Kdy pošle exekutor peníze zpět

Anonymní
30.6.20 09:15

Kdy pošle exekutor peníze zpět

Lidi, mám tento problém:
Manžel měl exekuci na účtu, tu okamžitě zaplatil, ale exekuce byla oznámena i u zaměstnavatele a ten i přesto, že dostal informaci, že je exekuce již celá zaplacená, tak ji ze mzdy strhnul. Účetní se pak omluvila a řekla, že ji zapomněla zrušit. Problém je ten, že exekutor nám ty peníze navíc nevrátil. Už se to táhne skoro měsíc. Manžel volal 2 x exe a ten mu poprvé řekl, že to musí nabýt právní moci, poté je pošlou zaměstnavateli zpět. Když to trvalo moc dlouho, tak tam manžel volal opět a oni mu řekli to samé a když se jich ptal kdy to bude, tak řekli, že se s ním o tom bavit nebudou a položili telefon. Vůbec to nechápu. S exekucemi zkušenosti nemáme, tak absolutně nevím co se děje. Můžete mi, prosím, někdo napsat, jak dlouho toto asi potrvá a zda exekutor má právo takto zadržovat peníze i když nejsou jeho? Děkuji moc.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
30.6.20 09:36

Asi bych se poradila s právníkem, tohle oni nemůžou! Mě když přišla výplata, tak zablokovali účet ale peníze si strhávat a nechávat nesmí, ještě když už je exekuce zaplacená…

• Nahlásit
  • Citovat
21224
30.6.20 09:37

Ne konkrétně s vrácením. preplatku, ale v podstatě je to vzdy stejné.

Je to na dlouhou trať..počítej 2měsíce. I víc. Musí obeslat vsechny účastníky, lhúta k převzetí, 15 dní na NPM..pak teprve může cokoli dělat. To, ze se tam poslali peníze navíc není jeho problém.

Vam doporucuji napsat písemně žadost o vrácení preplatku s číslem úctu.

A čekat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21224
30.6.20 09:38
@Anonymní píše:
Asi bych se poradila s právníkem, tohle oni nemůžou! Mě když přišla výplata, tak zablokovali účet ale peníze si strhávat a nechávat nesmí, ještě když už je exekuce zaplacená…

Oni ji nestrhli…v podatatě ji pmylem odeslal zaměstnavatel. ;)

A to by ses divila, co,,smí,,…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5053
30.6.20 09:40

Nechci tě děsit, ale nám se něco podobného stalo ve firmě - omylem odeslané peníze na účet zatížený exekucí. Nevrátila se ani koruna, sice tam probíhaly nějaké soudy (tuším, že šlo o vylučovací žalobu), ale neúspěšně, pak jsem změnila místo, takže nevím, jak a jestli se to dořešilo. Šlo o desítky tisíc, komunikace a snaha o vstřícné řešení prakticky nulová. Hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.20 09:41
@Liška2014 píše:
Ne konkrétně s vrácením. preplatku, ale v podstatě je to vzdy stejné.

Je to na dlouhou trať..počítej 2měsíce. I víc. Musí obeslat vsechny účastníky, lhúta k převzetí, 15 dní na NPM..pak teprve může cokoli dělat. To, ze se tam poslali peníze navíc není jeho problém.

Vam doporucuji napsat písemně žadost o vrácení preplatku s číslem úctu.

A čekat

Jaký účastníky? Tam je účastník jen manžel a exekutor.

• Nahlásit
  • Citovat
21224
30.6.20 09:47

@Michelle_M presně..co peklo schvátí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21224
30.6.20 09:49
@Anonymní píše:
Jaký účastníky? Tam je účastník jen manžel a exekutor.

Omyl. Exekuci někdo podal…nevim kdo a kolik zúčastněnych… ti vsichni se obesílají

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21224
30.6.20 09:50

Variata B, chtěj nahradu skody po zaměstnavateli. A on ať se v tom hrabe..TEN ti způsobil skodu prostřednictvím mzdovky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.20 09:53
@Liška2014 píše:
Omyl. Exekuci někdo podal…nevim kdo a kolik zúčastněnych… ti vsichni se obesílají

Takže exe ted napíše českým drahám, neboť od nich je ta exekuce, že je tam přeplatek? Fakt nerozumím tomu proč. Vždyt ten exekutro má jasně napsanou výši exekuce, to se zaplatilo a sám ví, že to bylo placené 2×.

• Nahlásit
  • Citovat
15271
30.6.20 09:54

Pokud je opravdu pochybení na straně zaměstnavatele, chtějte peníze po něm. Zaměstnavatel je povinen vyplácet výplatu ve správné výši, že účetní udělala chybu, není váš problém. Ať si to s exekutorě vyřídí sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.20 09:55
@Liška2014 píše:
Variata B, chtěj nahradu skody po zaměstnavateli. A on ať se v tom hrabe..TEN ti způsobil skodu prostřednictvím mzdovky.

Ta účetní je sama neštastna, že na to zapomněla. Tak asi počkáme ty dva měsíce (nanejvýš, déle ne) a pak to budeme řešit tímto způsobem.

• Nahlásit
  • Citovat
7719
30.6.20 09:56
@Anonymní píše:
Lidi, mám tento problém:
Manžel měl exekuci na účtu, tu okamžitě zaplatil, ale exekuce byla oznámena i u zaměstnavatele a ten i přesto, že dostal informaci, že je exekuce již celá zaplacená, tak ji ze mzdy strhnul. Účetní se pak omluvila a řekla, že ji zapomněla zrušit. Problém je ten, že exekutor nám ty peníze navíc nevrátil. Už se to táhne skoro měsíc. Manžel volal 2 x exe a ten mu poprvé řekl, že to musí nabýt právní moci, poté je pošlou zaměstnavateli zpět. Když to trvalo moc dlouho, tak tam manžel volal opět a oni mu řekli to samé a když se jich ptal kdy to bude, tak řekli, že se s ním o tom bavit nebudou a položili telefon. Vůbec to nechápu. S exekucemi zkušenosti nemáme, tak absolutně nevím co se děje. Můžete mi, prosím, někdo napsat, jak dlouho toto asi potrvá a zda exekutor má právo takto zadržovat peníze i když nejsou jeho? Děkuji moc.

Precti si, co exekutor muze ;)

https://www.emimino.cz/…-vse-397463/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5053
30.6.20 09:57
@Liška2014 píše:
@Michelle_M presně..co peklo schvátí…

Jojo… ta naivita, se kterou jsme si mysleli, že tam stačí zavolat a vysvětlit, že šlo o omyl a oni to pošlou zpět, však jsme lidi, ne? No tak určitě :lol: Vsadím se, že si za ty prachy někde u moře válel šunky JUDr. Grosam osobně :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10795
30.6.20 10:15
@Anonymní píše:
Lidi, mám tento problém:
Manžel měl exekuci na účtu, tu okamžitě zaplatil, ale exekuce byla oznámena i u zaměstnavatele a ten i přesto, že dostal informaci, že je exekuce již celá zaplacená, tak ji ze mzdy strhnul. Účetní se pak omluvila a řekla, že ji zapomněla zrušit. Problém je ten, že exekutor nám ty peníze navíc nevrátil. Už se to táhne skoro měsíc. Manžel volal 2 x exe a ten mu poprvé řekl, že to musí nabýt právní moci, poté je pošlou zaměstnavateli zpět. Když to trvalo moc dlouho, tak tam manžel volal opět a oni mu řekli to samé a když se jich ptal kdy to bude, tak řekli, že se s ním o tom bavit nebudou a položili telefon. Vůbec to nechápu. S exekucemi zkušenosti nemáme, tak absolutně nevím co se děje. Můžete mi, prosím, někdo napsat, jak dlouho toto asi potrvá a zda exekutor má právo takto zadržovat peníze i když nejsou jeho? Děkuji moc.

Nic neresit telefonicky ani emailem. Pisemne na dodejku pozadat o vraceni preplatku. Zpravidla je na vraceni nejdele 30 dnu ode dne zadosti.

O jakeho exekutora se jedna? Soukromy? Nebo to je nejaky urad statu (exekuce realizuji financni, celni, mestske, a kdovi ktere jeste urady)?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama