Reklama

Kdy očkovat po neštovicích?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

M_Tereza
Povídálka 34 příspěvků 14.02.17 15:40
Kdy očkovat po nestovicich?

Dobré odpoledne!
Mamky, chtěla bych se zeptat na zkušenosti a názory.
Mám chlapečka 4.mesice a je tři týdny po nestovicich. Prubeh měl úžasný, jen pár pupínků, ani o nich nevěděl.

Ale řeším teď jinou věc.
Mám jít příští týden na očkování Hexy (první davka) a myslím si, že by bylo lepší ještě počkat.

Moje dr. tvrdi, že není důvod čekat..

Máte někdo s timto zkušenost?

A prosím nazory typu neockovat vůbec apod.mi nepište. Nejsem proti očkování jen si myslím, že je lepší počkat.

Diky :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

smurfka
Nadpozemská drbna 29410 příspěvků 14.02.17 15:45

Psala jsem Petrášovi a ten mi řekl očkování je bezpečné 6 týdnů od začátku nemoci..tzn od doby kdy mu naskákali první pupínky, tak 6 týdnů po tom je možné očkovat..taky máme jit na očko a měli jsme neštovice, tak jsem mu psala..samo kromě toho musí být dítě zdravé - nemít teploty kašel atd.

Trojlístek
Závislačka 3536 příspěvků 14.02.17 15:45

Osobně bych to očkování nechala na jaro. To, že se dobře popasoval s neštovicemi ještě neznamená, že takto malé tělíčko nepotřebuje regeneraci.

Jinak tě zakladatelko nechci strašit, ale pokud dítě prodělá neštovice takto brzy s lehkým průběhem, tak vůbec není vyloučené, že je nelapne znovu. Časem bych nechala testovat na protilátky.

smurfka
Nadpozemská drbna 29410 příspěvků 14.02.17 15:46

Dobrý den,

Zátěž pro imunitu je každé infekční onemocnění, tedy i plané neštovice. Očkovat lze nejdříve 6 týdnů po nástupu prvních pupínků, tj. asi 4 týdny po uzdravení.

S pozdravem

Dr. Marek Petráš, Ph. D.

M_Tereza
Povídálka 34 příspěvků 14.02.17 15:47

@Trojlístek
Ano i o tom jsem slyšela. Uvidíme!
Děkuji za názor :)

M_Tereza
Povídálka 34 příspěvků 14.02.17 15:48

@smurfka

Děkuji :)

smurfka
Nadpozemská drbna 29410 příspěvků 14.02.17 15:50

Samozřejmě záleží na tobě..i hexa se dá odložit a dr ti to nemuže vnutit.. :nevim:

M_Tereza
Povídálka 34 příspěvků 14.02.17 15:51
@smurfka píše:
Samozřejmě záleží na tobě..i hexa se dá odložit a dr ti to nemuže vnutit.. :nevim:

Toho se právě bojím, že to bude problém! :roll:
Ale jsem odhodlaná případně změnit doktora..

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31611 příspěvků 14.02.17 16:01

Ja chtels pockat min.2m od konce nemoci, a dr mi to naprosto schvalila, a to je dost proockovaci. nechala bych to na jaro. A dala bych scheme 2+1,ochrana srovnatelna, a o injekci min :)

Manticora
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 14.02.17 18:15

Rozhodne pockat. Idealne tri mesice od vymizeni pupinku. To mi rekla nase dr a to je celkem velka zastankyne ockovani. Nestovice jsou obrovska imunitni zatez.

MarieP
Závislačka 2996 příspěvků 24.02.17 14:21

@M_Tereza, náš pediatr tvrdí, a já mu věřím, že imunita se z neštovic dostává až půl roku…očkování posouvá o 3-6 měsíců…počkala bych minimálně do května…hodně štěstí…

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1726 příspěvků 30 inzerátů 03.07.17 11:06

Dobré dopoledne,
chtěla bych se zeptat… byli jsme na společné dovolené s mojí sestrou a jejími dětmi (4 měsíce a necelé 3 roky). Dcera se poslední den osypala neštovicemi, takže je pravděpodobné, že onemocní i sestřenky. Jde mi o tu malou čtyřměsíční (je plně kojená), čeká ji druhá dávka hexy - očkování by asi bylo dobré odložit, že? Nebylo by asi dobré, kdyby onemocněla a do toho byla naočkovaná? Děkuji za odpovědi.

bublinek
Závislačka 4965 příspěvků 03.07.17 11:08

Matka by to měla nahlásit dr., ale myslím si, že min měsíc by se počkat mohlo.

Keyllah
Echt Kelišová 8803 příspěvků 03.07.17 11:09
@xstrasilka píše:
Dobré dopoledne,
chtěla bych se zeptat… byli jsme na společné dovolené s mojí sestrou a jejími dětmi (4 měsíce a necelé 3 roky). Dcera se poslední den osypala neštovicemi, takže je pravděpodobné, že onemocní i sestřenky. Jde mi o tu malou čtyřměsíční (je plně kojená), čeká ji druhá dávka hexy - očkování by asi bylo dobré odložit, že? Nebylo by asi dobré, kdyby onemocněla a do toho byla naočkovaná? Děkuji za odpovědi.

Inkubační doba je průměrně 14 dní, ale bylo potvrzeno i onemocnění po 20-21dnech po kontaktu. Takže bych ty 3 týdny počkala určitě.

ManL
Povídálka 19 příspěvků 03.07.17 11:15

Taky bych počkala až proběhne inkubační doba. Syn měl při neštovicích dost vysoké teploty, takže by nešlo poznat, zda je to reakce na neštovice nebo na očkování.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Telefon za volant nepatří! Snad to byla u Patricie Solaříkové jen výjimka

Používání mobilního telefonu za volantem je sice od roku 2002 na českých... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama