Klienfelterův syndrom(XXY)

2730
25.1.20 15:40

Klienfelterův syndrom(XXY)

Prosím není tu někdo kdo má s tímto syndromem zkušenost? Vyšli mi špatné těhotenské testy v prvnm trimestru a zjistili že miminko mám na 50% tento syndrom, ted čekám na odběr plodové vody aby se zjistilo jestli ho opravdu má.
Přemýšlím co potom dál a tak hledám informace, děkuji všem :kytka: :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7488
25.1.20 16:15

Tyjo myslim ze tohle neni moc caste, budu drzet palce at to miminko nema. A jestli ano, rozhodni se tak, abys toho nelitovala. To byla rada ja vim :D Ja osobne vim co bych udelala, ale na me nesejde.
Tyhle testy z krve nebyvaji zrovna prukazne…odberu plodovky se neboj, je to vlastne jen neprijemnej a divnej pocit nez bolest.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9483
25.1.20 17:34

Rozhodnutí bude na tobě. Snad to mimčo nemá. Já bych si dítě a tímto syndromem nenechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2730
25.1.20 17:46

@karkarka já is také nejspíš toto dítě nenechám, nejhrší je že to je vymodlené dítě po 6 -ti letech a další mít už nemužeme :?

@Tarjei bududoufat že to dobře vyjde a nepotvrdí se to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7488
25.1.20 17:54

@Romčinka tyjo to je smula..snad to dobre dopadne, budu drzet palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9483
25.1.20 18:35

@Romčinka držím palce, ať je to v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2730
25.1.20 19:47

@karkarka @Tarjei já velmi děkuji a pořád tu naděj :mavam: e je:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
26.1.20 11:05

Neřešila jsem přímo Klienfelterův syndrom, ale Turnerův syndrom. Je to ztráta chromozomu X u holčičky. Na 1.screeningu jsem měla kvůli věku vysoké podezření na Downa. Odmítla jsem odběr plodovky a zaplatila si Trisomy testy. Vyhodnocení trvalo 3 týdny, krev mně odebírali 3× a nebyli schopni mně podat validní výsledek. Nakonec mně volali, že mám 70% podezření na Turnerův syndrom, Downa nepotvrdili. Smiřovala jsem se také s nejhorším. Ale ještě ten den se objednala na amniocentozu. Bylo to spíš nepříjemné než bolestivé. Hned druhý den mně volali, že chromozom X je přítomen a další 3 týdny čekala na výsledky celého karyotypu. Moc bych Ti přála, aby se Ti syndrom také nepotvrdil. Prenatální diagnostika z DNA je ještě hodně v počátcích a opravdu spolehlivé jsou jen výsledky z plodovky. Chápu, co prožíváš, já jsem to řešila od listopadu až do ted.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2730
26.1.20 11:25

@Veranav Ahojky mě vyšel taky špatně Down syndrom(také vysoký věk 42 let) a odmítla jsem odběr plodové vody a šla na testy Panorama. Já to mám uplně stejně, jenže obráceně, u chlapečka máme navíc chromozom X a máme 50% že se to potvrdí, také jdu na odběr plodové vody ale jsem ted 14+2 tak musím pár dní počkat, je to naše vymodlené dítě a jsme z toho opravdu hodně špatný s přítelem, já už vše vidím samozřejmě nejhůř co jde :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
26.1.20 12:05

Úplně Tě chápu, taky jsem myslela na nejhorší. Je to moje třetí. Navíc už jsem byla 17tt a cítila pohyby a pořád jenom čekala na nějaké vysledky. To všechno během vánoc. Snad Ti řeknou výsledky co nejdřív a bude všechno v pořádku. Navíc tento syndrom nesouvisí s věkem tak jako třeba Down.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2730
26.1.20 16:48

@Veranav No přes vánoce to si neumím ani snad představit, já už miminko začínám také cítit a je to moje třetí, snad bude vše v pořádku :srdce: :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36667
26.1.20 16:52

To já bych si to dítě teda nechala… 75 % mužů s XXY neví o své „nemoci,“ (wiki)

vymodlený dítě zlikvidovat kvůli takový prkotině…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2769
26.1.20 17:05

Presne jak rika @Pudloslava, dite bych si nechala, ale rozhodnuti je jen na tobe. Pro me by bylo hodne dulezity, ze to neni spojeny s mentalni retardaci a poruchama organu. Kdo vi, kolik chlapu s XXY opravdu v populaci beha a vubec netusi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2730
26.1.20 18:12

@Pudloslava no prkotina to opravdu dle genetičky opravdu není… :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36667
26.1.20 19:07

@Romčinka to je geneticky prace, aby vyselektovala ty bezvadny kusy. Ty jsi matka, popremyslej, jestli je lepsi mit dite, co bude mozna mensi potize s ucenim (ale spise ne) a bude mozna muset uzivat testosteronove tablety, nebo radeji nemit zadne dite. Nemluve o tom, ze on uz je na ceste.

Příspěvek upraven 26.01.20 v 19:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat