužem a pejskem, hrozně si těchto chvil vážím a naplňují mě… Navíc si myslím že přelom 26-27 je na dítě i ze zdravotních důvodů akorát…
Jaký na to máte názor vy? Možná potřebuji slyšet i někoho jiného, byla jsem z toho nepochopení celkem smutná…

Děkuju moc a přeji Vám hezký den! :kytka:
Anonym z důvodu citlivosti informací o kamarádech..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64004
31.7.19 07:26

Nevim, co resis, vek idealni a podminky taky. Nebo jeste studujes? Bych to tak moc
neplanovala, nekdy clovek planuje az preplanuje ;) my teda nase rozhodnuti mit dite s nikym nediskutovali, ani s rodinou natoz s prateli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.19 07:27
@blumen píše:
Nevim, co resis, vek idealni a podminky taky. Nebo jeste studujes? Bych to tak moc
neplanovala, nekdy clovek planuje az preplanuje ;)

Nene, vlastně tedy, připravuji se na tlumočnickou zkoušku z němčiny, ale tu do porodu určitě sfouknu. :)

• Citovat
  • Nahlásit
4107
31.7.19 07:28

Ideálně mít dítě, máte bydlení, auto, finance… toužíš po dítěti to je důležite. Hurá do toho. A kamarádi kteří vysávají doma rodiče a lítají po pařbách…tak takový názor bych nebrala v potaz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64004
31.7.19 07:31
@Anonymní píše:
Nene, vlastně tedy, připravuji se na tlumočnickou zkoušku z němčiny, ale tu do porodu určitě sfouknu. :)

Tak ja bych to nechala na vas dvou, pokud po diteti touzite a vic neresila. At se brzy zadari, to je hlavni :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5278
31.7.19 07:31

Podle mě je věk 27-28 ideál pro první dítě, litovat jistě nebudeš, osobně neznám nikoho kdo by litoval, že má dítě.. Rady kamarádů jedním uchem tam, druhým ven, každý ať si žije jak umí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4255
31.7.19 07:32

Vubec nechapu, proc to resis s kamarady. To ti musi dite schvalit oni a jeste rodina? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64004
31.7.19 07:32

Jeste bych teda zaridila ja osobne svatbu, protoze za me plati nejdriv svatba a pak dite, ale to uz je na vas:)

Příspěvek upraven 31.07.19 v 07:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.19 07:33
@malákráličice píše:
Vubec nechapu, proc to resis s kamarady. To ti musi dite schvalit oni a jeste rodina? 8o

Ne, ale občas se bavíme třeba o plánech do budoucna. Nejde o schvalování přece..

• Citovat
  • Nahlásit
3489
31.7.19 07:33

Mně připadá, ze se tu chlubis :P klidně si dítě poridte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12978
31.7.19 07:37
@Elishka1 píše:
Mně připadá, ze se tu chlubis :P klidně si dítě poridte
Žejo, taky mi to tak přijde. :mrgreen:

Podle mě pokud existuje ideální čas na dítě, tak to máte právě teď. Bydlet kde, auto, věk. Kamarádi nežijí váš život a žít ho za vás ani nebudou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1189
31.7.19 07:40
@Anonymní píše:
Ne, ale občas se bavíme třeba o plánech do budoucna. Nejde o schvalování přece..

Je mi 25 a dítě už čekáme, takhle ideální podmínky zdaleka nemám, ale chtěla jsem být ještě vcelku mladá maminka. Podle mě věk naprosto ideální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1611
31.7.19 07:40

Taky mi přijde, že ses přišla pochlubit. :P ale to je jedno, já měla první dítě v 27. Měla jsem po VS a tři roky pracovala, plus jsem vlastně nikdy nepřestala a pracovala celou dobu z domova. Byt jsme taky měli, ale na hypotéku. Dnes je mi 33, děti 6 a 3 a kousek, už bydlíme v baráku a auto tak máme. Pošle mě je 25-30 let na dítě ideální, na co čekat, zvlášť když máte takové zázemí. Ale je pravda, že mezi kamarádkama jsem byla taky nejmladší s dítětem. Ale díky bohu, co se teď ony lopoti s plenama, já už mám téměř samostatně děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
31.7.19 07:41

Neres ostatni a zarid se podle sebe a partnera :). Nekteri jedinci by ti prcka nedoporucili a hanili i po tricitce… Hlavne je to tou skupinou lidi, se kterymi to probiras - jedni te budou v 25 letech odrazovat, ze je cas, druzi ve 30 let opet odrazovat, ze uz jste na to pomalu stari :).
Financne se zdate byt na tom velmi dobre, tak pokud oba chcete, proc ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
547
31.7.19 07:42

Ahojky - tedy - ve tvém věku jsem byla 2 roky vdaná a snažili jsme se o miminko. Otěhotněla jsem ve svých 26 letech, porodila 2 dny po 27 narozeninách a dcera je vymodlené dítě. Sestra před rokem rodila ve 26 letech, po 3 letech od svatby, plánované miminko…obě jsme VŠ vzdělané, obě jsme se vdávaly z lásky, obě máme normálka manžely, byt/dům, manželé mají stabilní práci a já se sestrou též…prostě normální rodiny…v mém okolí je nás takových nespočet…vůbec nevím, co řešíš a co by na tom mělo být nestandardního…teda z mého starosvětského pohledu - já se tedy nejdřív vdávala :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama