Reklama

Kočárek pro maminku na invalidním vozíku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

alhena
Ukecaná baba ;) 1082 příspěvků 19.01.17 16:09
Kočárek pro maminku na invalidním vozíku

Ahoj, jsem budoucí maminka a pohybuji se venku převážně na elektrickém invalidním vozíku, jen výjimečně mechanický, kousek ujdu o berlích. Svoje již druhé miminko plánuji určitě opět nosit v šátku nebo Bondolinu, podobně jako jsem nosila první dítko, když jsem ještě chodila, ale ráda bych měla i vyhovující kočárek. Pravděpodobně budu kočárek tlačit jednou rukou, případně připevním zadní kola ke stupačce, aby byla ve vzduchu, takže roli hraje i rozchod zadních kol. Proto potřebuji otočnou naklápěcí sedačku, aby mimčo bylo čelem ke mně a po zvednutí koleček nebylo hlavou dolů.
Co jsem koukala tak různě na netu, tak měly maminky k vozíku kromě golfáčových podvozků na autosedačku třeba Stokke Xplory, asi kvůli nastavitelnosti sedadla do různé výšky, ten jsem zatím nezkoušela. Potom kamarádka v podobné situaci si pořídila BGB Cameleon, ten jsem zkoušela a neuřídím to ani přes něj vůbec nevidím. Prodavačka mi dala vyzkoušet BGB Bee, ale ten měl moc úzký rozchod kol.
Na prodejně jsem objevila a vyzkoušela Quinny Zapp Xtra2, ten by v kombinaci s novorozeneckou vložkou a autosedačkou od narození vyhovoval, i rozchod zadních kol přesně akorát. Dá se držet za tu středovou tyčku a otočím se s ním prakticky na místě, jak je krátký, jelo se mi s ním dobře. Jen to skládání se mi zdá složitější, ale dalo by se.
Ještě mě napadl BabyJogger Vue s vložnou taškou, kdybych přikoupila středovou tyčku Dooky BuggyBar.
Jaký další kočárek by mohl být OK? Co nejmenší možná váha, snadná ovladatelnost, skladnost (bude v kufru Tourana vedle elektrického vozíku a jeřábku na vozík, případně na podlaze za sedadlem řidiče), krátký, stačí kolečka do města (do terénu ani nemám vozík, manžel a babička budou používat Britax Motion 3), klidně tříkolový podvozek (zdá se mi, že to lépe překonává překážky), hlavně však otočná naklápěcí sedačka s možností novorozenecké vložky. Ptám se tedy Vás, protože mě žádný další nenapadá… :nevim: Moc děkuju za pomoc :think: :hug:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Big boss
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 19.01.17 16:26

Ahoj, kamarádce udělal manžel držadlo na kočárek k vozíku na způsob jak jsou nákupní vozíky pro vozíčkáře v obchodních centrech. Velmi jednoduchý mechanismus. Kočárek má nějaký obyčejný nízký. Na to uchycení ještě udělala pevnější pružiny a je to super, normálka s tím jezdí, nemusí ho držet rukou vůbec, když potřebuje jen odklapne. Nepřemýšlela jsi o něčem podobném?

alhena
Ukecaná baba ;) 1082 příspěvků 19.01.17 16:32
@Big boss píše:
Ahoj, kamarádce udělal manžel držadlo na kočárek k vozíku na způsob jak jsou nákupní vozíky pro vozíčkáře v obchodních centrech. Velmi jednoduchý mechanismus. Kočárek má nějaký obyčejný nízký. Na to uchycení ještě udělala pevnější pružiny a je to super, normálka s tím jezdí, nemusí ho držet rukou vůbec, když potřebuje jen odklapne. Nepřemýšlela jsi o něčem podobném?

To je zajímavý nápad, díky :-) Já jsem zjistila s tím Zappem, že při držení v ruce se snáz otočím na místě, udělám ostrou zatáčku v úzkém prostoru a tak, no prostě jsem s ním zkušebně jezdila po prodejně. Nicméně na chodníku, když pojedu hlavně rovně, bych nějaké to uchycení ocenila, tak asi manžel zkusí něco podobného vymyslet.
Teď jde o to jen mít kočárek vybraný a koupený, aby se to dalo vymyslet na míru, Zapp je zatím favorit, ale ráda bych zkusila třeba i nějaký další podobný, jestli existuje…

Big boss
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 19.01.17 16:47

No ono je to uchycení velmi jednoduché když mrkneš na obrázky jak to je těch košících, akorát na místo uchycení jsou ještě přidělané tvrdé pružiny, to je praktické v případě menších prahů či pokud je nějaký schodek. Do zatáček to jezdí normálně, je možné kdykoli přitočit ručně, ale principialně to funguje jako vozík za autem. Další výhoda je že se to dá normálně oddělat a kočár je standardně použitelný pro chodce. Není složité, pokud máte v okolí nějakého šikovného člověka s dílnou a svářečkou tak to má za pár hodin hotové.
Zapp je fajn, ale podle mě bych se poohlédla po něčem co má větší rozsah výškového nastavení, čím níž bude korbička tím větší stabilita a pro tebe lepší výhled dopředu.

alhena
Ukecaná baba ;) 1082 příspěvků 19.01.17 17:26
@Big boss píše:
No ono je to uchycení velmi jednoduché když mrkneš na obrázky jak to je těch košících, akorát na místo uchycení jsou ještě přidělané tvrdé pružiny, to je praktické v případě menších prahů či pokud je nějaký schodek. Do zatáček to jezdí normálně, je možné kdykoli přitočit ručně, ale principialně to funguje jako vozík za autem. Další výhoda je že se to dá normálně oddělat a kočár je standardně použitelný pro chodce. Není složité, pokud máte v okolí nějakého šikovného člověka s dílnou a svářečkou tak to má za pár hodin hotové.

OK, pohledám šikovného svářeče, díky :) takže chápu to správně podobně jako takto? https://www.wanzl.com/…o-vozickare/
Nedala by ta kámoška fotky, prosím? :think: :)

Příspěvek upraven 19.01.17 v 17:30

alhena
Ukecaná baba ;) 1082 příspěvků 19.01.17 17:27
@Big boss píše:
Zapp je fajn, ale podle mě bych se poohlédla po něčem co má větší rozsah výškového nastavení, čím níž bude korbička tím větší stabilita a pro tebe lepší výhled dopředu.

No právě, žádný mě nenapadá.. :) věděla bys o nějakém? Ten Zapp mi zrovna přijde docela nízko, viděla jsem přes něj dobře.

Big boss
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 19.01.17 17:30

Ano přesně jako na obrázku jen na tyčkách kde je místo uchycení jsou ještě přivařené tvrdší pružiny, umožňuje to volnější pohyb a lehčí manipulaci. Z nízkých kočárků mě napadá jen Oyster Max 2013.

alhena
Ukecaná baba ;) 1082 příspěvků 19.01.17 18:06
@Big boss píše:
Z nízkých kočárků mě napadá jen Oyster Max 2013.

12 kg je dost.. :think: tenhle taky vypadá na první pohled lehce, ale o moc lehčí není, tak nevím… https://www.detske-kocarky.cz/…i-casti.html?… zkusím kouknout, jestli by šel někde vyzkoušet, i cena by šla…

Big boss
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 19.01.17 18:19

@alhena Ten vypadá pěkně, 93 cm není moc vysoký a vypadá i dobře skladný. Fotky od kamošky zkusím vydrndat jak ji uvidím, jinak bych to mohla při nejhroším nakreslit :mrgreen:

Netopirek
Echt Kelišová 7602 příspěvků 19.01.17 18:33

Valco snap ultra jsi koukala?

alhena
Ukecaná baba ;) 1082 příspěvků 19.01.17 20:13
@Netopirek píše:
Valco snap ultra jsi koukala?

Zatím ne, kouknu, díky :)

alhena
Ukecaná baba ;) 1082 příspěvků 20.01.17 00:28

Tohle taky nevypadá špatně http://www.detskydum.cz/…itch-785401/ a madla spojit pomocí Dooky BuggyBar

Big boss
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 20.01.17 09:02

Nevypadá blbě, ale zase na druhou stranu to uchycení korbičky mi připadá dost nepraktické, je to vidět když se přehazuje korbička do protisměru. Asi by bylo nejlepší si to fakt vyzkoušet, někde na velké prodejně kde mají opravdu velký výběr.

alhena
Ukecaná baba ;) 1082 příspěvků 20.01.17 09:19

Ano, v tom Dětském domě to vypadá, že mají vše. Tak tam zajedu a vyzkouším.

Big boss
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 20.01.17 09:48

Tak potom dej vědět co jsi vybrala :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama